dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie ogrzewanie podłogowe na drewnianym stropie

    Witam wszystkich.
    Mam pytanie do znawców tematu. Jakie widzicie rozwiązanie na wykonanie ogrzewania podłogowego na piętrze, na drewnianym stropie przy ogrzewaniu PC. Dom jest stary, remontowany. Brak możliwości zrobienia wylewki betonowej lub anhydrytowej z uwagi na jej wagę na /m2. Czy są dostępne jakieś panele, płyty w których można umieścić rurki z podłogówki i zasadnicza rzecz czy mają zdolności kumulacyjne. Na nich chcę położyć panele.
    Dziękuję za wszelkie konstruktywne odpowiedzi.
    Pzdr.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwinto222 Zobacz post
    Czy są dostępne jakieś panele, płyty w których można umieścić rurki z podłogówki i zasadnicza rzecz czy mają zdolności kumulacyjne. Na nich chcę położyć panele.
    Dziękuję za wszelkie konstruktywne odpowiedzi.
    Pzdr.
    Jest kilka systemów tzw suchej podłogówki, ale ona nie będzie mieć oczekiwanej akumulacyjności. Jest Parę wersji suchego ogrzewania podłogowego np Capricorn, Rehau i parę jeszcze innych. Ale one wszystkiepolegają na tym iż w styropianie są po prostu wydrążone rowki do prowadzenia rurek. Niektóre mają jeszcze tzw radiatory z blachy (najczęściej aluminiowej).
    Aby otrzymać jakąkolwiek akumulacyjność można położyć na to specjalne płyty gips-karton z włóknami tzw podłogowe np ze dwie warstwy na krzyż ale to i tak nie będzie miało wymaganej akumlacyjności.
    Ewentualnie pozostają klimakonwektory.
    Jak ja zacząłem liczyć, to okazało się , że taniej wyjdą klimakonwektory niż taki system suchej podłogówki, ale może coś się zmieniło od tamtego czasu.
    Inna strawa, że w tym systemie suchej podłogówki jest dość duży rozstaw rurek więc ogólnie będzie to słabiej grzać niż klasyczna zwłaszcza jak na wierzch przyjdą panele, lub np deska barlinecka
    Ibud Haus Family FIT 90, SmartHeat 008 BWi 4x100 m 32mm poz. Tichelmann, WG, Ociepl. ścian: 15cm styropian ryflowany(0.045W/m2K)/wiatroizolacja/OSB 12mm/20cm wełna(0.035W/m2K)/paroizolacja/... Parter 3.3cm wełna (0.033W/m2K)/OSB 12mm/GKF 12mm: Piętro 5cm wełna (0.035W/m2K)/OSB 12mm/GKF 12mm: Dach Blachodachówka/wiatroizolacja/20cm wełna(0.035W/m2K)/10 cm wełna(0.035W/m2K)/paroizolacja/5cm wełna(0.035W/m2K)/OSB 12mm/GKF; Podłoga 10 cm wylewka/2x5cm styropian(0.031W/m2K)/7cm wylewka/płytki

  3. #3

    Domyślnie

    jest coś takiego jak suchy jastrych, czyli płyty (na ogół chyba gipsowe, ale nie jestem pewien), które się układa na podłogówce.
    Podłogówka z kolei jest układana w innych płytach z rowkami.

    Poczytaj na stronie Fermacella jak to wygląda.

    Na jakąś wielką akumulację ciepła bym raczej nie liczył przy takim rozwiązaniu. Po prostu tu nie ma dużej masy, w której można by zgromadzić ciepło.

  4. #4

    Domyślnie

    w tej sytuacji niestety pozostają ci grzejniki. Kązde inne rozwiązanie będzie drogie i raczej nieefektywne.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za informacje. Muszę więc posiedzieć i poszukać jakichś płyt gipsowo-wiórowych, bo te styropianowe to nie mają żadnej akumulacji ciepła. Wolałbym uniknąć klimakonwektorów.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo911 Zobacz post
    jest coś takiego jak suchy jastrych, czyli płyty (na ogół chyba gipsowe, ale nie jestem pewien), które się układa na podłogówce.
    Podłogówka z kolei jest układana w innych płytach z rowkami.

    Poczytaj na stronie Fermacella jak to wygląda.

    Na jakąś wielką akumulację ciepła bym raczej nie liczył przy takim rozwiązaniu. Po prostu tu nie ma dużej masy, w której można by zgromadzić ciepło.
    Montowałem te płyty , ciężkie jak ch......... ra Kanterm

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony