dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34

Temat: Ile kominów?

  1. #21

    Domyślnie

    Mam 2 kominy + 1 dodatkowy do kotła kondensacyjnego ( jest on ok. 1m od okna - tak czyste lecą z niego spaliny). Mam wentylację grawitacyjną a więc bez tradycyjnych kominów byłaby ona niemożliwa. I jeszcze jedna sprawa dość ważna: w jednym z kanałów wentylacyjnych mam wyprowadzoną rurę wentylacyjną oczyszczalni ścieków.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Mam jeden komin (2 przewody dymowe + 4 wentylacyjne) + planuję dodatkowo dachówki z kominkami wentylacyjnymi, do których bedą podłączone przewody wentylacyjne.

    Kominy to droga rzecz zwłaszcza systemowe
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  3. #23

    Domyślnie

    Ja mam w sumie 3 kominy. W tym:
    1. Komin do kominka + jedna wentylacja
    2. Komin do pieca + 4 wentylacje
    3. Komin wentylacyjny w kuchni jeden kanał i dwa na górze do pralni i łazienki.
    Zastanawiam się że jeszcze zrobie jeden do pochłaniacza nad kuchenką, bo projektant cosik nie zauważył, że kuchenka musi być z drugiej strony kuchni.
    Co do cegły pełnej to jakaś przesada z tymi 4 zł. ja płace 71groszy za sztukę. Dzisiaj kupowałam.
    Pozycja 1 i 2 zastosowałam Schiedla (też dzisiaj kupiłam), a poz 3 cegłe pełną. Do okapu kupie rure z wyjściem dachówką wentylacyjną.
    Ja specjalnie wybrałam dom o tylu kominach, aby mi wentylowały wszystkie pomieszczenia, ponieważ nie chciałam mieć wentylacji mechanicznej.

  4. #24

    Domyślnie

    mdzalewscy : Też zastanawiam się nad przewodami do kominków wentylacyjnych. Jaką będziesz miał średnicę przewodów, z jakiego materiału te przewody i czym je chcesz obudować ?
    Czy kominki wentylacyjne to systemowe rozwiązanie np. producenta dachówki ?

    Pozdrawiam
    bobcjusz

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    1 komin do kominka systemowy Zapel z 2 otworami wentylacyjnymi (do 2 pokoi)
    i 1 komin tylko wentylacyjny rowniez Zapel z 7 otworami wentylacyjnymi -wentlacja grawitacyjna z kazdego pomieszceznia
    ogrzewanie elektryczne wiec kolejny komin od ew. pieca odpada
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobcjusz
    mdzalewscy : Też zastanawiam się nad przewodami do kominków wentylacyjnych. Jaką będziesz miał średnicę przewodów, z jakiego materiału te przewody i czym je chcesz obudować ?
    Czy kominki wentylacyjne to systemowe rozwiązanie np. producenta dachówki ?
    Pozdrawiam
    bobcjusz
    jeszcze dokładnie nie wiem, widziałem gotowe rurki takie, srebne, miękkie do dowolnego formatowania, chyba własnie wykorzystywane do wentylacji i ogrzewania, dodatkowo na górnym odcinku je docieple. Średnica myślę iż fi14, to wszystko podłącze do dachówek wentylacyjnych.

    Nie mam dodatkowych kominów, wiec musze coś wymyślić, aby było dobrze.

    Kominki wentylacyjne, posiadają prawie wszyscy producencji dachówek, np.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  7. #27

    Domyślnie

    Dzięki za info. Braas proponuje średnicę rur wentylacyjnych 100 lub 125 mm. To jest OK, bo ściany działowe będę miał z cegły o grubości 14 cm i nie trzeba dodatkowo obudowywać. Mam tylko nadzieję, że ta średnica będzie wystarczająca do wentylacji pokoi

    Pozdrawiam
    Bobcjusz

  8. #28

    Domyślnie

    u mnie są trzy kominy w sumie 9 kanałów i dwa takie kominki dachówkowe jak wyżej na zdjęciu

  9. #29

    Domyślnie

    A ja mam jeden komin dymowy plus dwa kanały wentylacyjne. dodatkowo 6 dachówek wentylacyjnych do któryhc podłączone będą pomieszczenia na poddaszu plus kuchnia i łazienka z dołu. Prawdopodobnie trzeba będzie zastosować wentylatory bo długość przewodów bdzie zbyt mała. Dachówki te będą połączone ocieplonymi przewodami z pomieszczeniami.

  10. #30

    Domyślnie

    Nie mam żadnego komina...

    Tylko wywiewka znad okapu kuchennego...
    A bodaj byś tak dom budował !!!

  11. #31

    Domyślnie

    Jeśli zainstaluję wentylację mechaniczną, to czy mogę zrezygnować z kominów wentylacyjnych w kuchni i przy kominku? Gdzie ewentualnie musi pozostać wentylacja grawitacyjna oprócz kotłowni?
    gg 4219667

  12. #32

    Domyślnie

    Jak najbardziej. Sam tak mam zamiar zrobić jeśli zdecyduję się na wentylację mechaniczną
    Wentylację grawitacyjną trzeba zostawić jeszcze do okapu kuchennego i kominka.
    Trzeba się zastanowić jeszcze np. nad garażem jeśli takowy przewidziany jest w obrysie budynku.

  13. #33

    Domyślnie

    koszt postawienia komina (mat+robocizna) to koszt około 2-3tys zł czyli rezygnując z wentylacji grawitacyjnej na rzecz mechanicznej zyskujemy b.dużo. Okap kuchenny jak najbardziej można łączyć z wentylacją mechaniczną oczywiście po "przepuszczeniu" przez dodatkowy np.kasetowy filtr. Nad kuchnią możemy uzyskać dużo zysków ciepła.
    A jak zabraknie prądu to nic nam nie będzie działało!

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Ale stary temat!

    U mnie będą dwa kominy: jeden dymowo - wentylacyjny, drugi wentylacyjny.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony