dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 54
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ostatnio łazi mi po głowie pomysł, żeby zamiast ściany dwuwarstwowej zrobić jednowarstwową.

    A, że nie podobają mi się współczynniki dla grubości 36 cm więc pomyślałem o 42 cm.

    Czy ktoś może z czegoś takiego budował ?
    Z jakiej odmiany (400,500) ?
    "Zwyczajne" czy na "pióro-wpust" ?
    Na klej czy na zaprawę ciepłochronną ?
    Jakie tynki na to kłaść ?
    Ile (po rabatach) wyszedł jeden bloczek ?

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Ja buduję.
    Taki beton ma tylko Śniadowo.
    400, 42 cm P+W. Ja buduję na klej KB-15. Dostałem 7% rabatu z transportem i rozładunkiem, czyli po cenach netto. Jest do dobry beton (równy i bez wiekszych ubytków), szybko się go muruje, od ekipy wymaga dużej dokładności. O tynkach na razie nie myślę.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Prefbet (oddziały w całej polsce) produkuje 42x24x60 odm.400 "Z PROFILOWANĄ POWIERZCHNIĄ CZOŁOWĄ NA "PIÓRO I WPUST", PALETYZOWANA, FOLIOWANE" w cenie 12.35 +7% VAT (7 sztuk na m.kw.)

    Koszt wychodzi podobny jak 24 cm + 12 cm.oceplenia, a znacznie mniej babrania. Tak się nad tym coraz poważniej zastanawiam...
    Przy tej grubości ocieplenie wieńca i nadprozy to buła z masłem, a sama ściana ma poniżej 0.25...

    Jasiu

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    11,82 PLN brutto za bloczek, o współczynniku 0,28 to oferta Prefbetu Śniadowo, a ty o jakim Prefbecie mówisz? Możesz podać namiary? (najlepiej stronę internetową)

  5. #5

    Domyślnie

    Ta 400 ze Śniadowa to żadna rewelacja. W rzeczywistości to tylo 450 z lambdą 0,14(w najlepszym przypadku) i o słabej wytrzymałości. Prawdziwą konstrukcyjną 400 produkuje w Polsce tylko ytong. Masz lambdę 0,11. Albo 350 i lambdę 0,095. Ytong produkuje również bloczki o grubości 40cm. Tak możesz uzyskać dla ściany U=0,23. Czy potzrebne ci jeszcze lepsze rozwiązanie?

    Pozdrowienia hanna

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    A pani Hanna to jest przedstawicielem handlowym Ytonga? Szkoda ze pani nie napisala jeszcze o cenach tych bloczkow w porownaniu do cen ze Sniadowa...
    no coz, a podobno Forum nie mialo sluzyc za pole do reklamy i antyreklamy...

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    http://www.prefbet.com.pl oraz http://www.betonkomorkowy.com.pl
    Prefbet to związek producentów (jakieś popłuczyny po socjalistycznych zjednoczeniach) - kilku(nastu) producentów z całej Polski pod współnym szyldem. IMHO jest to związek luźny - każdy ma swój asortyment i swoje ceny.
    Nie pamiętam skąd ale mam arkusz kalkulacyjny do kalkulowania kosztów wykonania elementów z bk. Jak chcesz mogę podesłać (316KB)
    Jasiu

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Witam.
    Hanno, jeżeli sprzedasz mi bloczek Ytonga o którym mówisz za 13 PLN z transportem, rozładunkiem, klejem to się dogadamy. Jest to maksymalna cena którą mogę zapłacić.
    Co zaś się tyczy polskiego betonu komórkowego to po skontaktowaniu się ze Polskim Stowarzyszeniem BK bardzo miła pani podała mi jeszcze jednego producenta BK z okolic Warszawy, który produkuje 42 cm bloczki. Jest to FAELBET na Żeraniu (811-46-12) W okresie zimowym polski bk o którym mówimy można kupić za ok 10-11 PLN za bloczek

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Poszukałem trochę i znalazłem producenta BK w Bielsku Białej: http://www.prefabet.bielsko.pl/
    Jeśli to co piszą na stronie jest prawdą to okazuje się, że ytong wcale nie jest taki wyjątkowy. Co prawda nie robią bloczków o szerokości 40 czy 42 cm ale jako jedyni produkują BK odmiany 300 ze współczynnikem lambda 0,07.

  10. #10

    Domyślnie

    1. Mili koledzy nie handluję Ytongiem, ale znam się na budownictwie i obserwuję jak od jakiegoś czasu kilku producentów próbuje "nabić klientów w butelkę" wmawiając im że mają taki sam produkt co Ytong.
    2. Jest zastanawiające dlaczego aż tak bardzo niektórzy z Was się denerwują. Przecież ja podałam tylko fakty. Jezeli jestescie rzeczywiście zainteresowani kupnem materiału na dom to oczekiwałam raczej podziękowania za przestrogę! Dziwna reakcja...
    3. Jubba jesteś nieuważny! Nie zaglądałeś dawno na "Ceny Ytonga w marcowym Muratorze". Autorem jest Jubba, ale to z całą pewnością przypadkowa zbieżność nazwisk.

    Tam znalazłam odpowiedź na Twoje potrzeby czyli ofertę jakiej szukałeś. Napisz koniecznie czy rzeczywiście kupiłeś.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Haniu, a skąd wiesz, że "400 ze Śniadowa to w rzeczywistości tylko 450" ?
    I co to jest "prawdziwa konstrukcyjna 400" ?

    Nie to żebym chciał bronić "400 ze Sniadowa" ale skoro już nas nazwałaś niewdzięcznymi nerwusami to domyślam się że swoją wiedzę czerpiesz z badziej wiarygodnych źródeł niż materały reklamowe Ytong'a.

    PS. A propos afery z Porothermem i NIE obawiam się, że dokładniejsze badania dowolnej partii materiałów, dowolnego producenta z dowolnego składu budowlanego wykazałoby, że parametry podawane przez producentów są górna granicą ich możliwości, a nie przeciętną.
    Jasiu

  12. #12

    Domyślnie

    Ale jestescie aktywni mili koledzy!

    Na zeszłorocznej Konferencji ITB w Mrągowie (referaty do kupna w ITB) jeden z profesorów przedstawił właśnie mechanizm oszustwa Prefabetu Bielsko-Biała. Ci stachanowcy-prefabetowcy podretuszowali swoje wyniki tylko o jakieś 30%!!!

    Czerwony ze wstydu przedstawiciel prefabetu tłumaczył się, że zatosowali jakąś inną metodę pomiaru. Ale był ubaw i śmiech do rana.

    Ten Prefabet z Bielska to się kiedyś reklamował, że ma materiał tak ciepły jak styropian. A teraz już tego nie piszą? Ciekawe dlaczego nie dostali Nobla?

  13. #13

    Domyślnie

    Ale jestescie aktywni mili koledzy!

    Na zeszłorocznej Konferencji ITB w Mrągowie (referaty do kupna w ITB) jeden z profesorów przedstawił właśnie mechanizm oszustwa Prefabetu Bielsko-Biała. Ci stachanowcy-prefabetowcy podretuszowali swoje wyniki tylko o jakieś 30%!!!

    Czerwony ze wstydu przedstawiciel prefabetu tłumaczył się, że zatosowali jakąś inną metodę pomiaru. Ale był ubaw i śmiech do rana.

    Ten Prefabet z Bielska to się kiedyś reklamował, że ma materiał tak ciepły jak styropian. A teraz już tego nie piszą? Ciekawe dlaczego nie dostali Nobla?

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Na stronie internetowej prefabetu bielsko-biała jest zdanie:
    "Jeżeli chcecie by ściany były tak ciepłe jakby były wybudowane ze styropianu budujcie z najcieplejszej odmiany 300".
    A Hebel też naciąga wyniki badań. W cennikach figuruje odmiana 400 o współczynniku lambda 0,11

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    No to by sie zgadzało z moją teorią PRIT (Powszechnego Robienia Inwestora w Trąbę). Ale założe się, że podobne zarzuty można postawić dowolnemu producentowi. No bo kto sprawdzi jaki jest faktyczny współczynnik lambda dla zakupionych cegieł. A nawet jak sprawdzi to się okaże, że "to tylko była taka partia", albo, że "zastosowano inne techniki pomiaru" ,albo, że były "inne warunki, np.: wilgoć", itd... itp...
    Dlatego mam zamiar wybudować dom z materiałów o wsp 0.25 bo wtedy napewno będzie mniej niż 0.3 ;o)
    Jasiu

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Współczynniki lambda dla wszystkich materiałów producenci podają jakie osiągają w stanie suchym. A w budynku są średniowilgotne. Większość materiałów traci na tym trochę.

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Haniu ten wątek o cenach jest mój. Przeczytałem i sprawdzę. Jeszcze pół roku temu taki bloczek kosztował 18 PLN i 15 % rabatu jaki dawał mi Ytong na ten mały (wys 20 cm) bloczek to było wszytko. Coś mi się wierzyć nie chce że Ytong zszedł z ceny jakieś 40 %. W sobotę pojeżdżę po hurtowniach i wybadam sprawę. Po weekendzie się odezwę.

  18. #18

    Domyślnie

    Witam!

    Wydaje mi sie, ze mam ciekawa informacje dla Panstwa - otoz rozmawialem z autorytetem naukowym na rynku polskim i miedzynarodowym w materii betonu komorkowego - prof. inz. (nazwiska nie musze podawac), autora kilkudziesieciu publikacji i setek badan betonu komorkowego.

    Co ciekawe, niedawno ukonczona wlasna budowe przeprowadzil on z betonu komorkowego ze Sniadowa 42cm, na klej. Stan surowy zostal wybudowany w zeszlym roku, w tym roku przed otynkowaniem zostaly przeprowadzone badania, wwierty i inne cuda na tejze budowie. Wtedy byla to jedna z pierwszych partii 42cm ze Sniadowa.

    Czy to nie wystarczy za rekomendacje??? Dla mnie owszem - sam startuje z budowa w przyszlym roku i bede budowal wlasnie z tego materialu.
    Pozdrawiam!

    Kisiel

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    Witam Ponownie.
    Po tych rewelacjach o których pisała hania, że 40 cm bloczki (PP2/0.4S+GT) Ytonga można kupić za 11 PLN (w/g rewelacji napisanych w moim poście "Ceny Ytonga w marcowym Muratorze") aż nie mogłem spać. Niestety Ytong nie zmienił ceny i bloczki o których mówisz dalej kosztują ok 18 PLN/sztukę (koszmar !). Widocznie ktoś cię podpuścił, albo źle zrozumiałaś. Moja oferta jest dalej aktualna, kupię ich dowolną ilość za 13 PLN.
    Poniżej cennik Ytonga. W ramce należy wpisać słowo "cennik"

    http://www.ytong.pl/search/index.htm




    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Jubba dnia 2002-09-11 12:15 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Jubba dnia 2002-09-11 12:20 ]</font>

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    Jeszcze raz ja. Zadzwoniłem do hurtowni. Niestety potwierdzili aktualność cennika Ytonga + rabat. Maksymalnie do 15 % w zależności od wielkości dostawy, czyli najniżą cenę jaką można otrzymać za 40 cm bloczek to 14 PLN/sztukę.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony