dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: "Co tanie - to drogie"

Głosujących
62. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    52 83,87%
  • nie

    8 12,90%
  • nie mam zdania

    2 3,23%
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie "Co tanie - to drogie"

    Jest dużo wątków na Forum:
    - szukam taniego wykonawcy......

    Ciekawa jestem czy to powiedzenie się u Was sprawdziło i czy żałowaliście podjętych decyzji, w których cena brała górę, a potem się okazywało, że np. coś trzeba było przerabiać i płacić dwa razy?
    Czy tanio, zawsze znaczyło także dobrze?

  2. #2

    Domyślnie

    Myślę że tak. Takie jest przynajmniej moje zdanie. Dlatego wolę brać trochę droższą a sprawdzoną firmę, niż szukać po ogłoszeniach w gazetach "fachowców". Choć nie zaprzeczam że nie można znaleźć i dobrych. Jak dotychczas korzystam z 2 firm. Jedna zajmowała się dachem i więźbą a druga resztą i jestem w miare zadowolony. Myęlę że reszte prac wykonam (instalacje wew., tynki i ocieplenia) zlecę dalej tej samej firmie.

  3. #3

    Domyślnie

    U nas jest idealnie tak samo. Lepiej chyba zapłacić więcej sprawdzonej ekipie niż potem poprawiać po partaczach. Chociaż zgadzam się z poprzednikiem że można trafić na dobrych i tanich fachowców. Nam się tak udało trafić na dekarzy Szkoda tylko, że to taki deficytowy towar...

  4. #4

    Domyślnie

    Można też, tak jak ja, brać bardzo drogie firmy, które wszystko spartaczą.

    Nie wiem, czy mogę się zgodzić z powiedzeniem "co tanie-to drogie", bo tego nie próbowałam. Wiem za to, że wysoka cena nie daję żadej gwarancji. Nawet jeżeli wezmę bardzo drogą ekipę, to może być tak, że za to samo za chwilę mogę płacić następnej drogiej, a i tak cały czas będzie źle zrobione. Za drenaż płaciłam już 3 razy. I dalej nie działa.

    Nigdy nie kierowałam się ceną. Ale i tak nic mi to nie dało.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Jak robiłem kiedys remont mieszkania to wziąłem glazurnika z ulicy. Ot stał maluch z nr telefonu... Wydawał mi się sympatyczny, młody (to pewnie ambitny i będzie chciał się wykazać by zdobyć referencje) i że będzie mu zależało..
    Guzik prawda! Przychodził rano wypijał kawę ze mną i jak ja wychodziłem do pracy to on też znikał. Wydaje mi się, że podkradał ceresit i ogólnie partaczył..
    Tak więc wyrzuciłem goscia i wziąłęmdroższego z refrerencjami.
    Dlatego myślę, że nie tyle 'co tanie to drogie", ale "co bez referencji to drogie"
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  6. #6

    Domyślnie

    Kze, referncje też nie są żadną gwarancją. Moje firmy nie tylko były bardzo drogie, ale też były polecane przez b.bliskich znajomych i w dodatku własciciele 2 z tych firm mieli wobec mnie spory dług wdzieczności (jeden nadal korzysta z mojej pomocy-myślałam , że sam wpadnie na to, że powinien przestać, ale przez półtora roku na to nie wpadł. Ograniczył się tylko do tego, że sie na mnie obraził. Gdyby nie znajomi to bym przynajmniej mogła mu powiedzieć, żeby radził sobie sam)

    Jedyna solidna firma na mojej budowie to Gebauer. Dosyć droga (zwłaszcza, jak się ma 35 okien, ale było warto). Natomiast Welet jest jeszcze droższy, ale gdyby ktoś chciał się an nich zdecydować, to zalecam bardzo duża ostrożność.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Niestety z referencjami też nie ma reguły. Natomiast jeśli chcę zminimalizować ryzyko, to teraz zamierzam brać tylko z referencjami i poleconych. Mam nadzieję, że Ci którzy polecają nie będą złośliwie podsyłać mi partaczy..
    Najgorsze jest to, że wcale nie jest łatwo znaleźć kogoś kto chce poprawiać. I ja się temu nie dziwię. W końcu też bym nie chciał po kimś poprawiać...
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  8. #8

    Domyślnie

    Ja na razie na stanie surowym stoję więc doświadczenia ttylko tego mągą tyczyć.
    Według mnie rynek usług budowlanych wygląda tak: klient chce zapłacić to ja mu to zrobię - bez
    względu na to czy mam o tym pojęcie czy nie, bo złapałem fuchę.

    Tak było u mnie. Ekipa miała dobre referencje, oglądałem ich budowy. Robota szła super.
    Aż do dachu - właściwie stropodachu. Wycieniając usługę doszłi do wniosku widać, że
    co to za sztuka papę termozgrzewalną położyć. Teraz okazuje się, że to jednak sztuka i to
    taka która będzie na razie mnie a docelowo ich sporo kosztowała.
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    W większości przypadków można powiedzieć, że ta zasada się sprawdza, chociaz mozna czasem trafić na "perełki". Dwa razy się sparzyłem, bo chciwość zwyciężyła i to mi wystarczy.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    w wiekszosci to fakt...tanio zawsze wychodzi drozej....ale sa wyjątki

  11. #11

    Domyślnie

    Wpisałem "tak" bo myślałem ,że chodzi o meble z IKEA
    Ale może być różnie.Chyba jednak w większości przypadków źle się to skończy.

  12. #12

    Domyślnie

    No to sie troche posmialem, , czyzby ktos przeczytal podpis pod moimi postami???
    Jak wlasnie tak uwazam, moze jeszcze nie mam doswiadczen w budowlance, ale w pozostalych dziedzinach, wlasnie jestem tego zdania.
    Kupujac tanie rzeczy nie licze na ich trwalosc. Z zalozenia nie sa to rzeczy, ktore maja sluzyc po wsze czasy. Jesli zas tak sie stanie, to mile zaskoczenie, ale raczej rzadko tak bywa.

  13. #13

    Domyślnie

    Nie zgadzam się z tym przysłowiem. Wiadomo, że można róznie trafić. Często może tak właśnie wyjść, ale też, biorąc drogą firmę nie można mieć pewności, że czegoś nie spierniczą. Często się okazuje, że jeśli firma jest droga i robi wrażenie profesjonalnej, to w jakiś sposób gorzej się ich nadzoruje, mniej patrzy na ręce...i wtedy wychodzą kwiatki....

    Pozdrawiam

    Tommco

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    Nie zawsze(choć w większości), bo tak jak można trafić na partaczy, którzy się cenią a niewiele potrafią, tak można trafić na taniego i solidnego wykonawcę...a mój mąż mi zawsze powtarza: jesteśmy za biedni, żeby kupować rzeczy tanie (sparzyliśmy się właśnie na takim kooosmicznie drogim wykonawcy dachu )
    Dzień dobry, zastałem Jolkę?
    Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    hmm, roznie bywa. Do murarki i dachu wzielismy firmy ktore zaoferowaly nam najtaniej za jak najwiecej i wybor byl dobry. Obydwie ekipy byly szybkie, solidne, neipijace, fachowe, naprawde na tip-top i do tego niedrogie. tak wiec mysle, ze przy tzw. czynniku ludzkim tanio nie zawsze znaczy zle, a drogo nei zawsze oznacza profesjonalizm. Bardziej to stwierdzenie odnioslabym do rzeczy materialnych np. porownania paneli za 15 zl z panelami za 80 zl, umywalki za 200 zl z umywalka za 1500 itp.
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  16. #16

    Domyślnie

    Jak widzę coś b.taniego to z reguły jest to dla mnie podejrzane! Budowa mnie tego nauczyła przez kilka lat! Dotyczy to firm jak i materiałów.

  17. #17

    Domyślnie

    Jesli zatrudniamy małe ekipy do poszczególnych etapów budowy (mury, dach, okna...) to przewaznie kolejna ekipa psioczy na poprzednią, jak to tamci spieprzyli i teraz ci już nie mogą dobrze wykonać swojej roboty.
    Jedna większa firma będzie przeważnie droższa ale nie ma na kogo zwalić winy za wadliwe wykonanie.
    budować, czy nie budować, oto jest pytanie?

  18. #18

    Domyślnie

    Nie zawsze trogo to bobrze ale zbyt tanio to przeważnie źle. Ja osobiście wybieram wykonawców z polecenia. Zwykle mówią na początku, że nie są najtańsi na rynku ale mogą bez wstydu pokazać to co już gdzieś zrobili.

  19. #19

    Domyślnie

    Kupowanie drogo nie daje większej gwarancji. Uprawdopodabnia - być może.
    Po moim rocznym mieszkaniu .. jeden velux wymieniony, kabina sanplastu już 2 razy reklamowana, bateria wannowa z wyższej półki ma wąż do przysznica zwykły - już wymieniony, droga, specjalna szafka łazienkowa oddała już okleinę i jest wymieniona, a o wyciąganej wlewce z baterii w zlewie ( pomysł dość praktyczny ) lepiej nie mówić i nie dotykać.
    Sąsiad zafundował sobie droższy dach z dachówki - mostki śniegowe oryginalne, firmowe, zupełnie się połamały rozwalając przy okazji dach. Teraz ma problem bo trzeba biegać i reklamować. Wykonawca mówił że to przez śnieg. Jakby te mostki na liście były

    Proponuję hasło. Zanim kupisz pomyśl! Poczytaj i posłuchaj!

  20. #20

    Domyślnie

    Uważam,że dobry fachowiec musi być nieco droższy. Problem dla nas jest w tym abyśmy z tych droższych wybrali fachowca!!!

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony