dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 17 z 131
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 2614
  1. #321

    Domyślnie

    Ja też mam EURONI podwójna S-extra i jest ok. Brązowa. Była tańsza od Brassa, zwłaszcza tańsze są dodatki- gąsiory, krańcowe,itp.

  2. #322
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    maksiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    382

    Domyślnie

    Ja mam Euronit, podwójna S, kolor ceglasty... dach wygląda slicznie, w naturze jeszcze lepiej niż na zdjęciu , zanim kupilem ogladalem Braasa był dużo bardziej porowaty niz Euronit..
    pozdrawiam

  3. #323
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Brass Celtycka Brązowa- lepsza cena.

    Moim zdaniem jakość porównywalna.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  4. #324

    Domyślnie

    no to zainwestuje w BRAAS

  5. #325

    Domyślnie

    no to super

    Udanych zakupów

  6. #326

    Domyślnie

    aktualnie układają nam euronit profil-s, kolor ceglasty i jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni, euronit prezentuje się wzrokowo lepiej i nie widać łaczeń dachówek jak przy braasie o czym pisałem kiedyś przy podobnym temacie

  7. #327

    Domyślnie dachówki


    a co powiecie o IBF???????
    Zaga

  8. #328
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Braas Frankfurter klasyczny ceglasty. Wygląda suuuper! Zwłaszcza w słońcu! Robi wrażenie a z daleka wygląda jak ceramiczna. Może i Braas jest za bardzo reklamowany, ale godny swej ceny, rzetelny (wymienia potłuczone elementy - potłuczone przy dowozie). Obejrzałam sporo dachówek przed decyzją i jedynie tylko zastąpiłabym ją karpiówką, gdybym miała tyle kasy. Reszta, dla mnie, odpada, ale przecież są różne gusta.

  9. #329
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Braas Frankfurter klasyczny ceglasty. Wygląda suuuper! Zwłaszcza w słońcu! Robi wrażenie a z daleka wygląda jak ceramiczna. Może i Braas jest za bardzo reklamowany, ale godny swej ceny, rzetelny (wymienia potłuczone elementy - potłuczone przy dowozie). Obejrzałam sporo dachówek przed decyzją i jedynie tylko zastąpiłabym ją karpiówką, gdybym miała tyle kasy. Reszta, dla mnie, odpada, ale przecież są różne gusta.

  10. #330

    Domyślnie Re: dachówki

    Cytat Napisał zaga

    a co powiecie o IBF???????
    Zaga
    Masz czy zamierzasz dopiero kupić?

  11. #331

    Domyślnie

    podobno nikt w okolicach Białegostoku nie mocuje ..?

    Ja mocuje co 6 co 7 co 5 zalezy kiedy akurat sobie przypomne
    POZDR>

  12. #332

  13. #333

    Domyślnie


    Myslałam o IBF,poniewaz jestem na etapie szukania. W listopadzie zaczynam dach.

  14. #334
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    też mysłałam o IBF ale sie nie zdecydowlam za duze ryzyko, i w składach budowlanych i na forum jest duzo wypowiedzi ze IBF szybko sie odbarwia, jest bardziej kruchy od innych i cienszy i ma bardziej porowata strukture, oczywiscie na forum znajdziesz tez wypwoiedzi pozytywne, jednak z wszystkich dachowek cementowych IBF ma anjwiecej tych negatywnych wypowiedzi, dlatego nie chcialam ryzykowac
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  15. #335

    Domyślnie

    Uważam, że zarówno Brass jak i Euronit są to bardzo dobre dachówki. My wybraliśmy Euronit ponieważ sprawdza się na dachach naszych kilku znajomych oraz był tańszy od Brasa.

  16. #336

    Domyślnie

    Cytat Napisał Honorata
    też mysłałam o IBF ale sie nie zdecydowlam za duze ryzyko, i w składach budowlanych i na forum jest duzo wypowiedzi ze IBF szybko sie odbarwia, jest bardziej kruchy od innych i cienszy i ma bardziej porowata strukture, oczywiscie na forum znajdziesz tez wypwoiedzi pozytywne, jednak z wszystkich dachowek cementowych IBF ma anjwiecej tych negatywnych wypowiedzi, dlatego nie chcialam ryzykowac
    Dzięki serdeczne za wsparcie! Powodzenia dla wszystkich jesiennych budowniczych!

  17. #337
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Brass, czy Euronit

    może to pomoże:
    http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=35425
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  18. #338

    Domyślnie

    Mam Eronit , sprawuje sie narazie dobrze ale układałem go jesienią, zobaczymy za 20 lat?????

  19. #339
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    turjak

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    3

    Domyślnie Wiekor kontra Roben

    Przede wszystkim witam wszystkich.
    Jestem nowy choć przeglądałem forum już wcześniej i
    podoba mi się.
    Ale konkretnie mam pytanie jak w temacie.
    Mam do wyboru dachówkę Wiekora lub Robena praktycznie w tej samej cenie. Dla ścisłości obie angobowane lecz Roben jest z połyskiem (jakby szkliwiona). Pytanie: czy są jakieś istotne różnice które wskazują na korzyść jednej i niekorzyść drugiej. Może same firmy mówią za siebie (póki co nie mi) to proszę o Wasze opinie. A może w tym wypadku można kierować się kolorystyką. Bardzo proszę o Wasze podpowiedzi i opinie, ewentualnie na co zwrócić uwagę przy kupnie. Sprawa o tyle dla mnie ważna , że już muszę się decydować.
    Dziękuję
    turjak

  20. #340

    Domyślnie

    Roben i Koramik (dawny Wiekor) są porównywalne jakościowo, jeżeli chodzi o produkcję. Roben jest gładszy i w związku z tym porośnie trochę wolniej. Ale tak nieznacznie że jest to mała zaleta.
    Ja proponuję kierować się gustem i wybrać kolor który Ci bardziej odpowiada.

Strona 17 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony