dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 25 z 131
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 2614
  1. #481

    Domyślnie Dachówka BRAAS czy EURONIT

    Dachówka BRAAS czy EURONIT?Czy ktoś może poradzić jaką wybrać;czy są jakieś istotne różnice jakościowe lub inne,które powodują że BRAAS jest droższy?

  2. #482
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Było już 1000 razy. Weź tą, która Ci się bardziej podoba. O jakości będziemy mogli coś więcej powiedzieć za 20-30 lat.

  3. #483

    Domyślnie

    Kupiłem Braasa bo ... miał lepszy marketing. Ta sama półka więc bierz co tańsze.

  4. #484

    Domyślnie

    Miałem obydwie dachówki w rękach i Euronit wydawał mi się ładniejszy (gładszy).
    Też mam ten dylemat. Chyba wezmę Euronit-a.

  5. #485
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Weź co ładniejsze, a jak nie ma różnicy to co tańsze, te parę złotych może ci się jeszcze przydać
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  6. #486
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    ja mam Euronit , nie zastanawiałem się długo , kolor , kształt mi odpowiadał , cena też , można powiedzieć że brałem pierwsze lepsze , z bliska brzydka i jak się ogląda jedną dachówkę , to nijak ma się to do tego jak ona potem wygląda na dachu. jak wygląda moja można zobaczyć w dzienniku. dekarze mówili , że dobra dachówka

  7. #487
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Obie równie dobre!!! Braas ma bogatszy asortyment i kolorystykę ale wybór należy do Ciebie. Życzę trafnego wyboru i dużo satyswakcji z dachu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #488

    Domyślnie

    dzisiaj oglądałem dachówkę "prodach". Niższa cena, jakość ta sama co euronit, przynajmniej wizualnie.

    Ma ktoś taką?

  9. #489
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Mały asortyment ale materiał OK. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #490

    Domyślnie

    Ganz egall.
    Bierz tą, która Ci bardziej pasuje kolorystycznie lub cenowo.
    Jakość porównywalna, żeby nie powiedzieć ta sama.
    pozdrawiam!
    pokar

  11. #491

    Domyślnie

    Witam
    Przy okazji watku dachowkowego zapytam czy slyszal ktos z was o firmie
    IBF? Podobno jakosc porownywalna z Braasem.

  12. #492

    Domyślnie

    IBF trochę się sprzedaje, ale niestety jest trochę też w tyle za Braasem i Euronitem z jakością, strukturą powierzchni.
    pozdrawiam!
    pokar

  13. #493

    Domyślnie

    Z tego co zdarzylam przejrzec na forum to najlepsze opinie ma jednak Euronit.

  14. #494
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał radomik
    dzisiaj oglądałem dachówkę "prodach". Niższa cena, jakość ta sama co euronit, przynajmniej wizualnie.
    Ma ktoś taką?
    Gdy ja kupowałem dachówkę, Prodach był droższy od Euronitu o jakieś 20%.

  15. #495

    Domyślnie

    Zdecydowanie Euronit - ma takie elementy , które znacznie przedłużają jej wygląd!Podobnie jak Brass ma kompletny system,więc to nie jest argument, warto zobaczyć jak się zamyka dachówka - Euronit pełną falą , warto też zapytać w hurtowni o Veronę Euronitu!
    Pozdrawiam

  16. #496

    Domyślnie

    My sobie wybraliśmy Braasa (podwójne S). Powody?
    - lepsze niż Euronit zdjęcia w folderze reklamowym serio
    - chociaż nam obojgu bardziej podobają się dachy raczej matowe, to jednak nieco gładsza powierzchnia dachówki Braasa sprawiała wrażenie trwalszej, porządniejszej

    A różnicy cenowej w zasadzie nie było. Pożałowaliśmy natomiast dodatkowych 2tys na ceramiczną.

    Aha - żona twierdziła, że kolor "cegła" Braasa jest ładniejszy niż "cegła" Euronitu. Ja (półdaltonista ) się nie spierałem
    adrian

  17. #497

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacperski
    Zdecydowanie Euronit - ma takie elementy , które znacznie przedłużają jej wygląd!Podobnie jak Brass ma kompletny system,więc to nie jest argument, warto zobaczyć jak się zamyka dachówka - Euronit pełną falą , warto też zapytać w hurtowni o Veronę Euronitu!
    Pozdrawiam

    Ludziska, wybieram i wybieram i ..... oczywiście nadal nie wiem czy cementowa czy ceramiczna, ale jestem coraz bliżej decyzji... Najbardziej podobaja mi się grafitowe dachy, ale mam już zamówione brązowe ojkna PCV i gryze się czy to ładnie zagra, więc chcąc niechcąc ogłądam także wszelkiej maści brązowe dachówki.

    Zrobiłam sobie na działce taką wystawkę i oglądam i przebieram...

    Na wystawce znalazły się:

    - 2 dachówki EURONIT cementowe: brązową S i grafitową S (dostałam od handlowca);
    - obok postawiłam CREATONA Kera Pfanne (chyba z 3 różne kolory, w tym mat i angoda);
    - 1 KORAMIC antracyt
    - 3 sztuki PFLEIDERER ceramiczna, w tym podwój angoba, zwykła angoba i matowa.

    Koramic odpadł w przedbiegach-wygląd anjgorzej ze wszystkich.
    Creaton - wyglądał ładnie, tylko gama kolorystyczna jednak mi nie pasuje, bo moge wybierać tylko z dachówki Kera Pfanne, bo kąt nachylenia dachu tylko 25 stopni.
    Pfleiderer - wygląd bardzo ładny, jestem bliska wyboru tej właśnie, kolor Brąz Classsic
    Euronit - wczoraj ustawiłam 2 cementowe i wyglądają nadspodziewanie ładnie szczególnie ta grafitowa i znowu jestem w kropce
    Mogę kupić ceramiczną, więc droższa ale wcale nie jestem przekonana co do jej zalet, a Euronit cementowy jest barwiony w masie, co też jest zaletą... Jeżeli ktoś może coś jeszcze podpiwiedzieć, to poproszę

  18. #498

    Domyślnie

    z tego co udało mi się ustalić, są to dachówki tej samej jakości, a Brass jest bardzie popularna tylko ze względu na bardzo dobry marketing, stąd też cena wyższa niż Euronitu.

    Mając taki wybór, postawiłabym na Euronit

  19. #499

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za tak liczne odpowiedzi.Pytanie zadałem,ponieważ dostałem lepszą cenę na dach EURONIT(2000 zł mniej niż za BRAAS).W takim razie wybieram EURONIT.BRAAS ma lepszy marketing,dowodem jest fakt że 3 tgodnie temu nie słyszałem jeszcze o EURONICIE,a dziś dzięki forumowiczom zostanie mi 2 tys.PLN w kieszeni.

  20. #500

    Domyślnie dachówka Sirus (Rupp) lub Harmonie (Creaton)

    Witam,
    Mam problem na ktora dachowke sie zdecydowac. Wybor bedzie pomiedzy Siriusem z Rupp Ceramiki a Harmonie z Creatonu.
    I mialabym prosbe o zamieszczenie fotki lub linku do wyraznego zdjecia dachu pokrytego jedna albo druga dachowka. Wierze, ze gdybym zobaczyla jak wygladaja one juz polozone na dachu, to bardzo pomogloby mi to w zdecydowaniu sie na jedna z nich.
    z gory wielkie dzieki
    pozdrawiam, watton
    : )

Strona 25 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony