dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 118 z 131
Pokaż wyniki od 2.341 do 2.360 z 2614
  1. #2341
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał magda_asia Zobacz post
    Podobnie można powiedzieć o Roben - bergamo. Mnóstwo złych opinii i reklamacji
    Podobnie można powiedzieć o każdej dachówce czy producencie. Jedni będą zachwalać a drudzy krytykować. Co znaczy "mnóstwo złych opinii" ? Warto pisać konkretnie a nie powtarzać pijarowskich sloganów. Natomiast wracając do meritum, jak chcesz dobrze kupić dachówkę Meyer-Holsen to kup przez dekarza. Mogę dać Ci namiar na hurtownię, która dostarczy dachówkę na budowę prosto z fabryki z Niemiec bez kosztów transportu o ile masz możliwość rozładunku tira na budowie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #2342

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Podobnie można powiedzieć o każdej dachówce czy producencie. Jedni będą zachwalać a drudzy krytykować. Co znaczy "mnóstwo złych opinii" ? Warto pisać konkretnie a nie powtarzać pijarowskich sloganów. Natomiast wracając do meritum, jak chcesz dobrze kupić dachówkę Meyer-Holsen to kup przez dekarza. Mogę dać Ci namiar na hurtownię, która dostarczy dachówkę na budowę prosto z fabryki z Niemiec bez kosztów transportu o ile masz możliwość rozładunku tira na budowie. Pozdrawiam.
    Tu, na forum jest wątek dotyczący tejże dachówki: http://forum.muratordom.pl/showthrea...-Roben-Bergamo

    Niestety, opinie nie zachęcają do zakupu. Natomiast nie znalazłam żadnych negatywów na temat dachówki Piano firmy Meyer-Holsen. Czy to o niczym nie świadczy?

    Dziękuje, jednak bardziej skłaniam się ku Imerys huguenot hp10.

  3. #2343

    Domyślnie

    Andrzej Wilhelmi orientujesz się może jak wychodzi m2 piano od nich ?

  4. #2344

    Domyślnie

    Cytat Napisał magda_asia Zobacz post
    Tu, na forum jest wątek dotyczący tejże dachówki: http://forum.muratordom.pl/showthrea...-Roben-Bergamo

    Niestety, opinie nie zachęcają do zakupu. Natomiast nie znalazłam żadnych negatywów na temat dachówki Piano firmy Meyer-Holsen. Czy to o niczym nie świadczy?

    Dziękuje, jednak bardziej skłaniam się ku Imerys huguenot hp10.
    Ciągle jestem na etapie wyborów teraz m.in czytam o ceramice właśnie i ogólnie najmniej złych opinii jest o betonowej braas jeśli chodzi o "normalna" półkę co do meyera również nie znalazłem żadnej złej opinii

  5. #2345
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Bo Meyer-Holsen to specyficzna dachówczarnia. Oparła się wielkim koncernom. Tam gdzie olbrzymia produkcja nawet komputer może się pomylić. Angoba Meyer-Holsen po około 54,- a glazura 67,- Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 08-06-2018 o 01:04
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #2346

    Domyślnie

    Może ktoś to ocenić ?
    Na moje oko tak to nie powinno wyglądać
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180614_195942-min.jpg
Wyświetleń:	252
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	414923   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180614_195136-min-min.jpg
Wyświetleń:	174
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	414924   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180614_192623-min.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	414925   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180614_192539-min.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	414926   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180614_192258-min.jpg
Wyświetleń:	171
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	414927  


  7. #2347
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Krycie dachu nie jest zakończone więc trudno oceniać. Mam takie uwagi: - gdzie są odprowadzane skropliny z krycia wstępnego? - czy jest zamontowana kratka wentylacyjna okapu? Możesz napisać co Twoim zdaniem jest nie tak? Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 15-06-2018 o 19:42
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #2348

    Domyślnie

    a nie widać ze dachówka nie jest układana po lini prostej ?

  9. #2349

    Domyślnie

    Poleci ktoś stosunkowo tania, dostępną dachówkę płaską z niedrogimi skrajnymi dachówkami? Cementowa lub ceramiczna, antracyt, grafit...

    Ma ktos jakis rysunek z zakończeniem dachowki skrajnej, wysuniętej poza sciane szczytową i zakończonej kilka cm poza ociepleniem elewacji? Wykonawca chce zakonczyc łaty jakaś deską a wtedy trudno tam bedzie dojechac styropianem.

  10. #2350
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    młotek

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    302
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A to co?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180616_185359.jpg
Wyświetleń:	235
Rozmiar:	66,0 KB
ID:	415064  

  11. #2351

    Domyślnie

    Nie powinno być tego ? Dekarz mi powiedział ze to wzmocni konstrukcję

  12. #2352
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Zadałem proste pytanie co jest nie tak z tym pokryciem? Jakie linie Ci nie grają? Jak jakaś linia nie gra to poproś dekarza żeby poprawił i po sprawie. Ja zwróciłem uwagę na istotne sprawy a nie duperele. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #2353
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Quendi
    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    8
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Podobnie można powiedzieć o każdej dachówce czy producencie. Jedni będą zachwalać a drudzy krytykować. Co znaczy "mnóstwo złych opinii" ? Warto pisać konkretnie a nie powtarzać pijarowskich sloganów. Natomiast wracając do meritum, jak chcesz dobrze kupić dachówkę Meyer-Holsen to kup przez dekarza. Mogę dać Ci namiar na hurtownię, która dostarczy dachówkę na budowę prosto z fabryki z Niemiec bez kosztów transportu o ile masz możliwość rozładunku tira na budowie. Pozdrawiam.

    Cześć. Poproszę namiar, prawdopodobnie chętnie skorzystam
    Pozdrawiam Quendi

  14. #2354
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    puzy

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Krosno Odrzańskie
    Kod pocztowy
    66-600
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cześć wszystkim,

    I ja zacząłem budowę swoich czterech kątów. Przyszło do wyboru dachówki i proszę o pomoc fachowców i osób które są już po tym etapie.
    Dach dwuspadowy i wychodzący tylko komin. I zacznę od początku gdy zaczynałem budowę myślałem o dachówce płaskiej ale teraz sporo oglądałem dachów z takiej dachówki i nie widziałem w miarę ładnego dachu który mi podoba. Więc teraz myślę o dachówce z falą. Modeli i firm sporo i naprawdę nie wiem na co się zdecydować. I tak więc patrzę na trzy firmy Roben, Creaton, Braas i tak naprawdę nie wiem na która się zdecydować. Roben- większość osoób w okolicy mają dachówkę z tej firmy na dachu z oka która się nie zna na pokryciach dachowych dosyć ładnie wygląda. Ale słysząc głosy dekarzy nikt nie poleca za bardzo dachówki tej firmy. Następna na oko poszedł Creaton np. Titania w miarę ładnie wygląda ale opinie na internecie nie są dobre i ciężka walka jeśli chodzi o reklamacje. I na koniec został Brass Rubin 9V/13V widziana tylko na zdjęciach podoba się bardzo i nie ma negatywnych opinii. Proszę o jakieś rady i opinie a może coś innego.

    Wszystkie dachówki ceramiczne i zależy mi jak najbardziej intensywnej czerni.


    Dach jak dla mnie to wizytówka i chciałbym mieć zrobiony bardzo ładnie

    Pozdrawiam,
    Puzy

  15. #2355

    Domyślnie

    Też wybierałem między Titania, Mozna Plus, bogen 10, rubin 9v. Więc Titania odpadła w przedbiegach po zobaczeniu na żywo jakości i wielkości gąsiorów. Bogen był po prostu za drogi. Wybrałem Może ze względu na dostępność w danej hurtowni. Rubin 9v bym wybrał w innej hurtowni.

  16. #2356
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    puzy

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Krosno Odrzańskie
    Kod pocztowy
    66-600
    Posty
    46

    Domyślnie

    Hej,

    To w końcu jaką wybrałeś dachówkę? i można jakieś zdjęcia.

  17. #2357

    Domyślnie

    Monza plus. Zdjęcie wstawię jak już ułożą bo nie jest skończone

  18. #2358

    Domyślnie

    jakies opinie o Brass ceramice? Cenowo tak samo jak beton klasyczna ...

  19. #2359

    Domyślnie

    Ceramikę masz w cenie betonowej?

  20. #2360

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    czytając komentarze o creaton i problemach z reklamacją to chyba jednak są ....
    Pewnie jakby przejrzeć wszystkie opinie producentów dachówek to u każdego znajdzie się te złe. Tak samo jak dobre. Po ankiecie widać, że Creaton jest popularny i jak dobrze widzę to zajmuje drugie miejsce pod względem popularności, więc całkiem nieźle.

Strona 118 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony