dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 24 z 131
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 2614
  1. #461
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuuba

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Witam
    Mialem podobny dylemat. Kupiłem Euronit na dach. Dlaczego? Polecił mi człowiek, który przez wiele lat handlował Braasem.
    Argumentacja - jakość zbliżona, cena Euronitu lepsza.
    Dach położyłem w styczniu tego roku, więc nie potrafię nic powiedzieć o walorach użytkowych.
    Do pooglądania w dzienniku.
    Pozdrawiam
    Kuba

  2. #462

    Domyślnie

    Braas ok.
    Euronit ok.
    Mam braasa bo cena była jednakowa po upustach.

  3. #463

    Domyślnie

    No i to jest ludzka cena
    pozdrawiam!
    pokar

  4. #464

    Domyślnie

    Zdecydowanie Euronit, na dachu nabiera dziwnego połysku zwłaszcza grafitowa, zamyka się pełną falą, ma" blokadę" na cofajaca się wodę, zamki lekko podniesione - znowu blokada wody a na licu środek spowalniajacy starzenie się dachówki a do tego rewelacyjne płytki imitujące łupek - struktonit , którymi mozna wykończyć ściany lukarn, kominy, deski czołowe, szczytowe itp. -sa w kolorze dachówek.
    Cena też lepsza.Pozdrawiam

  5. #465

    Domyślnie

    Mam Euronit S braz 3 lata i narazie jest ok,bez problemow
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  6. #466

    Domyślnie

    Witam, mam już wycenę na MEYER-HOLSENA , wyszło razem z dekarzem
    60000 zł, (przypomnę dachu mam 350m2) do tego tylko łaty i kontrłaty, nie wiem jaka to może być cena.

  7. #467

    Domyślnie

    Moim zdaniem cena b.dobra ok. 170,00 zł mkw materiału na dach z robocizną
    Sadząc z wielkości dachu nie jest to dach prosty, więc robocizna kosztuje, a do tego taaaka dachówka!!!!!!!!!!
    Gratuluje . Pozdrawiam

  8. #468

    Domyślnie

    Mam tylko nadzieję, że ta suma sie zbytnio nie podniesie , bo dziś muszę załatwić jeszcze łaty i kontrłaty, a tego też niemało.

  9. #469

    Domyślnie

    Cytat Napisał angi
    Witam, mam już wycenę na MEYER-HOLSENA , wyszło razem z dekarzem
    60000 zł, (przypomnę dachu mam 350m2) do tego tylko łaty i kontrłaty, nie wiem jaka to może być cena.
    Ludzie ! 60 tys. za dach 350m2 (chyba że masz same gąsiory ?!) ?. Jeśli nie kupiłas tej dachówki to nie rób tego błędu !!!. Za trochę ponad POŁOWĘ tej ceny bedziesz mieć nie gorszą dachówkę (np: Bogena) !!!
    Dom: Z28GL p.u 171m2, kubatura ok. 550m3. Rok bud. 2007. Podłogówka (parter) + grzejniki (poddasze). Temp. 21 (20). Ściany: 15cm styro, posadzka: 18cm styro, fundam: 10/5cm styro (biały/XPS), poddasze 30cm wełna.
    Kocioł Vaillant 186/3-5 + VRC630 (pogodowy), 2 obiegi (ze sprzęgłem). Zasobnik CWU Vaillant 120L + cyrk. Reku: Brak, PV: Brak
    Domowników: 2, Dzienne zużycie gazu (2008-2022) średnio 3,96 m3 (1,1 cwu)

  10. #470

    Domyślnie

    To prawda gąsiorów jest bardzo dużo, a o tym bogenie to pierwsze
    słyszę, i nie wiem czy widziałeś ex67 dachówki meyer-holsena.

  11. #471

    Domyślnie

    Cytat Napisał angi
    To prawda gąsiorów jest bardzo dużo, a o tym bogenie to pierwsze
    słyszę, i nie wiem czy widziałeś ex67 dachówki meyer-holsena.
    Owszem widziałem Meyera. Dachówka niczym nie odbieaga od innych dobrych dachówek niemieckich.
    Bogen to też niemiecka dachówka (z Bawarii) i wykonana perfekcyjnie, jakość wypalania itp ma nie gorszą niż Meyer.

    W Warszawie Bogen (Innovo12 czerwona angoba) kosztuje 2,6 zł (netto) szt. co daje 38zł/m2
    Jest to dosyć drogo w porównaniu z np: Robenem czy Ruppem ale Bogen to klasa Meyera.

    Zastanawiam się nad tą dachówką i tylko cena mnie powstrzymuje. Jakość jest naprawdę super.

    Nie podwarzam Twojego wyboru ale staram sie podpowiedzieć Ci abyś nie przepłacała tylko za reklamę.
    Dom: Z28GL p.u 171m2, kubatura ok. 550m3. Rok bud. 2007. Podłogówka (parter) + grzejniki (poddasze). Temp. 21 (20). Ściany: 15cm styro, posadzka: 18cm styro, fundam: 10/5cm styro (biały/XPS), poddasze 30cm wełna.
    Kocioł Vaillant 186/3-5 + VRC630 (pogodowy), 2 obiegi (ze sprzęgłem). Zasobnik CWU Vaillant 120L + cyrk. Reku: Brak, PV: Brak
    Domowników: 2, Dzienne zużycie gazu (2008-2022) średnio 3,96 m3 (1,1 cwu)

  12. #472

    Domyślnie

    JA KUPIŁEM NA MANUELE ROBEN ŚREDZKA FALISTA W KOLORZE KASZTAN . WYGLĄD JEST NIE OCENIONY NORMALNIE POEZJA
    POZDROWIONKA
    TOBI

  13. #473

    Domyślnie

    Nie będę się spierać , ale gdy zobaczyłam angobę KRYSTALICZNĄ
    to po prostu się zakochałam w tej dachówce, i tylko na graficie jest widoczny brokat (naprawdę jest piękna).

  14. #474

    Domyślnie

    Cytat Napisał ex67
    Cytat Napisał angi
    To prawda gąsiorów jest bardzo dużo, a o tym bogenie to pierwsze
    słyszę, i nie wiem czy widziałeś ex67 dachówki meyer-holsena.
    Owszem widziałem Meyera. Dachówka niczym nie odbieaga od innych dobrych dachówek niemieckich.
    Bogen to też niemiecka dachówka (z Bawarii) i wykonana perfekcyjnie, jakość wypalania itp ma nie gorszą niż Meyer.

    W Warszawie Bogen (Innovo12 czerwona angoba) kosztuje 2,6 zł (netto) szt. co daje 38zł/m2
    Jest to dosyć drogo w porównaniu z np: Robenem czy Ruppem ale Bogen to klasa Meyera.

    Zastanawiam się nad tą dachówką i tylko cena mnie powstrzymuje. Jakość jest naprawdę super.

    Nie podwarzam Twojego wyboru ale staram sie podpowiedzieć Ci abyś nie przepłacała tylko za reklamę.
    Niestety ale nic nie wiesz o dachówce Meyer Holsena - to całkiem inny produkt, np. Ravensberger jest najlżejszą na świecie dachówką, angoby krystaliczne (oprócz grafitu jest klon- brąz) i takiej angoby nie ma nikt, a dachówka jest produkowana z iłów łupkowych, więc nie mów facet,że to taka sama jak np.Roben

    anpi. nie daj się zwieść - cena jest zawsze adekwatna do jakości - już widzę te oburzone posty -

  15. #475

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacperski
    Cytat Napisał ex67
    Cytat Napisał angi
    To prawda gąsiorów jest bardzo dużo, a o tym bogenie to pierwsze
    słyszę, i nie wiem czy widziałeś ex67 dachówki meyer-holsena.
    Owszem widziałem Meyera. Dachówka niczym nie odbieaga od innych dobrych dachówek niemieckich.
    Bogen to też niemiecka dachówka (z Bawarii) i wykonana perfekcyjnie, jakość wypalania itp ma nie gorszą niż Meyer.

    W Warszawie Bogen (Innovo12 czerwona angoba) kosztuje 2,6 zł (netto) szt. co daje 38zł/m2
    Jest to dosyć drogo w porównaniu z np: Robenem czy Ruppem ale Bogen to klasa Meyera.

    Zastanawiam się nad tą dachówką i tylko cena mnie powstrzymuje. Jakość jest naprawdę super.

    Nie podwarzam Twojego wyboru ale staram sie podpowiedzieć Ci abyś nie przepłacała tylko za reklamę.
    Niestety ale nic nie wiesz o dachówce Meyer Holsena - to całkiem inny produkt, np. Ravensberger jest najlżejszą na świecie dachówką, angoby krystaliczne (oprócz grafitu jest klon- brąz) i takiej angoby nie ma nikt, a dachówka jest produkowana z iłów łupkowych, więc nie mów facet,że to taka sama jak np.Roben

    anpi. nie daj się zwieść - cena jest zawsze adekwatna do jakości - już widzę te oburzone posty -
    Jak już widzisz te "oburzone posty" to po co piszesz te farmazony ?
    Kolejny pseudo-znawca co ma zawsze rację. Szkoda dyskusji z takim mądralą co odmawia wiedzy innym niz pochlebcy.

    I jeszcze jedno... z "iłów łupkowych" to chyba jest wykonany Twój mózg... bo nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem że dachówka Bogena jest taka sama jak Meyer.

    Bez odbioru ...
    Dom: Z28GL p.u 171m2, kubatura ok. 550m3. Rok bud. 2007. Podłogówka (parter) + grzejniki (poddasze). Temp. 21 (20). Ściany: 15cm styro, posadzka: 18cm styro, fundam: 10/5cm styro (biały/XPS), poddasze 30cm wełna.
    Kocioł Vaillant 186/3-5 + VRC630 (pogodowy), 2 obiegi (ze sprzęgłem). Zasobnik CWU Vaillant 120L + cyrk. Reku: Brak, PV: Brak
    Domowników: 2, Dzienne zużycie gazu (2008-2022) średnio 3,96 m3 (1,1 cwu)

  16. #476

    Domyślnie

    Położyłem Roobena ciemny brąz i jestem bardzo zadowolony dach czterospadowy z tą dachówką wygląda bardzo dobrze. Jakośc dobra warta swojej ceny.

  17. #477

    Domyślnie

    Proszę was przestańcie, ja nie dam się nikomu zwieść i nikt mnie
    do innej dachówki nie przekona. Pozdrowionka.

  18. #478

    Domyślnie

    Cytat Napisał ex67
    Cytat Napisał Kacperski
    Cytat Napisał ex67
    Cytat Napisał angi
    To prawda gąsiorów jest bardzo dużo, a o tym bogenie to pierwsze
    słyszę, i nie wiem czy widziałeś ex67 dachówki meyer-holsena.
    Owszem widziałem Meyera. Dachówka niczym nie odbieaga od innych dobrych dachówek niemieckich.
    Bogen to też niemiecka dachówka (z Bawarii) i wykonana perfekcyjnie, jakość wypalania itp ma nie gorszą niż Meyer.

    W Warszawie Bogen (Innovo12 czerwona angoba) kosztuje 2,6 zł (netto) szt. co daje 38zł/m2
    Jest to dosyć drogo w porównaniu z np: Robenem czy Ruppem ale Bogen to klasa Meyera.

    Zastanawiam się nad tą dachówką i tylko cena mnie powstrzymuje. Jakość jest naprawdę super.

    Nie podwarzam Twojego wyboru ale staram sie podpowiedzieć Ci abyś nie przepłacała tylko za reklamę.
    Niestety ale nic nie wiesz o dachówce Meyer Holsena - to całkiem inny produkt, np. Ravensberger jest najlżejszą na świecie dachówką, angoby krystaliczne (oprócz grafitu jest klon- brąz) i takiej angoby nie ma nikt, a dachówka jest produkowana z iłów łupkowych, więc nie mów facet,że to taka sama jak np.Roben

    anpi. nie daj się zwieść - cena jest zawsze adekwatna do jakości - już widzę te oburzone posty -
    Jak już widzisz te "oburzone posty" to po co piszesz te farmazony ?
    Kolejny pseudo-znawca co ma zawsze rację. Szkoda dyskusji z takim mądralą co odmawia wiedzy innym niz pochlebcy.

    I jeszcze jedno... z "iłów łupkowych" to chyba jest wykonany Twój mózg... bo nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem że dachówka Bogena jest taka sama jak Meyer.

    Bez odbioru ...
    Ja w przeciwieństwie do Ciebie nikogo nie obrażam , szkoda ,że T.S w takie ręce oddał dachówkę Bogena do sprzedaży - przeczytaj uważnie swoje posty i dowiedz się - zanim znowu zaczniesz obrażać - co ma wspólnego Bogen z iłami łupkowymi.
    Dobrze ,że wiesz chociaż że to dachówka z Bawarii, no tak "DACHY BAWARII"
    A tak na marginesie - dla wszystkich - Bogen bardzo dobra dachówka i tez nie można jej porównać z - ani ceną ani jakością - z "niektórymi" mającymi bardzo dobre ceny.

  19. #479

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacperski
    Ja w przeciwieństwie do Ciebie nikogo nie obrażam , szkoda ,że T.S w takie ręce oddał dachówkę Bogena do sprzedaży - przeczytaj uważnie swoje posty i dowiedz się - zanim znowu zaczniesz obrażać - co ma wspólnego Bogen z iłami łupkowymi.
    Dobrze ,że wiesz chociaż że to dachówka z Bawarii, no tak "DACHY BAWARII"
    A tak na marginesie - dla wszystkich - Bogen bardzo dobra dachówka i tez nie można jej porównać z - ani ceną ani jakością - z "niektórymi" mającymi bardzo dobre ceny.
    Kolejny nawiedzony sprzedawca ?

    PS
    Ja nie sprzedaję tak jak Ty. Ja kupuję. Dyskusja zamknięta.
    Dom: Z28GL p.u 171m2, kubatura ok. 550m3. Rok bud. 2007. Podłogówka (parter) + grzejniki (poddasze). Temp. 21 (20). Ściany: 15cm styro, posadzka: 18cm styro, fundam: 10/5cm styro (biały/XPS), poddasze 30cm wełna.
    Kocioł Vaillant 186/3-5 + VRC630 (pogodowy), 2 obiegi (ze sprzęgłem). Zasobnik CWU Vaillant 120L + cyrk. Reku: Brak, PV: Brak
    Domowników: 2, Dzienne zużycie gazu (2008-2022) średnio 3,96 m3 (1,1 cwu)

  20. #480
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Każdy ma prawo wybrać dachówkę jaka mu się podoba i na jakš go stać. Należy zawsze pamiętać, że dach oglšdamy w całoœci z kilkunastu metrów a nie tak jak na ekspozycji w hurtowni. Osobiœcie zachęcam do kupowania dachówek produkowanych w Polsce i tak każdego z nas przeżyjš a niczym nie ustępujš tym produkowanym zagranicš. W podejmowaniu decyzji życzę dużo zdrowego rozsšdku. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 24 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony