dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Proszę o radę jak zabezpieczyć stolarkę drewnianą przed tynkarzami???? Dokładnie chodzi mi o Taśmę, czy znacie bezpieczną dla okien i jednocześnie skuteczną?

  2. #2

    Domyślnie

    Wg.mnie żółta taśma malarska,jest różnej szerokości.Do zerwania trzeba ją zmoczyć wodą,ew.ślady kleju zmyć benzyną ekstrakcyjną.Mario

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Czy to aby na pewno nie zaszkodzi lazurom? Stosowałeś żółtą taśmę u siebie? Po tygodniu podobno ciężko usunąć klej!!!

  4. #4

    Domyślnie

    Jeżeli mi nie wierzysz to sprawdź w jakimś mało widocznym miejscu wg.mnie ta tasma jest raczej najlepsza(chyba że wymyślono juz coś nowego a ja nie jestem w temacie)Mario

  5. #5

    Domyślnie

    ja mam okna oklejone szarą taśmą zbrojoną (taka siateczka wtopiona w taśmę), jest przyklejona do ram od miesiąca, co jakiś czas sprawdzam i jak na razie dobrze się od lepia i nic złego się z oknami nie dzieje.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki za poradę. Zastanawiam się jeszce tylko czy nie było by dobrze gdyby tynkarze każdego dnia zakładali zabezpieczenia i zdejmowali. Tym sposobem taśma byłaby na oknie kilka godzin dziennie i można było by wietrzyć!!!

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Taśmy na ramy [ościeżnice] zakładasz tak, że możesz otwierać skrzydła - wsadzone w worki z folii - jak podano powyżej

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Mam raczej kiepskie doświadczenia z żółtą taśmą. Zaklejałem nią okna przy malowaniu. Fakt, że zdejmowałem po dwóch lub trzech tygodniach (taka kilkugodzinna lub nawet kilkudniowa zdejmuje się OK), ale nie będę cytował publicznie co wtedy mówiłem i myslałem o sobie . Taśma strasznie się rwała, zostawała na oknach, czyszczenie okien i usuwanie kleju kosztowało mnie dużo czasu i nerwów.
    Wydaje mi się, że nasłonecznienie negatywnie wpływa na właściwości taśmy. Od tamtego czasu (kilka lat temu) - naprawdę ostroznie podchodzę to do tematu, żółtej taśmy używam i natychmiast po wykorzystaniu - usuwam.


  9. #9

    Domyślnie

    Czytajcie dokładnie wątek-TAŚME NALEŻY ZMOCZYĆ PRZED ZERWANIEM-wtedy nie ma większych problemow z odrywaniem.Mario

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki za wszelkie rady, skorzystam!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony