dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 27 z 131
Pokaż wyniki od 521 do 540 z 2614
  1. #521

    Domyślnie

    PS. Tą kasztanowo-czerwono-brązową też mam - wpada w oko!
    Ja niestety nie lubię dachów wpadających w czerwony, bo wokół mnie jest ich za dużo. Ale dachówka jest ładna i nietuzinkowa.

    Mam zatem prośbę o zamieszczenie jakiś zdjęć na Forum jak już ją Pan położy, bo jestem bardzo ciekawa jak będzie wygląć. Jeżeli jest to łatwiejsze, to może Pan wysłać mi zdjęcie na maila - adres wysyłam Panu na priv.

    Pozdrawiam!

  2. #522
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    falkon7

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    9

    Domyślnie

    U mnie 30.000 to koszt dachowki z akcesoriami (bez Vatu, rynien i robocizny) na okolo 380 m dach. Za rynny Kanion dalsze ok. 5000 zl, a za robocizne, okolo 27.000 zl, ale juz razem z pracami przy wiezbie).

  3. #523

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal 67
    Zwróć uwagę że cena jest za kolor ciemna czerwień,inne kolory są droższe.
    Ano tak ale dla mnie to bez różnicy
    Śmiech to zdrowie

  4. #524

    Domyślnie

    A u mnie właśnie kładą Euronita, podwójne S brąz.

    Ładnie toto wygląda. Całość będzie można ocenić po efekcie końcowym. Dekarze mówią, że praktycznie jest to to samo co Brass.

    Mi się podoba.

    Pozdrawiam
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  5. #525

    Domyślnie Witam

    Zabie firmy jest prosty. Na Euronit dobry rabat masz tylko na dachówkę podstawową. W Braasie na wszystko i dlatego tak to wygląda. Widocznie firma lepiej zarabia na Braasie. Porównując obie dachówki tzn. Euronit i Braas w technologii Lumino wyboru dokonywałbym na podstawie oceny wizualnej. Kolor oraz wygląd dodatków typu zaślepka gąsiora. Czy dachówka jest matowa czy bardziej w połysku. Jeśli chodzi o jakość wykonania, serwis wyżej stawiałbym Euronit.
    Pozdrawiam Piotr

  6. #526

    Domyślnie

    Witam.
    My zrobiliśmy tak, beton z braasa kupiłem osobno i dostałem 23% rabatu od cen katalogowych w 2005r a reszte drobnicy kosze, taśmy, grzebienie spinki kupiliśmy z MDM i mura GTM ( producenci akcesori dachowych).
    Oszczędziliśmy sporo kasy bo składy dają duzy upust na dachówkę a odbijają sobie to na akcesoriach.
    http://foto.onet.pl/albumy/album.htm...9&q=kebuz2&k=2

  7. #527

    Domyślnie

    może trochę się wtrącę nie na temat , ale czy ktoś wie jakadachówa nadaje sięna dach o kącie 15 stopni, wiem że to mało ale może ktoś wie co na taki dach, w projekcie mam blachodachówkę a zależy mi na dachówce , najlepiej niedrogiej

  8. #528

    Domyślnie

    Witam
    Już o tym była informacja - każda dachówka ale z deskowaniem i papowaniem, wyjątek Kera Pfanne Creatona , jeszcze 10 stopni bez dodatkowego zabezpieczenia.
    Pozdrawiam

  9. #529

    Domyślnie

    może wiecie coś o cenach tego cudu?
    to chyba dobra opcja?

  10. #530

    Domyślnie

    wystarczy wejść na stronę Creatona, poszukać przedstawiciela z rejonu Poznania i wskaże hurtownię, wiem ,że Waszdach ma Creatona ale o cenach trzeba rozmawiać z nimi.
    pozdrawiam

  11. #531
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar vanderbobo
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    779
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    a różnica w jakości między EURONITEM a UNIBETEM ? są jakieś ?

  12. #532

    Domyślnie

    Witam
    Trzeba troszkę pomyszkować i posprawdzać dane techniczne, zwłaszcza te informacje,które dotyczą materiału.
    Warto poczytać. A też warto pooglądać obie dachówki ale nie na wystawkach w hurtowniach tylko na paletach z fabryki i wtedy zobaczysz czym się różnią te dwie dachówki.
    Ja zdecydowanie Euronit.
    Pozdrawiam

  13. #533
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Tylko EURONIT lub BRAAS! Ja osobiœcie optuję za BRAASem! Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #534

    Domyślnie creaton-pfleiderer - heeeeelp

    falkon7,
    czy ktoś udzielił Ci satysfakcjonującej odpowiedzi. niby jedne z lepszych i ladniejszych dachówek a nikt ich nie ma na dachu ani żadnych fotek. conajmniej dziwne. to z czego ten creaton i pfleiderer żyją???
    u nas problem jest natury decyzyjnej. podobnie jak ty musiałeś (musiałaś???) wybrać teraz my musimy zdecydować: creaton kera pfanne brąz glazura finesse czy pfleiderer brąz exclusive (ni to brąz ni to brąz wpadający w wiśnię). ten pfleiderer wydaje się nam z jednej strony trochę za ciemny choć połysk ma boski. z kolei ciężko domyślać się wyglądu dachu po jednej dachówce. creaton z kolei wygląda solidnie. te zamki ale kolorek ma mniej intensywny.

    ludzie!!! jak to wygląda na dachu????

    podzielcie się swoimi doświadczeniami??????

    falcon7 - jeśli masz fotki to proszę podziel się. może być forum albo mój prywatny mail [email protected]

    pozdrawiam serdecznie i pozostaję przy nadziei bo czas goni i trzeba zamowić dachówkę.

    aresior z kłopotem natury decyzyjnej

  15. #535
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ponpon

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    2

    Domyślnie Creaton Futura czy Sinfonie?

    Chciałem kupić Creaton Kera Phanne, ale terminy są 3-4 miesiące. Krótkie terminy są na Creaton Futura i Sinfonie. Niestety tylko Kera Phanne jest barwiona w masie. Czy z technicznego punktu widzenia (zamki, zapięcia itd) jest różnica między Futura i Sinfonie?

  16. #536

    Domyślnie Braas czy Euronit ? Bryza czy marley?

    czy ktoś z forumowiczów ma moze dach jak w temacie? mam juz mętlik w głowie!
    co wybrać ? dostałam w podobnej cenie kosztorys dachówki cementowej euronit + rynny bryza oraz braas + marley?

  17. #537

    Domyślnie

    Witam,
    ja miałem podobny dylemat i wybrałem braasa.
    Dekarze twierdzą że braas jest lepszy w układaniu, równiejszy no i nam się lepiej podobał, wygląda na dachu super ale to trochę kwestia gusty.
    Ale co do rynien to nie montuj bryzy to jest najsłabsza rynna jak jest na rynku a po 3 latach blaknie no i pęka pod wpływem śniegu.
    Moi znajomi montowali wawina i ja zrobiłem to samo.
    Rynny założone dopiero w tym roku to nie mam jeszcze opinii ale jak widziałem dekarza który chodzi po zamocowanych rynnach na dachu a one nawet nie skrzypnęły to powinno być ok.
    To jest moja opinia, zobaczymy co będę mówił w przyszłym roku.
    Ja płaciłem za braasa 2S-1,95zł za sztukę.

    pozdrawiam
    Łukasz

  18. #538

    Domyślnie która dachówka najlepsza???

    Dobra za dobrą cenę

  19. #539

    Domyślnie

    ja mam rynny marleya i po 6 latach w jednym miejscu jest dziura spowodowana zsuwającym sie zlodowaciałym sniegiem a w drugim rozeszła sie na łączeniu nie zauważyłem aby zmieniła kolor , czyba że się przyzwyczaiłem i tego nie zauważyłem

  20. #540

    Domyślnie

    Będę konsekwentny i chwalę to co mam. Znaczy Koramic L15
    Od 17.12.2007 na swoim

Strona 27 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony