dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 11 z 131
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 2614
  1. #201

    Domyślnie

    No ok ale jak ktoś nie ma na mercedesa a chce kupic dobry samochód to wiekor chyba dobry co?

  2. #202
    kłekłe
    Guest
    kłekłe

    Domyślnie

    może lepiej zamiast WIEKORA:
    NELSKAMPA - jest też ceramiczny lub MULLERA?

  3. #203
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Olsen
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Skąd
    Konstancin Jeziorna
    Kod pocztowy
    05-510
    Posty
    632

    Domyślnie

    Cześć podaj na priwa ile potrzebujesz to podam cenę na Roben.
    Pozdrawiam olsen

  4. #204

    Domyślnie

    No Wiekor to już teraz sie nazywa Koramic!

  5. #205

    Domyślnie

    Czy ktoś jeszcze ma / miał do czynienia z dachówką IBF (albo inną cementową) po dłuższym czasie. Np. 10lat?
    Co się dzieje z kolorem i tą farbą?
    Już byliśmy na 100% zdecydowani na IBFa, ale sprzedawca w hurtowni też zabił nam ćwieka, twierdząc że z tą trwałością w porównaniu z ceramiczną to jednak nie tak lekko, a po 15 latach to się cementowa nadaje właściwie do pomalowania (? )
    Też dostaliśmy propozycję nieco droższej ceramicznej z Wiekora... i znów nie wiemy, co wybrać...

  6. #206

    Domyślnie

    Ja zdecuydowałem się na Ibfa z prostego powodu na kilku okolicznych domkach taka leży, nic niepokojącego się nie dzieje, a cenowo mi odpowiada bardzo.

  7. #207

    Domyślnie

    U nas na osiedlu (i nie tylko u nas) też jest dużo domków z IBFem.
    Do niedawna, gdy jeszcze się nie znaliśmy, oglądaliśmy i mówiliśmy "jaka piękna dachówka ceramiczna".
    Co do wyglądu do IBFa nie mamy zastrzeżeń.
    Cenowo też jest nieźle. Ale możemy mieć za dodatkowe 3,5tys. ceramiczną Wiekora (naturalna czerwień, renesansowa). Tylko, czy to będzie lepszy wybór? I czy nie lepiej sobie za 3,5tys, kupić coś innego? Jeżeliby z IBFem miał się nic szczególnie złego nie dziać przez te chociaż 15lat, to bym się nie zastanawiał.

  8. #208

    Domyślnie

    Budowa domu nauczyła mnie i nadal uczy sztuki wyborów i kompromisu.

  9. #209

    Domyślnie tygrysek

    Mamy Robena 2 lata. Jest ladny i ogolnie ok. Dach super polozony. Najlepsza dachowke moze spartaczyc ekipa. To jest podstawa!!!!!
    Dosc trudny w ulozeniu, wymaga precyzji i starannosci, a fachowcy lubia sie spieszyc. Nasza ekipa na szczescie nigdzie sie nie spieszyla bo mieszkala na miejscu i z nudow wolala skubac ten dach. Mlodzi fajni ludzie i jeszcze nie zmanierowani. Z ich szefem jest gorzej. Troche obrosl w piorka bo polecilismy go sasiadom obok budujacym sie i mieli klopoty z rozliczeniem. Ogolnie jednak nie spartaczyl. Tak wiec jestem szczesliwa. Okna dachowe, komin nie przeciekaja, dachowka nie peka. Kolejne etapy robot ida gorzej ale to inny temat.

  10. #210

    Domyślnie

    Dzieki za wszystkie posty )
    Teraz jednak dostałam dobra cenę na ...... cementówkę Brasa.
    No i pewnie przy niej zostaniemy.
    Czy macie jakies pochwały na jej temat??

  11. #211

    Domyślnie

    nie wiem jak można porównywać von Mullera i Brassa. To przecież zupełnie inna bajka. Dla mnie von Muller jest super, najlepsza dachówka jaką oglądałam (w ręce i na dachu), ale ze wględów finansowych (mam prawie 500metrów dachu razem z garażem) wezmę Koramica albo RuppCeramikę

  12. #212

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdah
    nie wiem jak można porównywać von Mullera i Brassa. To przecież zupełnie inna bajka. Dla mnie von Muller jest super, najlepsza dachówka jaką oglądałam (w ręce i na dachu) ...
    Swięte słowa magdah ja dachu miałem 240m2 i mogłem sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa na dachu w postaci dachóweczki Muller

  13. #213

    Domyślnie dachówa

    OJJJJjjjjjjj sorry,
    wiem że Wam troszke nadepnełam na odcisk.
    Ale mam tego Brasa prawie za cenę blochodachówki, a że napór jest teraz za zakupy, wszyscy strasza że wszystko drozeje, wszystko trzeba zaliczkować i płacic przed majem lub nawet wczesniej, to jest horror.
    gorzej jak za komuny.
    Na zwariwany czas nam przyszło te domy budować.
    I jak tu sie nie dac zwariować???
    To mnie w tej sytuacji Bras sie b. podoba

  14. #214

    Domyślnie

    ...jak sie podoba to bierz !!! Twój dach i tobie ma sie podobać .... A cenę na tego Brassa masz już na kpl dach ... bo wiesz dach to nie tylko dachówa podstawowa ale i gąsiory, skrajna lewa, prawa, dachówka wentylacyjna. Ja objechałm kilka hurtowni i w wiekszosci było tak : - a dzien dobry co ma byc dachóweczka już słuszę mamy dachóweczkę firmy XXXXXXX w cenie 14zł/m2 - no fajnie niby rewelacja ale jak sie policzyło dodatki które mieli w kosmicznych cenach to już taka rewelacja nie wychodziła. Miłych przemyśleń życzę...

  15. #215

    Domyślnie

    jeżeli stać Cioę na vonMullera - to czemu nie, jeżeli brak Ci kasy - z tych dwóch wybierz Wiekora.
    niech się stanie jasność, to było dobre...

  16. #216

    Domyślnie

    dach okolo 265 metrow-calosc (wiezba okna rynny dachowka) - 26PLN/m2

  17. #217
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Leszek T-bardzo niskie ceny z aten Euronit, pytalam na targach Interbud i hurtownie mailay w granicah 2,50-21, 60 bez vatu-u, oczywiscie ejszcze bez targowania...
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  18. #218
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    A ja mam BRASS celtycką w ciemnym brązie. Jest to już mój drugi dach z dachówką tej firmy. Jedną mała wadą na dachu układanym jakies 7 lat temu to tylko lekkie zazilenienie od północnej strony. Ale wydaje mi się, że nie jest to problem bo są specjalne środki do usówania tej zielenieny.
    Obecnie dachówka BRASSA jest pokryta powłoką lumino i nadaje to delikatny połysk szczególnie w słoneczny dzień.

    Pozdrawaiam Paty.

  19. #219
    kacperkowski
    Guest
    kacperkowski

    Domyślnie dachówka

    mam przykre doświadczenia i wielu znajomych też bo nie zwracaliśmy uwagi na to co bardzo istotne w dachówkach - niestety nie niska cena,uważjcie na te okazje.przecież dach to podstawa,popatrzcie na zamki. dokładne zamki to nie wada to zaleta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Dziwię się zarzutom do dachówki Mullera,że musi być więżba dokładnie zrobiona!!!!! Dlatego właśnie Muller!!!

  20. #220
    Zosiasamosia
    Guest
    Zosiasamosia

    Domyślnie dachówka jaką wybrać?

    ot i mam problem,mam oferty na ceramiczną Creatona - rewelacja,Mullera- piekny kasztanowy,jakościowo bez zarzutu i Nelskamp
    w kształcie innym niż produkowane w Polsce,prześliczna fala!!! ale też na cementową Euronit (sprzedawca opowiedział mi o właściwościach tej dachówki - inne się chowają ) i znowu Nelskamp - ludzie ile kolorów!!!!, nawet cieniowana - i cena bardzo fajna. Co wybrać? Pomóżcie!!!!!! [/i]

Strona 11 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony