dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 12 z 131
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 2614
  1. #221
    szczęśliwy
    Guest
    szczęśliwy

    Domyślnie Euronit czy Brass

    TYLKO EURONIT.DAŁEM SIĘ NAMÓWIĆ W HURTOWNI NA EURONIT,TO BYŁ ROK1999.WOKÓŁ MNIE PEŁNO BRASSÓW I IBFÓW ALE TYLKO MÓJ DACH WYGLĄDA JAK POŁOŻONY WCZORAJ.TO NIE JEST PRAWDA,ŻE TE WSZYSTKIE DACHÓWKI TO TO SAMO.TRZEBA POROZMAWIAĆ Z FACHOWCAMI ALE UCZCIWYMI,KTÓRZY NIE DOSTAJA DZIAŁKI ZA POLECENIE BRASSA CZY IBF.JEDNEGO TYLKO ŻAŁUJĘ - WCZEŚNIEJ NIE MIAŁ EURONIT W OFERCIE DACHÓWKI VERONA - WARTO TO ZOBACZYĆ.
    ACHA- OBOK MOJEGO DOMU ROSNA BARDZO WYSOKIE DRZEWA -LIPY I NIC SIE NIE DZIEJE NA DACHÓWCE, NAWET TROCHE JAK PISANO O BRASSIE. POZDRAWIAM

  2. #222
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    My też zdecydowaliśmy się na Euronit. Dowiedzieliśmy się, że 2 najtańsze modele z Braasa (bodaj celtycka i grecka) są takie tanie ponieważ wytwarzane z betonu słabszej jakości. Rozmawialiśmy z kilkoma ekipami i z naszym kier. bud. i wszyscy polecali Euronit natomiast odradzali IBF (choć nam do Bolesławca najbliżej). Zgodnie twierdzono również, że E. w niczym nie ustępuje B, jedna ekipa stwierdziła nawet że E. jest lepszy.
    A oto jaką wycenę otrzymaliśmy na dach 150m2 (podwójne S):
    podstawowa - 3.164 (12%rabatu)
    krawędziowe - 1.180 (8% r.)
    gąsiory - 366 (8%)
    dysk kalenicy - 162 (8%)taśma went. - 221 (8%)
    klamry - 26
    taśma top-flex - 398 (15%)
    listwa - 55 (15%)
    Całość wynosi więc - 5.410
    Ław i stopni nie ujmuję już.

  3. #223

    Domyślnie Dachówka ROBEN czy RUPPCERAMIKA

    Dachówka Roben czy RUPPCERAMIKA.Proszę doradzcie.

  4. #224

    Domyślnie

    Ja wybrałem Ruppa - antracyt. Wygląda pięknie.
    Irek

  5. #225
    Guest

    Domyślnie

    Zdecydowanie ruppceramika jest najtwardszą dostępną dachówką na rynku spośród dachówek ceramicznych. Ja mam wiekora angobe szlachetną ceglastą jest miększą dachówką . Wybrałem ją tylko ze względu na kolor.

  6. #226

    Domyślnie

    Wszystkich przyszlych lub terazniejszych uzytkownikow dachowek cementowych zapraszam do mojej ankiety TUTAJ , pomoze mi to dokonac wyboru. Musze jednak przyznac ze kieruje sie w strone Euronitu

  7. #227

    Domyślnie

    Wybierając dachówkę warto zwrócić uwagę na zapewnienie dostaw (tego rodzaju, tego koloru, tego producenta) w perspektywie 30-40 lat.
    Przyjdzie wichura i nasze wnuki będą chciały uzupełnić dach.
    Zatem lepiej trzymać się renomowanej firmy, popularnych kolorów i wzorów.
    W kilka lat po ułożeniu dachu, gdy podreperujemy się finansowo, trzeba zakupić pewną ilość zastosowanych dachówek i zmagazynować je na strychu w kilku miejscach (aby rozłożyć obciążenie).

  8. #228

    Domyślnie

    Ja mam RUPP CERAMIKA SIRIUS JASNY BRĄZ - wygląda baaardzo dobrze. Pozdrawiam.

  9. #229
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Olsen
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Skąd
    Konstancin Jeziorna
    Kod pocztowy
    05-510
    Posty
    632

    Domyślnie

    Ja bym wybrał Roben

  10. #230

    Domyślnie

    Fajnie, rupp jest najtwardsza ceramika, ale jakie to ma znaczenie. A ma krotsza gwarancje na przemarzanie. No i znowu temat rzeka, kazdy chwali to co ma a na forum nie ma nikogo z conajmniej 10-cio letnim doswiadczeniem z tymi dachowkami.
    Dla mnie obie sa fajne aczkolwiek wybralem robena- wiecej pozytywnych ocen ( pewnie stronniczych). Na marginesie Rupp zdrozal w styczniu, a Roben jeszcze nie ( chyba na poczatku lata bedzie podwyzka Robena.
    Ludzie z budow w Niemczech odezwijcie sie i dolejcie oliwy do ognia!!!

  11. #231
    sąsiadka
    Guest
    sąsiadka

    Domyślnie

    Zosiasamosia, ty już wiesz co wybierzesz, prawda

    To będzie dobry wybór....

    Pozdrowienia od bardzo bliskiej sąsiadki....





    -------------------------------
    NELSKAMP górą!!!!!

  12. #232
    Guest

    Domyślnie

    ja mam ruppa, i nastepny dom jak bede stawiał, ze moze 30 lat, to tez wezmę ruppa

  13. #233

    Domyślnie

    Zależy która z dachówek.
    E32 von Mueller'a jest podobna kształtem do L15 PL Wiekora. Różnica w kolorystyce i w cenie. L15 i karpiówka Wiekora są produkowane w Polsce na rynek krajowy i europejski (bardzo dobra jakośc gliny). Dachówki von Mueller są sprowadzane z Niemiec (wysoka jakość, ale może być dłuższy przestój w robotach na dachu gdy zabraknie kilku nietypowych dachówek).
    Wiekor->Koramic jest trochę tańszy od Mueller'a. Różnica w cenie wzrośnie i to znacznie od 15 marca. Tak więc amatorów koloru "kasztan" von Mueller'a zapraszam do zakupów, ponieważ przy zakupie średniej wielkości dachu przed podwyżką można zaoszczędzić 2-3 tys. zł. Apropo drożeją też okna dachowe Velux 5-8%.
    Pozdrawiam [email protected]

  14. #234
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar magi
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    7.224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    181

    Domyślnie

    Też się zastanawiam.
    Nelskamp brass czy euronit
    pewnie zdecyduje cena
    Jeśli nie wiesz co zrobić - uśmiechnij się

    Dziennik
    Skomentujesz?

  15. #235

    Domyślnie Wiekor czy Rapp Ceramika?

    Pomóżcie proszę. Mamy wyceny swojego dachu w dwóch opcjach: 1. dachówka i wykończenia Wiekora. 2. Dachówka i wykończenia Rapp Ceramiki. Obydwie wyceny są bardzo atrakcyjne cenowo. Równica w cenie w sumie to tylko 300 zł (Rapp jest troszeczkę droższy). Ale najważniejsze dla nas jest to która z tych dachówek (obie angobowane czerwone albo w przypadku Wiekora jest możliwość zakupu również dachówki brązowej) są lepsze, trwalsze i ładniej będą się prezentowały na dachu, a poza tym które lepiej będą się "kładły" na dachu. Dach jest raczej prosty: dwuspadowy z 2 lukarnami i dwuspadowym dachem nad garażem.

  16. #236

    Domyślnie

    Trochę informacji:
    http://www.murator.com.pl/forum/view...hlight=#283831
    Obie dachówki bardzo dobrze się układają (L15 i Sirius).
    Przy dachu dwuspadowym pewne znaczenie może mieć to, że w ofercie Ruppa brakuje dachówek połówkowych, potrzebnych (nie zawsze) do pokrycia połaci dachowej od jednego szczytu dachu do drugiego z oryginalnych dachówek z zamkami bocznymi (szerokość dachu x wielokrotność szerokości (ok.20cm) dachówki podstawowej). Gdy szerokość dachu mieści się w wielokrotności szerokości dachówek (+/-) nie ma potrzeby stosowania dachówek połówkowych. Potrzeba zastosowania dachówek połówkowych wychodzi dopiero w trakcie robót na dachu (wtedy dopiero należy je zakupić). Prawdopodobieństwo potrzeby zastosowania dachówek połówkowych przy dachu dwuspadowym wynosi nie więcej niż 50%. Przy braku potrzebnych dachówek połówkowych dekarz zawsze sobie jakoś poradzi (może to jednak mieć wpływ na estetykę dachu i szczelność).
    Przy dachach kopertowych i kopertach łączonych nie ma większej potrzeby stosowania dachówek połówkowych.

  17. #237

    Domyślnie A jeśli chodzi o jakość i trwałość dachówek

    Dziękujemy Ci Statek za odpowiedź. Ponieważ więźba dachowa również jeszcze nie jest kupiona, to postaramy się tak obliczyć parametry dachu aby w razie czego nie trzeba było kupować połówek.

    Jeśli chodzi o trwałość dachówek to pojawiały się ale w zeszłorocznych postach inormacje o odpryskującej angobie oraz o pajączkach. Czy jest to zjawisko bardzo powszechne, czy występuje raczej sporadycznie a może producenci już wzięli sobie poprzednie reklamacje do serca i usunęli całkowicie usterki? Mówiło się też dużo, że dachówki mogą być krzywe...

    Pozdrawiamy Statka i wszystkich czytających ten post.

  18. #238

    Domyślnie Euronit czy Unibet

    Zamówiłem dachówkę Euronit, w innej hurtowni mi powiedziano że jest do bani najleprz jest Unibet.

  19. #239

    Domyślnie

    Jak rozumiem w tej innej nie mają Euronita?

  20. #240
    Guest

    Domyślnie

    Unibet ma zdecydowanie lepszą powierzchnię malowaną, t.zn. jest znacznie gładszy (mniej porowaty) a nie jest too bez znaczenia, nie tylko ze względów estetycznych ale i praktycznych.

Strona 12 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony