dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 5 z 131
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 2614
  1. #81
    Guest

    Domyślnie

    Ja też wybrałam EURONIT - cena i opinie jednak zdecydowanie lepsze o Euronicie. Jeśłi jednak dostaniesz dużo lepszą cenę na IBF, to warto się zastanowić. Ivette

  2. #82

    Domyślnie

    Zawsze mnie dziwią te opinie o IBF.
    Po szczegółowym obejrzeniu wielu dachówek na dachach i z bliska, w hurtowniach, dla mnie są to najlepiej wygladające dachówki cementowe. Nam jeszcze daleko do dachu i mam nadzieję, że będzie dachówka ceramiczna, ale gdybyśmy się jednak zdecydowali na cementową, to pewnie będzie to IBF.

  3. #83

    Domyślnie

    Zgadzam się z magmi - My już kupiliśmy IBF-a (właśnie się montuje na dachu) bo cenowo przystępny a wygląda wg nas najlepiej chodzi o gładkość powierzchni i kolor a jakościowo taki sam jak inne dachówki betonowe - wybór uzależniny chyba tylko od gustu .
    Agata

  4. #84
    ...
    Guest
    ...

    Domyślnie

    Witajcie!
    IBF- pogodził moje i mężowskie potrzeby estetyczne, bo oferuje kolor, który nam obojgu spodobał się bezapelacyjnie i natychmiast (co akurat u nas czesto niebywałym było). A więc punkt dla IBF-u od nas. A kolor jest brązowawy, nazwany przez producenta wiśniowym.
    Niemniej jednak nasz przyszły dekarz skrzywił sie na hasło IBF zamiast Brassa. Podobno niejedna dachówka chrupneła pod jego stopą.

    Szukać nadal chcemy dobrej ceny na IBF. Dekarza jedynie trza posłać na szybki kurs do Akademii Delikatnych Kroków.

    Przy okazji, może ktoś potrafi podać oferujących IBF-a w okolicy Poznania?
    Pozdrówka

    MaJa - Żona Jankesa

  5. #85
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafi27

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Posty
    226

    Domyślnie Braas, IBF, Euronit, PILNE!!!

    Stoję przed wyborem dachówki. Zdecydowałem się na betonową. Ale nie wiem czy inwestować w Braasa czy oszczędzić i kupić IBF lub Euronit.

    Proszę uzytkowników powyższych marek o komentarze w tej sprawie. Sprawa jest pilna.
    Dzięki za info

  6. #86
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafi27

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Posty
    226

    Domyślnie

    Czy niekt nie ma dachówek cementowych na dachach. ????

  7. #87

    Domyślnie

    Polecam Euronit. Tanszy od Braasa a nie tak przesadnie oszczedny jak IBF.

    D.

  8. #88
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafi27

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Posty
    226

    Domyślnie

    Dzięki Dave,
    Może jeszcze ktoś ma jakieś doświadczenia. Jak się sprawują po kilku sezonach.

  9. #89

    Domyślnie

    U mnie Euronit po 2 seoznach bez zadnego problemu.

    D.

  10. #90

    Domyślnie

    Ja mam braasa i jestem bardzo zadowolony, ale decyzja nalezy do Ciebie......ja tez nie lubie takich decyzji....

  11. #91

    Domyślnie

    wubierałem rok temu i euronit wypadł korzystniej, na razie jest oczywiście OK

  12. #92
    Guest

    Domyślnie

    Ja mam też brassa czerwoną celtycką. Kupowałam jakis miesiac temu i była promocja od brassa na ten model -10% dodatkowo ubezpieczenie domu na 1 rok.
    Dodatkowo na pewno dostaniesz upust na od sprzedawcy to bedzie dobra cena.
    Ja dostałam supre upust no ale podobno jestem dobra negocjatorką
    Ekipa która robiła mi dach mowila ze Brass jest najlepszy a porównywalny Euronit natomiast IBF nierówno sie wypala od słonca i powstaja łaty (widziałam).
    Z ekipy jestem bardzo zadowolona. Moge polecic jesli jestes z mazowieckiego

    Pozdrawiam,
    Kasia

  13. #93
    Guest

    Domyślnie

    Mam 3-ci sezon IBF czerwony, chciałem Brassa ale sprzedawca doradził uzasadniając,
    nie "powtarzalny" kolor w kolejnych seriach produkcyjnych,
    akcesoria (gąsiory, dachówki końcowe)nie zawsze w tym odcieniu co pozostałe dachówki,
    z uwagi na duży popyt, reklamacje załatwiają b.długo.
    Kupiłem IBF, dostałem 16%-wy upust, nie odbarwia się, jak narazie po trzech sezonach, nie było żadnych zastrzeżeń co koloru, dokupowałem jedną paletę dachówek z innej budowy. To było 3 lata temu może więc to juz historia.

  14. #94
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafi27

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Posty
    226

    Domyślnie

    właśnie wracam z hurtowni, kupiłem sobie po 1 szt z podwójnej S IBF i Braasa, moim zdaniem IBF ma barddziej wyrazisty kolor. Braas jest jakiś matowy, muszę je umyć i wtedy porównam.
    Najbardziej mnie interesuje jak wygląda kolorystyka po kilku sezonach. Czy się odbarwia czy nie, i czy kolor się wypłykuje.
    Dzięki za dotychczasowe posty i czekam na inne opinie

  15. #95
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Mamy Braasa, polożony kilka lat temu. Kolor nie może się wyplukiwać , przecież jest barwiona w masie, też nie blednie. Od strony północnej po 4 latach pojawił się lekki zielony nalot /u sąsiadów z czerwona dachówką ceramiczną - pojawił się po roku/.
    Innych dachówek nie stosowalismy, więc nie mogę ich porównać

  16. #96
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafi27

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Posty
    226

    Domyślnie

    Różnica pomiędzy Braasem a IBF czy Euronit to ok 2500 zł. Myślicie że warto zaryzykować z IBF. To trochę mniej znana firma co nie oznacza że gorsza.

  17. #97

    Domyślnie

    Zauważcie ze jak przełamiecie po jednej dachówce różnych firm to tylko Brass jes barwiony również w środku a inne tylko zewnątrz.
    Ja wybrałam Brassa chociaz przyznam że kolorystycznie nie bardzo mi sie podoba wczesniej chciałam IBF. Wybrałam Brassa ze względu na jakość.
    Moi "dachowcy" mówili ze wg nich najlepszy jest Brass i porównywalny Euronit.
    KARO

  18. #98

    Domyślnie

    Przesadzasz. Wszystkie dachowki barwione sa w masie. Tak robi Braas i tak robi tez Euronit ktorego mam i ktore przelamane widzialem wielokrotnie i tak robi tez chyba IBF. Wszystkie sa porownywalne jakosciowo choc ze wzgledu na cene IBF musial wprowadzic pewne uproszczenia (typu krotsze boki dachowek skrajnych, skromniejsze ozebrowanie spodnie). Nie znaczy to ze IBF jest zly. Jest uproszczony ale komus moze sie to podobac.

    D.

  19. #99

    Domyślnie

    dwa lata temu miałam ten sam problem, robiłam dość gruntowne rozeznanie i jednak wybrałam Braas.

  20. #100

    Domyślnie

    do zwolenników IBF
    sąsiedzi mojego ojca mają dwa dachy z IBF położone ok. 8 lat temu: kolor teraz jest nieco wyblaknięty, od strony północnej, niezacienionej pojawił się zielony nalot, a dodatkowo u jednego z nich pojawiły się odpryski na kilkunastu/kilkudziesięciu dachówkach - wiosną tego roku, chyba w ramach gwarancji firma wymieniała te wadliwe dachówki. Obok jest dach z UniBetu kładziony w tym samym czasie - kolor nieznacznie wyblakł, ale poza tym ok. Ja chyba zdecyduję się na Brassa - celtycka czerwona

Strona 5 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony