dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 121 z 131
Pokaż wyniki od 2.401 do 2.420 z 2614
  1. #2401
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Di.

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Ale to nie Twoja głowa powinna być ... płacisz za fachową usługę to niech oni się martwią. Ty masz ręce w kieszeń i doglądać i marudzić że jest źle. Chce się zarabiać to trzeba Inwestora znosić.
    Ciekawe, tylko jak to wychodzi, ze jak sam dogladam, to dom do zamieszkania wydzie pol miliona, jak zdaje sie na fachowca, to caly milion.
    Robota ta sama. Wiec pytam, skad taka roznica? Te liczby wzialem na podstawie realnych wycen...

  2. #2402
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Możesz jaśniej co ma doglądanie do kosztów realizacji? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #2403
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jasia1

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    2

    Domyślnie

    Czy ktoś z was miał do czynienia już z dachówką płaska Creaton Simpla? Chodzi o to poprawione wydanie , ktore wyszło bodajze w lipcu. Widziałam ta dachówkę na wystawce i bardzo mi się spodobała ale jak poczytałam opinie dot.wcześniejszego wydania to niestety wypada ona fatalnie.

  4. #2404
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ewa N

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Zawiercie
    Kod pocztowy
    42-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jasia1 Zobacz post
    Czy ktoś z was miał do czynienia już z dachówką płaska Creaton Simpla? Chodzi o to poprawione wydanie , ktore wyszło bodajze w lipcu. Widziałam ta dachówkę na wystawce i bardzo mi się spodobała ale jak poczytałam opinie dot.wcześniejszego wydania to niestety wypada ona fatalnie.
    Jasia, tez się tym interesuję. Widziałam już parę realizacji na Facebooku, pokazywali różni dekarze i inwestorzy. Nawet Creaton pokazywał na swoim profilu te zdjęcie, zobacz tam. Zdjęcia prosto z placów budowy albo z montażu. Wygląda bardzo ładnie...

  5. #2405
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel_kubiak

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-884
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jasia1 Zobacz post
    Czy ktoś z was miał do czynienia już z dachówką płaska Creaton Simpla? Chodzi o to poprawione wydanie , ktore wyszło bodajze w lipcu. Widziałam ta dachówkę na wystawce i bardzo mi się spodobała ale jak poczytałam opinie dot.wcześniejszego wydania to niestety wypada ona fatalnie.
    Dachówki płaskie jest po prostu bardzo trudno wyprodukować, dlatego często mają takie słabe opinie. Niestety oprócz tego, że materiał musi być wysokiej jakości to jeszcze musi się postarać ekipa, bo na dachówce płaskiej trudno jest zgubić jakieś krzywizny i nie doprowadzić do klawiszowania U mnie w okolicy są dwa domy z dachówką płaską - jedna z jakimś Robenem, a druga z Orea 9. Różnica jest jedna - Orea jest większa i ponoć trudniej ją dzięki temu popsuć.

  6. #2406
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lostdesper

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    21-025
    Posty
    29

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie do Panów dekarzy: chcę u siebie położyć dachówkę betonową Braas Teviva Cisar grafitową. Wszystko pięknie fajnie, ale w ogóle nie podobają mi się gąsiory.... Czy ktoś z Panów może zakładał przy Tevivie gąsiory od Tegalitu Protegon? Czy można tak robić, czy dany gąsior jest do danej dachówki i amen?

    Pozdrawiam

  7. #2407
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Można mieszać tak jak się komu podoba. Można również zamiast gąsiorów zamontować blaszaną czapę. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #2408

    Domyślnie

    Dodałbym jeszcze, że sam proces wypalania dachówek ceramicznych i to nie tylko jak ta wspomniana płaska Simpla ale wszystkich odmian, powoduje nierówności. To po prostu taka cecha technologii i producenci co jakiś czas poprawiają technologię (jak w tym przypadku Creaton) wypalania a nawet samą konstrukcje dachówki, by zminimalizować takie efekty. To, można by tak rzec, taki urok tej technologii.

  9. #2409
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Powiedziałbym tak: może to nie cecha technologii a urok wypalonej gliny. Natomiast unowocześnianie technologii wypału czy wprowadzanie zmian w konstrukcji (szkielecie) dachówki to dążenie do minimalizowania tego "uroku". Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #2410

    Domyślnie

    Witam, zastanawiam się nad 3 dachówkami i powiem szczerze nie wiem, którą wybrać, bo są bardzo podobne do siebie tj. Koramic Alegra 9, Roben Piemont, Brass Rubin 9V. Wszystko w antracyt. Cena jest bardzo podobna. Prośba do użytkowników, którejś z wymienionych, jak się użytkują, czy nie pojawiają się jakieś niespodzianki. W domu mam próbki tych trzech i z moich wstępnych obserwacji, zauważyłam, że Alegra 9 ma taką chropowatą powierzchnię i wszelki brud bardziej się trzyma niż w pozostałych. Znalazłam również gdzieś info, że przy Robenie brzydkie są gąsiory. Braas - obrzeża - nie są w całości pomalowane. A jak to wygląda w przypadku pozostałych dachówek? Chodzi mi o te wszystkie dodatkowe elementy, które w sumie tworzą całość. Będę wdzięczna za wnioski i uwagi. Dziękuję
    Ostatnio edytowane przez katinka74 ; 25-11-2018 o 23:43

  11. #2411

    Domyślnie

    Witam, chciałabym się spytać, czy ktoś z forumowiczów ma pokrycie z dachówki od firmy(nie wiem czy mogę użyć nazwę ), która się specjalizuje w dachówkach antycznych oraz innych z terenów Hiszpanii, Włoch, Francji itp.
    Czy mogę wkleić linka do firmy czy byłaby to kryptoreklama?
    Ponieważ jestem pod ich wrażeniem i chciałabym wiedzieć czy to bardzo drogi temat i odpuścić czy może mnie na nią stać?
    Dzwoniłam i bardzo miły pan zaproponował mi szczegółową wycenę, ale sami wiecie z czym to się ma....trwa długo a ja jeszcze bardziej się będę na nią napalać i tego się boję, że jak wycena będzie wysoka, to jak w miłości, moje zranione serce bardzo zapłacze.

  12. #2412
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    No nie żartuj. Boisz się wyceny? Wato zapoznać się wyceną. Dom buduje się praktycznie na całe życie albo na bardzo wiele lat. W tym wypadku warto przepłacić. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #2413

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    No nie żartuj. Boisz się wyceny? Wato zapoznać się wyceną. Dom buduje się praktycznie na całe życie albo na bardzo wiele lat. W tym wypadku warto przepłacić. Pozdrawiam.
    Nie boję się wyceny, tylko tego iż napalę się na coś na co mnie nie stać, po co niepotrzebnie zawracać sobie głowę. Jakby wycena trwała 2 doby, jeszcze bym to zniosła ale 2 tyg, to już po mnie
    Kochliwa jestem
    Mają tam np. dachówki :
    ceramiczne drewno,
    marmur ceramiczny,
    cement ceramiczny,
    łupek ceramiczny,
    kamień ceramiczny
    Czy ktoś ma taką dachówkę ?

    Mają też wiele dachówek w jaśniutkich kolorach, na które jestem chora od momentu, kiedy takie widziałam na żywo.
    Wcześniej był plan, że zrobimy jasno szarą dachówkę płaską i jak te dachówki w/w będą za drogie, to zrobimy tak jak wcześniej zamierzaliśmy.
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 27-11-2018 o 22:57

  14. #2414
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    I to jest dobre podejście. Przecież tak jest ze wszystkim: markowe ciuchy, meble, samochody itp. Podobny dylemat czeka Cię z wyborem wykonawców albo dobry i może trochę drogi, albo tani i może dobry. Życzę trafnych wyborów. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #2415
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MatiRR

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Przemków
    Kod pocztowy
    59-170
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. Zamówiłem dachówkę Koramic Marsylke czarna angoba szlachetna i moje pytanie czy ktoś wie gdzie to produkują ? Tzn polska czy Niemcy i jak jest z jakością tego modelu ? Z góry dziękuję

  16. #2416

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez Dom przy Przyjemnej ; 05-12-2021 o 18:14

  17. #2417
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Tak logicznie myśląc, bo dekarzem nie jestem, to im mniejszy kąt dachu, tym podatność dachówek na podciąganie wody większa. Do tego dochodzi budowa dachówki, jej zamków , uchwytów czy jak to tam zwał...
    Jak robiłem wiaty kryte dachówką, to znajomy dekarz mówił - im bardziej płaski dach, tym większa zakładka. Podobnie jak w dachach krytych blachą.
    Ja bym się bardziej starał zbliżyć do kąta zalecanego.

  18. #2418
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Zalecane to nie obowiązujące. Wszystko zależy z czego i jak będzie wykonane krycie wstępne bo to ono odpowiada za szczelność dachu. Minimalny kąt nachylenia połaci musi być taki aby woda mogła spływać do okapu a nie cofać się w stronę zamków dachówek. Jestem zdecydowanym zwolennikiem wykonywania krycia wstępnego papą. Dla płaskich dachów jest to wręcz koniecznością. Wskazane jest też dodatkowo uszczelnienie styku kontrłaty z papą. Wszystkie połączenia papy muszą być zgrzane. Najlepszym rozwiązaniem jest odwrócenie kolejności montażu czyli najpierw nabicie kontrłat a następnie wyłożenie poszycia papą. Przy takim rozwiązaniu kontrłaty są dodatkowo chronione. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #2419

    Domyślnie

    Witam.
    Akurat jestem w trakcie budowy domu o dachu 4 kopertowym. Dach prawdopodobnie będzie stawiany na poczatek marca.
    W zeszłym tygodniu udałem się na poszukiwanie dachówek. Moim celem były dachówki ceramiczne glazurowane.
    Naczytałem się na forach że najlepiej to brać dachówki Braas lub Roben wiec na takie firmy się nastawiłem.
    Szczerze mówiac myślałem że paleta kolorów będzie większa a tu sie okazało że glazurowanych jest tylko kilka....chyba że u nas w hurtowniach to taka bieda.
    Po namyśle wybraliśmy dachówkę rubin 13 "czarny błyszczacy" firmy Braas.
    Pytanie: czy ktoś z Państwa zakupił do siebie już taka dachówkę? Czy w zwiazku z czarnym kolorem dachówki nie jest za duszno na poddaszu...bo i takie opinie na internecie gdzies czytałem?
    Ojciec

  20. #2420

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez Dom przy Przyjemnej ; 05-12-2021 o 18:14

Strona 121 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony