dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 192 z 192
  1. #181
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    luwis

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-552
    Posty
    6

    Domyślnie

    Szanowni formumowicze! Proszę o poradę. Czy sposób montażu jak na załączonym zdjęciu (http://bi.gazeta.pl/im/a6/d6/d0/z136...-poprzez-w.jpg) jest możliwy w przypadku elewacji pionowej (łaty poziomo, długość deski elewacyjnej powyżej 3 metrów) przytwierdzone do ściany nośnej kotwami przechodzącymi przez warstwę styropianu? Proszę o poradę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z13686438Q,Elewacja-z-rusztem-zamocowanym-do-sciany-poprzez-w.jpg
Wyświetleń:	242
Rozmiar:	34,1 KB
ID:	362462

  2. #182
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    luwis

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-552
    Posty
    6

    Domyślnie

    Szanowni formumowicze! Proszę o poradę. Czy sposób montażu jak na załączonym zdjęciu (http://bi.gazeta.pl/im/a6/d6/d0/z136...-poprzez-w.jpg) jest możliwy w przypadku elewacji pionowej (łaty poziomo, długość deski elewacyjnej powyżej 3 metrów) przytwierdzone do ściany nośnej kotwami przechodzącymi przez warstwę styropianu? Proszę o poradę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z13686438Q,Elewacja-z-rusztem-zamocowanym-do-sciany-poprzez-w.jpg
Wyświetleń:	242
Rozmiar:	34,1 KB
ID:	362462

  3. #183
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asbe
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kawęczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    354

    Domyślnie

    Witam,

    czy gres typu deska ktoś stosował zamiast drewna na elewacji?
    czy jesteście zadowoleni z takiego rozwiązania?
    jest tak dużo gresów, które wiernie odzwierciedlają drewno, że kusi mnie ten pomysł
    wydaje się, że pod względęm montażu i użytkowania też byłoby dużo mniej skomplikowane
    Ostatnio edytowane przez asbe ; 11-10-2018 o 08:26
    Zaczynam od nowa, ale podobnie - wszystko prądem

  4. #184
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Sztucz to sztucz, my np mamy już okna ala drewno, podłoga ala drewno. Na szczęście podbitka tynkowana i deski modrzewiowe czekają na założenie.

  5. #185

    Domyślnie

    Witam, w czasie ocieplania położyliśmy styropian g20cm, a w niektórych miejscach 18cm pod deskę -miała być natryskowa, ale po zobaczeniu takich desek nie spodobały się nam i chcemy jednak zamontować naturalną w poziomie. Czy te 2 cm wystarczy na listwy nośne pionowe g0,5 cm i deskę ok. g1.7cm?
    Czy deska mogłaby nie licować z elewacją i np. wystawać 1 cm? -wydaje mi się, że z różnych względów nie.
    Poradźcie co teraz zrobić -zdzierać siatkę i styropian? -też bez sensu chyba...

  6. #186
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    Witam, w czasie ocieplania położyliśmy styropian g20cm, a w niektórych miejscach 18cm pod deskę -miała być natryskowa, ale po zobaczeniu takich desek nie spodobały się nam i chcemy jednak zamontować naturalną w poziomie. Czy te 2 cm wystarczy na listwy nośne pionowe g0,5 cm i deskę ok. g1.7cm?
    Czy deska mogłaby nie licować z elewacją i np. wystawać 1 cm? -wydaje mi się, że z różnych względów nie.
    Poradźcie co teraz zrobić -zdzierać siatkę i styropian? -też bez sensu chyba...
    Zobacz deskę Greinplast .
    Albo u PH albo zdjęcia na moich realizacjach,
    fighter1983.med-bud.pl
    Myślę , że "zrobi Ci robotę"
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #187

    Domyślnie

    Dzięki fighter1983, to jakaś nowość? Bo 2 lata temu robiliśmy przegląd rynku i zamawialiśmy nawet próbki, ale Greinplast nie spotkaliśmy. Jak to jest zbudowane, na styrodurze, styropianie i w czym jest lepsze od innych tego typu desek? No i nie ma bejcy palisander -można zakupić innego producenta?

  8. #188
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    Dzięki fighter1983, to jakaś nowość? Bo 2 lata temu robiliśmy przegląd rynku i zamawialiśmy nawet próbki, ale Greinplast nie spotkaliśmy. Jak to jest zbudowane, na styrodurze, styropianie i w czym jest lepsze od innych tego typu desek? No i nie ma bejcy palisander -można zakupić innego producenta?
    zadnaw sumie nowosc
    przygody z deseczkami masz opisane tu:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...ighlight=rodeo
    panel ma 3mm
    co do koloru: tak jak w tym watku: ja bym sugerowa jednak cos wybrac z bejcy takiej jaka ma byc a nie kombinowac, bo moze byc smutno ...
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  9. #189

    Domyślnie

    Dzięki fighter1983 -pytanie do wszystkich czy warto tę pewną "deskę" Greinplast położyć, bo spec mi doradza coś wyciskanego z kleju ale to nie wygląda za dobrze, za to ponoć ma być bardziej trwałe w stosunku do naklejanych plastikowych "desek" -co Wy na to?

  10. #190

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    zastanawiam się właśnie nad rodzajem elewacji domu szkieletowego. Bardzo podoba mi się elewacja drewniana, ale firma która ma budować dom odradza ze względu na wysokie koszty późniejszej konserwacji - ok. 15 tys. złotych za konserwację, którą trzeba wykonywać co 5 - 8 lat!!!. Nie ukrywam, że kwota ta mnie nieco przeraziła. Czy ktoś z Was może się wypowiedzieć w tym temacie? Wiem, że elewacja drewniana wymaga konserwacji ale czy tak często i za aż taką kwotę?

  11. #191
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bakalia

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    malopolskie
    Posty
    7

    Domyślnie

    Stoje przed wyborem desek na elewacje. Egzotyki odpadaja (cena).
    Na shortliscie mam: swierk krajowy bezseczny, modrzew krajowy lub swierk skandynawski. Deski polozone poziomo, na pioro-wpust.
    To beda raczej wstawki z desek na elewacji miedzy oknami - latwo dostepne, ale bedzie tez miejsce dosc trudne do konserwacji - spora lukarna. Czy jakis spec od drewna moglby sie wypowiedziec jaki wybor bylby najsluszniejszy? Pozniej bede robic taras, ale tutaj raczej na pewno zdecyduje sie na modrzew.

  12. #192

    Domyślnie

    Drewno jest bardzo różnej jakości, nawet tego samego gatunku. Stolarz musi wziąć deskę w rękę, popatrzeć z obu stron i wtedy wybierze. Deska sucha, ale ciężka, żywiczna, z małymi przyrostami i dobrze wycięta z pnia, żeby nie pękała. Powinna mieć w miarę możliwości pionowe słoje, wtedy się mniej paczy. Nie bierz desek z poziomymi słojami (deski boczne z końcówki pnia), bo się powykręcają.
    Deska świerkowa i modrzewiowa się nadają, są niekończące się kłótnie, które drewno lepsze, chociaż stare dworki zazwyczaj są z modrzewia. Ja bym patrzył na klasę i jakość materiału.
    Czasami robimy ze świerka skandynawskiego coś na budowie. To bardzo dobry materiał o konkretnej wytrzymałości, zgodnie z normami. Ale to poza Polską, nie wiem, co idzie do kraju?

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony