dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 52 z 131
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 2614
  1. #1021
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dido79

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    50
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Neskamp czy Roben

    witam nie wiem jaką dachówkę ceramiczną wybrać, proszę o wasze opinie na temat tych dwóch producentów
    "By dosięgnąć niemożliwego marzenia, spróbuj zasnąć."

  2. #1022

    Domyślnie

    Siemka ja mam dachowke Nelskampa http://www.nelskamp.de/menue-links/v...egel-h-14.html, dokladnie ten model i powiem ci ze wyglada na dachu cudnie.Jedna z zalet dachowek Nelskampa jest to ze ona teoretycznie nie jest magazynowana na skladach w Polsce i trzeba ja sciagac z Niemiec, tak wiec nie ma problemu ze cala partia nie bedzie pochodzic z tej samej produkcji.

  3. #1023

    Domyślnie Re: Neskamp czy Roben

    Cytat Napisał dido79
    witam nie wiem jaką dachówkę ceramiczną wybrać, proszę o wasze opinie na temat tych dwóch producentów
    Ja też mam Nelscamp. Jest OK...

  4. #1024

    Domyślnie

    jak zwykle odpowiem na takie pytanie: wybierz te, ktora ci sie bardziej podoba .... trchniczne niuanse pozostaw dla dekarzy ....

    na moim dachu roben kasztanowy, i tez b.ladnie wyglada,
    sama dachowka to polowa dobrego efektu - wazne sa dodatki (elewacja, podbitka, cokoly itp.),

  5. #1025
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    A u mnie Roben czerwony, też bardzo ładnie wygląda

  6. #1026

    Domyślnie Tylko Roben

    U nas dachówka Roben kolor miedziany

  7. #1027
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    U nas Nelskamp, ale cementowa:



    A co do Robena, bywa i tak: http://forum.muratordom.pl/cieknacy-...bena,t7626.htm...

  8. #1028

    Domyślnie

    Wszyscy co maja robenamozecie powiedziec jak u was z dachowka.Czesc ludzi zle osenia robena ze krzywy , zle polaczenia , podwiewa snieg i deszcz pod dachowki itd. Czy mozecie napisac jak u was sie sprawuje wlasnie ta dachowka?
    Nyno

  9. #1029
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar radekkamila
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    142
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    u mnie roben jesienny lisc i tez chyba ladnie

  10. #1030
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dido79

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    50
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziekuję wszystkim za opinie. PO konsultacji z dekarzem i cieślą robena nie wybiorę, aczkolwiek powiedzieli, że dali by radę położyć tak aby nie ciekło. Mam juz wycenę nelskampa około 22 tys. za mój dach (http://www.dobredomy.pl/?id_project=21 ) i czekam na wycenę meyer holsena, jak będzie do 25 tys. to się chyba zdecyduje.
    Jeszcze raz dzięki wszystkim
    "By dosięgnąć niemożliwego marzenia, spróbuj zasnąć."

  11. #1031

    Domyślnie

    Cytat Napisał dido79
    Dziekuję wszystkim za opinie. PO konsultacji z dekarzem i cieślą robena nie wybiorę, aczkolwiek powiedzieli, że dali by radę położyć tak aby nie ciekło.
    ufff ....
    klękajcie narody !
    poważnie ? daliby radę ? .... robena ? !
    musza byc naprawdę doskonali w fachu ....

    przepraszam za sarkazam .... ale to się czytac nie daje ....
    ulozenie tej dachowki nie jest zadnym wyczynem, a informacje o mankamentach rozbuchane,
    w mojej okolicy roben - obok braasa - to najpopularniejsze dachowki, mimo iz rupp i creaton sa reprezentowane przez solidnych dystrybutorow ....
    wpadki popelniaja wszyscy bez wyjatku producenci, kwestia jak do nich (klientow) podchodza ....
    ale zaden z moich przynajmniej kilkunastu znajomych posiadajacych robena nie wspominal o sniegu pod dachowkami, nierownym ulozeniu lub spekaniach ....
    jesli cos podobnego zdarzy sie u mnie, to obiecuje, ze naglosnie to na forum jak tylko mozna .... ale prosze nie wypisujmy postow w stylu "da sie ulozyc, zeby nie cieklo", bo to kpina wykonawcy z inwestora ....

    pozd.

  12. #1032
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naLeśnik
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    2.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    ale zaden z moich przynajmniej kilkunastu znajomych posiadajacych robena nie wspominal o sniegu pod dachowkami, nierownym ulozeniu lub spekaniach ....
    być może nikt do tego sie nie przyzna?, ale też jaki mieliby w tym cel?

    Moi znajomi mają Robena, dach nie przecieka podobno pod spód nic nie zawiewa, dachówka ładnie wygląda, czegoż więcej potrzeba?

    Cytat Napisał jacekp71
    .... ale prosze nie wypisujmy postow w stylu "da sie ulozyc, zeby nie cieklo", bo to kpina wykonawcy z inwestora ....
    tu się zgadzam w 100%, do bani z takimi "wykonawcami"

  13. #1033

    Domyślnie

    Cytat Napisał naLeśnik
    Cytat Napisał jacekp71
    ale zaden z moich przynajmniej kilkunastu znajomych posiadajacych robena nie wspominal o sniegu pod dachowkami, nierownym ulozeniu lub spekaniach ....
    być może nikt do tego sie nie przyzna?, ale też jaki mieliby w tym cel?
    w ogole jest tak, ze do wad rzeczy przyznaja sie ludki, ktorych tych rzeczy nie maja

  14. #1034

    Domyślnie najtańsza dachówka

    dachówka ceramiczna - gdzie i jaki rodzaj będzie najtańszy? (kolor nieistotny)

  15. #1035
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Z tego co wiem to ceny raczej sa bardzo zblizone
    Dwa - ceny czesto sie zmieniaja bo akurat jedna firma robi "promocje" a za chwile inna" wyprzedaż" . I raz Ruup jest ciut tańszy a raz Roben - trzeba wylapac odpowiedni moment
    Nie slyszalam o jakies dachowce ceramicznej ktora wyraznie jest tanszai to w sposób "ciągły" od innych ....

  16. #1036

    Domyślnie Re: najtańsza dachówka

    Cytat Napisał nely
    dachówka ceramiczna - gdzie i jaki rodzaj będzie najtańszy? (kolor nieistotny)
    Roben średzka falista plus, teraz to chyba nazywa się monza plus, kolor miedziany. Wszystkie inne będą raczej droższe.

  17. #1037

    Domyślnie Re: najtańsza dachówka

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał nely
    dachówka ceramiczna - gdzie i jaki rodzaj będzie najtańszy? (kolor nieistotny)
    http://pp.allegro.pl/46119_pokrycia_dachowe.html
    zaczynają się od 25zł/m2 DACHÓWKA CERAMICZNA NIBRA DS5
    ROBEN dachówka ceramiczna za 30 zł/m2
    KORAMIC L-15 NATURA za 32 zł/m2
    Na pokrycie wiaty garażowej jednospadowej być może, na dom licz co najmniej dwa razy tyle ze wszystkimi dodatkami.

  18. #1038

    Domyślnie

    Dachówkę najlepiej kupować razem z usługą, wówczas będzie od razu 7% VAT na całość, a i rabat można lepszy uzyskać.

  19. #1039

    Domyślnie Re: najtańsza dachówka

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał anetabo
    Na pokrycie wiaty garażowej jednospadowej być może, na dom licz co najmniej dwa razy tyle ze wszystkimi dodatkami.
    to do mnie czy do nely ??

    bo nie za bardzo ciebie rozumiem ?? ja mam dom już pokryty dachówką, i znam dokładnie ceny dodatków, a z kolei nely pyta o dachówkę więc ??
    Do Ciebie i do nely. Czego nie rozumiesz?
    Co najmniej dwa razy tyle oznacza - co najmniej 60zł za Robena, u nas wyszło 82zł za droższego kasztana S. Gdy na dzień dobry była mowa o 35-40zł za m2.
    Przestrzegam tylko z doświadczenia.

  20. #1040
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie

    nie na kazdym dachu krytym dachowką są dodatki od tej dchowki
    mam to na mysli , ze mozna kupic same dachowki od danego producenta i pokryc dach

Strona 52 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony