dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1
    Guest

    Domyślnie koszt robocizny - ekipa murarzy

    Oto kosztorys ofertowy (tylko robocizna) ekipy murarzy, z którą prowadzę rozmowy:

    ściany z BK 36 cm na klej - 30 zł/m2

    strop teriva 1 bis - 35 zł/m2

    wieńce, belki, podciągi, słupy żelbet. - 300 zł/m3

    płyty stropowe żelbetowe (ganki i balkony) - 60 zł/m2

    kominy wieloprzewodowe - 14 zł/m3
    (wyszło u mnie za 2 kominy 6-cio przewodowe 3.600 zł!)

    Do robocizny doliczyli 3.300 zł za pracę sprzętu, który sami organizują (pompa, grucha, dźwig).

    Zapewniają wszystkie narzędzia, do mnie należy zakup materiałów ( f-ry biorą na siebie).

    Dom 175 m2 pow. użytk. (z poddaszem użytkowym), bryła nie jest prosta.

    Oceńcie proszę doświadczeni forumowicze, czy to do przyjęcia?

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Ile wynosi całkowity koszt robocizny?

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Na razie stanęło na 16.550 zł sama robocizna (bez sprzętu), w zakresie podanym wyżej czyli bez fundamentów, wylewek, ścian działowych, więźby i pokrycia dachu.

  4. #4

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że to drogo. My mamy dom 240m2, też niezbyt prosty. Za fundamenty, ściany zewnętrzne (trójwarstwowe), ścianki działowe, podbetony, tarasy z przodu i z tyłu, schody zewnętrzne zapłaciliśmy 14,5k. Jakość rewelacja.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    No na mój rozum też powiedzieli trochę... hmmm... dużo...

    Twój domek jest parterowy, czy z poddaszem użytkowym?

    Czy ta kwota, która podajesz obejmuje strop i kominy, bo ich nie wymieniasz? I sprzęt?
    Czy sprzet był ekipy, czy sam załatwiałeś?
    Ciekawa jestem co się bardziej opłaca...

    Pozdr.

  6. #6

    Domyślnie

    Jest to dom z poddaszem użytkowym. W cenę robocizny wchodzi oczywiście wykonanie stropu oraz czterech kominów systemowych obłożonych płytkami klinkierowymi. Dźwig załatwialiśmy sami (około 600zl), z gruchy nie korzystaliśmy. Resztę sprzętu ekipa miała.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź mantra, widzę, że będę musiała jeszcze poszukać... parę tys piechotą nie chodzi...
    Pozdr.

  8. #8

    Domyślnie

    Myślę, żę to dobra decyzja. Muszę Ci powiedzieć, że my wzięliśmy jedną z droższych ekip. Zdecydowaliśmy się, ponieważ mieli najlepsze referencje i nie żałujemy. Pamiętaj jednak o tym, że ceny robocizny są różne w zależności od regionu kraju. Nie wiem, jakie ceny są u Was, być może ta cena okaże się jednak atrakcyjna. Musisz po prostu sprawdzić inne ekipy.

  9. #9

    Domyślnie

    wy tu sobie kochanieńkie wymieniacie poglądy ale właśnie nie wiadomo skąd jesteście... może by tak w profilu dookreślić?...
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał katerhasser
    wy tu sobie kochanieńkie wymieniacie poglądy ale właśnie nie wiadomo skąd jesteście... może by tak w profilu dookreślić?...
    No... hmhm... ja z ok. pięknego miasta Łodzi jestem.

    No właśnie, a mantra? Skądżeś Ty?
    Gdzie są takie stawki tych DROŻSZYCH ekip???

  11. #11

    Domyślnie

    Katerhasser, prawdę rzekłeś i tylko mi zostało sie zaczerwienić, co też czynię Zapomniałam w profilu zapisać pochodzenie, ale zaraz się poprawię Z zachodniej Wielkopolski pochodzę.
    Matka, myślę, że u Ciebie są zupełnie inne stawki niż u nas na wsi

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał mantra
    Matka, myślę, że u Ciebie są zupełnie inne stawki niż u nas na wsi
    Kiedy u nas też wiocha!

    mantra, pozwolisz, że przymarudzę Ci jeszcze trochę.
    Jaki macie strop?
    A kominy ilukanałowe?
    Systemowe stawia się łatwiej i szybciej niż z cegły, co za tym idzie za robociznę wychodzi mniej.
    U nas same kominy to 3,3 k.
    Wybacz, że tak Cię zasypuję pytaniami, ale chciałabym móc wytoczyć jakieś argumenty w ciężkich rozmowach dotyczących stawek.


  13. #13

    Domyślnie

    Matka, dokładnie tak jak mówisz.. Przez to, że mamy kominy systemowe, strop płytowy oraz że nie robilimy schodów betonowych wynegocjowaliśmy 2k niższą cenę za robociznę. Kominy systemowe mamy różne: dwu, trzy i czterokanałowe. Co dziwne, dostaliśmy dobry rabat i systemowe wyniosły nas praktycznie tyle samo co tradycyjne.
    _____________________________
    Mantra

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki!
    Musimy się zastanowić czy nie zmienić koncepcji kominów.
    Zajmują nam trochę dużo miejsca (systemowe są mniejsze), a nie wychodzą takie tanie.
    Sama rura z blachy żarowej do przewodów dymowych jest za 200 zł/mb.

    Łeb kwadratowy!

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    qudlaty

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    7

    Domyślnie

    My stawiamy pod warszawą - gmina nadarzyn , za calosc tzn sciana 2 warstwowa, fundament, strop monolityczny wylewany dach dwuspadowy z lukarnami i oknami polaciowymi kominy balkon i cala reszta, pow. zabudowy 180 m2 calkowita pow domu 320m2 parter z poddaszem uzytkowym 34 tys + styropian i tynk ok 20zł/m2 - wygląda na to że drogo(stawiają górale)

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    qudlaty

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    7

    Domyślnie

    My stawiamy pod warszawą - gmina nadarzyn , za calosc tzn sciana 2 warstwowa, fundament, strop monolityczny wylewany dach dwuspadowy z lukarnami i oknami polaciowymi kominy balkon i cala reszta, pow. zabudowy 180 m2 calkowita pow domu 320m2 parter z poddaszem uzytkowym 34 tys + styropian i tynk ok 20zł/m2 - wygląda na to że drogo(stawiają górale)

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał qudlaty
    My stawiamy pod warszawą - gmina nadarzyn , za calosc tzn sciana 2 warstwowa, fundament, strop monolityczny wylewany dach dwuspadowy z lukarnami i oknami polaciowymi kominy balkon i cala reszta, pow. zabudowy 180 m2 calkowita pow domu 320m2 parter z poddaszem uzytkowym 34 tys + styropian i tynk ok 20zł/m2 - wygląda na to że drogo(stawiają górale)
    No jak ja dodam sobie fundament, więźbę i dach to wyjdzie prawie to samo...
    Też uważam, że drogo...

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mantra
    Wydaje mi się, że to drogo. My mamy dom 240m2, też niezbyt prosty. Za fundamenty, ściany zewnętrzne (trójwarstwowe), ścianki działowe, podbetony, tarasy z przodu i z tyłu, schody zewnętrzne zapłaciliśmy 14,5k. Jakość rewelacja.
    Mantra,
    Startuje z budowa w Poznaniu - jestem na etapie castingu budowlancow - mozesz dac mi na priva namiar na swoja sprawdzona ekipe?

  19. #19

    Domyślnie

    Mantra,
    Dzięki za odpowiedź - widzę, że dobre ekipy mają w Wielkopolsce wzięcie - jeśli trzeba się dogadywać na rok przed rozpoczeciem budowy

  20. #20

    Domyślnie

    Tomjot, myślę że tak jest wszędzie. Dobre firmy nie potrzebują reklamy, bo dobra opinia rozchodzi się szybko (podobnie jak zła). My też zarezerwowaliśmy sobie termin o wiele wcześniej, musieliśmy poczekać aż skończą pracę u kogoś innego. Na prace wykończeniowe umawialiśmy się już pod koniec stanu surowego.
    _____________________________
    Mantra

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony