dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek i Karolina

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-780
    Posty
    14

    Domyślnie nośność słupów żelbetowych

    Witam

    Nie mogę znaleźć w necie informacji na temat nośności słupów żelbetowych. Są tylko skomplikowane obliczenia, których nie rozumiem. Na poniższej fotce zobaczycie kształtki betonowe 25cm, które są zalane betonem i zbrojone, stoją na fundamentach. Na tych siedmiu słupach będzie się opierała konstrukcja stalowa z dwuteownika HEB 240mm. Dwuteownik będzie podporą pod wiązary dachowe. Mamy jednak pewną ideę. Zastanawiamy się czy jest to możliwe do realizacji. Mianowicie zamiast od razu robić dach nad pomieszczeniem. Zrobić ściany i dopiero wiązary dachowe. Byłby to duży strych nad pomieszczeniem gospodarczym. Nie wiemy jednak jaką nośność mają betonowe podpory. W przyszłym tygodniu konstrukcja będzie zamontowana. Umieszczę wtedy fotki. Co o tym myślicie?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie wiem o co chodzi... gdzie te ściany miałyby być wymurowane? na dwuteowniku? Z opisu nie da się wyczytać co chcecie zrobić.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Clinu Zobacz post
    Nie wiem o co chodzi... gdzie te ściany miałyby być wymurowane? na dwuteowniku? Z opisu nie da się wyczytać co chcecie zrobić.
    Też tego nie rozumiem, a na tej ścianie dźwigar a po czym będą chodzić jak tam nie ma stropu?

  4. #4

    Domyślnie

    Tak, jak jest teraz, można zapytać konstruktora, czy można dołożyć kawałkami drugą warstwę z dwuteownika z miejscami pod konstrukcję stropu, połączyć te części sensownymi śrubami czy spawem i dopiero na tym dach?

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek i Karolina

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-780
    Posty
    14

    Domyślnie

    Te słupy to podpora pod dwuteownik. Dwuteowniki będą skręcone śrubami. Konstrukcja wyrówna się wysokością z wieńcem. Na tym oprzemy wiązary dachowe. Powstanie duże zadaszenie. Sprawdziłem dokładnie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Pomieszczenie gospodarcze nie może być dwupoziomowe. Więc zostajemy przy pierwotnym pomyśle. Duża wiata z małym pomieszczeniem gospodarczym.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony