dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 141
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2817
  1. #21

    Domyślnie

    a gdzie ten konkursowy m02 morzna obaczyć? Moze projekt lub real?

  2. #22

    Domyślnie

    kupiliśmy projekt w tej chwili ma go architekt
    będziemy napewno zmieniać okna na tradycyjne na górze zrobimy jedno najwyżej dzielone
    napewno nie drewno na zewnątrz
    niektóre okna przeniesiemy na inną strone to ze względów iż od jednego sąsiada niemożemy mieć granica
    na górze napewno zgarderobą
    blachodachówka u mnie koszt bedzie tylko blachodachówki
    na dachówke musielibyśmy brać fachowców
    strop drewniany dużo tańszy
    no jeszcze będziemy rozmawiać może wy mi coś podsuniecie

  3. #23

    Domyślnie

    ach kupiliśmy zmuratora architekt robi zmiany

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał acca5
    a gdzie ten konkursowy m02 morzna obaczyć? Moze projekt lub real?
    Można się z nim zapoznać w redakcji Muratora, jest też dostepny w katologu Muratora (również na stronie internetowej http://www.projekty.murator.pl/proje...on=showProject). Opis możliwych zmian jest w muratorzez 04/2005. Zdjęcie gotowego domu (co prawda po przeróbkach - np. trzy okna w salonie itp.) jest w Muratorze 01/2005.

    pozdrawiam
    Mirek z Warszawy

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał martamola
    kupiliśmy projekt w tej chwili ma go architekt
    będziemy napewno zmieniać okna na tradycyjne na górze zrobimy jedno najwyżej dzielone
    napewno nie drewno na zewnątrz
    niektóre okna przeniesiemy na inną strone to ze względów iż od jednego sąsiada niemożemy mieć granica
    na górze napewno zgarderobą
    blachodachówka u mnie koszt bedzie tylko blachodachówki
    na dachówke musielibyśmy brać fachowców
    strop drewniany dużo tańszy
    no jeszcze będziemy rozmawiać może wy mi coś podsuniecie
    A jak szacujesz koszty całego przedsięwzięcia, myślę o stanie "pod klucz" (bez kosztów działki)? Może masz już wstępny kosztorys?

    pzdr
    Mirek z Warszawy

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    fajny ten projekt, też na niego zwróciłam uwagę, może być staropolski, nowoczesny, góralski, dużo da się tu zrobić szczegółami.
    Fajny rozkład tylko ja od razu pożegnałabym kuchnię w tym miejscu w ramach wielkieeeeeeeego salonu i przeniosła ją do garażu.
    No ale ja mam niedosyt wielkiego salonu.
    Fajny projekt.
    A ścianki kolankowe jakiej są wysokości?
    nie cierpię oszustów

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xena z Xsary
    ja od razu pożegnałabym kuchnię w tym miejscu w ramach wielkieeeeeeeego salonu i przeniosła ją do garażu.
    No ale ja mam niedosyt wielkiego salonu.
    A ścianki kolankowe jakiej są wysokości?
    Ja akurat wolę kuchnię przy salonie, ale pomysł wart zastanowienia, niemniej garażu potrzebuję dla samochodu a nie mam miejsca na działce na osobny garaż.

    Co do ścian kolankowych to wydaje mi się, że jest ich brak.

    pzdr
    Mirek z Warszawy

  8. #28

    Domyślnie

    niemam kosztorysu jestem na etapie zmniejszania kosztów
    czyli okna strop własna robocizna tzn.taty teścia i męża oraz brata
    mam przeznaczone 150tys tzn 100kredyt 50 swoje mam nadzieję iż dam rade bez wykończenia poddasza na cacy jestem na etapie załatwiania energi wody a to jest zgroza nic od ręki
    na wszystko trzeba czekać

  9. #29

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Ja ma stan surowy otwarty - Budujemy na podkarpaciu

    Budowa zajeła ok 3 miesiące.

    Zmian raczej niewiele:
    - likwidacja jednego okna w małym pokoju - tego na taras,
    - dodanie małego okna do kotłowni,
    - po wielkich dyskusjach podniesienie poddasza o jeden bloczek 22 cm ale z zachowaniem krawędzi dachu na lini okien,
    - minimalne zwiększenie kąta nachylenia dachu (ok 43) i dodanie w konstrukcji jętek,
    - dodanie okien dachowych do obu łazienek (ta druga będzie pom gospodarczym lub czwartym pokojem),
    - po jednym dużym oknie w ściankach szczytowych - zachowamy podział na trzy kwatery.

    Do końca jeszcze baaaardzo daleko - ale już cieszy.

    W tym roku chcemy jeszcze wylać chudziaki i postawić ścianki działowe na parterze. Dalszy ciąg ... na wiosnę

    Ciągle nie wiemy:
    - jak zorganizować klatkę schodową "zawiniętą" wokół łazienki
    - czy zmienić układ ścianek działowych dla wiatrołapu i spiżarki tak by wiatrołap był większy i dawał możliwość przejścia bezpośrednio do garażu a spiżarka był dostępna z korytarza.

  10. #30

    Domyślnie

    Giagi, gratuluję, ja dopiero załatwiam pozwolenia. W przyszłym roku na wiosnę chciałbym zacząć, ale to niestety nie zalezy ode mnie ale od naszych kochanych urzędników.
    Budować będę w okolicach Grójca k. Warszawy.

    Z przedstawionych przez Ciebie zmian bardzo interesuję mnie dwie, a mianowicie:
    1. podniesienie poddasza o jeden bloczek - co to daje? czy większą powierzchnię pomieszczeń na poddaszu? Jeżeli tak to o ile dla poszczególnych pomieszczeń?
    2. zwiększenie kąta nachylenia dachu (ok 43) i dodanie w konstrukcji jętek - pytanie jak poprzednio - co to daje?

    Mam jeszcze do Was jedno pytanie. W projekcie przewidziano min. wysokość sciań na poddaszu na 140 cm, czy można to zmniejszyć aby mieć większe pomieszczenia i jaka jest graniczna wielkość do której można to zmniejszyć (ze względu na walory użytkowe oraz wymagania konstrukcyjne).

    pzdr
    Mirek z Warszawy

  11. #31

    Domyślnie

    [quote="giagi"]Witam wszystkich.
    Ja ma stan surowy otwarty - Budujemy na podkarpaciu

    Witam wszystkich serdecznie!

    My też zamierzamy budować M02 (okolice Rzeszowa).
    Giagi, gdzie dokładnie budujesz?
    Podpowiedz nam co można zmienić, aby dom był jeszcze bardziej funkcjonalny (dla 4-osob. rodziny). Czy dysponujesz może przykładowym kosztorysem i zechcesz go udostępnić ...? Potrzebujemy również dobrej, niedrogiej ekipy budowlanej(czy tacy w ogóle istnieją?!); może kogoś polecisz!
    JEDNYM SŁOWEM P O M O C Y !!!
    Zamierzamy zaczynać na wiosnę

    Pozdrowienia dla Wszystkich budujących i zamierzających budować M02

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dotia

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witajcie,

    ja pierwszy raz na tym forum i cieszę się strasznie że znalazłam watek o M02 bo to na razie najlepiej nam pasujący domek

    Zastanawiamy się jednak nad koszztami jego budowy więc gdybym mogła się przyłaczyć do "kajja" ja również bardzo serdecznie prosiłabym o kosztorys .

    A jeśli można zapytać, jaką wersję budujecie z deskowaniem na zewnątrz czy tak jak było w jednym z muratorów z tynkiem na górnej cześci?
    dotia
    ------------------------------
    początkujący budowlaniec

  13. #33

    Domyślnie

    Witaj dotia w Klubie Budujących M02

    My zamierzamy zaczynać dopiero na wiosnę przyszłego roku, więc niewiele jeszcze mogę podpowiedzieć

    U nas raczej wersja z deskowaniem odpada.

    Pozdrowienia

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał dotia
    A jeśli można zapytać, jaką wersję budujecie z deskowaniem na zewnątrz czy tak jak było w jednym z muratorów z tynkiem na górnej cześci?
    My zamierzamy budowac wersję z tynkiem czyli bez deskowania.

    Zalety:
    - niższe koszty materiałów
    - brak konieczności malowania co jakiś czas
    - wg. danych z projektu mniejsze straty ciepła (ściana z tynkiem ma przewodność ceplną 0,26 W/Km2 a z deskami 0,28 W/Km2)

    pzdr
    Mirek z Warszawy

  15. #35

    Domyślnie

    Jako, że cały czas jestem na etapie ustalania z architektem zmian w projekcie. Mam do Was kilka pytań:

    1. Czy ktos z Was zdecydował się na powiększenie domu o wielokrotność 0,9m (zgodnie z przykładem z Muratora), a jeżeli tak to jaki układ okien w salonie i jadalni wybrał - czy zostawił bez zmian? czy rozsunął istniejące? czy dodał nowe?

    2. Przymierzam sie do wstawienia w ścianach szczytowych drzwi balkonowych (zgodnie z sugestią Muratora), jednak okna środkowe mają 1m szerokości i wydaje mi się, że typowe drzwi balkonowe są węższe. Co sugerujecie aby dom nie stracił wyglądu (np. szerokość okien szczytowych musi pasować do szerkości okna z gabinetu)?

    pzdr
    Mirek z Warszawy

  16. #36

    Domyślnie

    Witam,

    W przyszłym tygodniu jestem umówiona na spotkanie z architektem, więc się okaże co razem wymyślimy, ale tak na szybko (a zamierzam powiekszyć dom o 90cm od strony salonu:
    - okna od strony frontowej chyba przesunęłabym o 90cm/2 = 45cm na zewnątrz (będą dwa małe),
    - od strony tarasu zamierzam zlikwidować jedno okno (u mnie to strona północna) i tutaj zastanawiam się jak to jedno, które pozostanie umieścić: na środku ściany czy jakoś inaczej? proszę napisz co myślisz na ten temat
    - pozostawiam dwa duże okna od strony zachodniej (u mnie), tylko jedno z nich zamienię na drzwi z wyjściem na taras (nie wiem jakiej bedą szerokości), ale wtedy chyba będę musiała to drugie okno zrobić takiej samej szerokości.

    Co do szerokości środkowego okna (lub drzwi) na poddaszu to rzeczywiście chyba powinno być takiej szerokości jak okno (po nim) w gabinecie.

    A co zamierzasz zrobić ze schodami, które podobno są efektowne, ale niewygodne (bez spocznika)?

    A poza tym napisz proszę coś więcej o zmianach, które zamierzasz wprowadzić.

    Pozdrowienia

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał kajja
    Witam,

    W przyszłym tygodniu jestem umówiona na spotkanie z architektem, więc się okaże co razem wymyślimy, ale tak na szybko (a zamierzam powiekszyć dom o 90cm od strony salonu:
    - okna od strony frontowej chyba przesunęłabym o 90cm/2 = 45cm na zewnątrz (będą dwa małe),
    - od strony tarasu zamierzam zlikwidować jedno okno (u mnie to strona północna) i tutaj zastanawiam się jak to jedno, które pozostanie umieścić: na środku ściany czy jakoś inaczej? proszę napisz co myślisz na ten temat
    - pozostawiam dwa duże okna od strony zachodniej (u mnie), tylko jedno z nich zamienię na drzwi z wyjściem na taras (nie wiem jakiej bedą szerokości), ale wtedy chyba będę musiała to drugie okno zrobić takiej samej szerokości.

    Co do szerokości środkowego okna (lub drzwi) na poddaszu to rzeczywiście chyba powinno być takiej szerokości jak okno (po nim) w gabinecie.

    A co zamierzasz zrobić ze schodami, które podobno są efektowne, ale niewygodne (bez spocznika)?

    A poza tym napisz proszę coś więcej o zmianach, które zamierzasz wprowadzić.

    Pozdrowienia

    Ja zamierzam powiększyć dom o 1.80m od strony salonu. co do okien to cały czas się zastanawiam ale chyba wstawię po jednym oknie od frontu i od tarasu - widziałem zdjęcie takiego domu w Muratorze 1/2005 - wyglądał OK (a propos to będziemy mieć chyba taką samą orientację domu - ja będę miał wejście od południa - jak w nioskuję z Twoich opisów Wy też).
    - trochę powiększę kuchnię ale tak aby nie wyszła ona na duże okna tylko zakończyła się przed nimi;
    - Chcę wstawić okno do pomieszczenia gospodarczego;
    - łazienkę nad garażem chcę przerobić na garderobę;
    - łazienkę przy sypialnii nad salonem chcę przedłużyć o 90cm, i sypialnie też o 90cm (aha drzwi z łazienki będ wychodzić na hol);
    - do łazienki i garderoby chce wstawić okna połaciowe (będę wieć 3 zamiast tylko jednego na klatce schodowej)
    - rezygnuję z drewnianych sidingów na szczytach;
    - w szczytach chce wstawić drzwi balkonowe (cały czas nie wiem jakiej szerokości);

    Genralnie zastanawiam się jak dodatkowe okna, które wstawię wpłyną na bilans cieplny budynku?

    - co do schodów to nie zastanawiałem sie nad tym ale masz rację, bez spocznika moga być niewygodne, poza tym nie bardzo pasuje mi antresola w holu na poddaszu - chyba wstawię tam jakąś ścianę może z luksferów;
    - Co do likwidowania okna od strony tarasu - to ja bym go nie likwidował bo dom może trochę stracić na urodzie tym bardziej, że go jeszcze przedłużysz - obecnie jestem na etapie wrysowayania projektu do programu komputerowego i jak to zrobię to dopiero wybiorę ułożenie elewacji, które mi najbardziej pasuje;
    - Rozumiem, że będziesz mieć dwa wyjścia na taras: planowane od strony północnej i dodatkowe od zachodu - mam rację?

    Na razie to chyba tyle z większych zmian.

    pzdr
    Mirek z Warszawy

  18. #38

    Domyślnie

    Witam!

    Rzeczywiście ma działkę z wjazdem od strony południowej.
    A ze zmianami u mnie jest tak:
    - też dodaję okno w pomieszczeniu gosp., wejście do niego robię od łazienki (likwiduję wejście od garażu),
    - też likwiduję jedną łazienkę na górze i tutaj mam pytanie: łazienkę przy sypialni powiększasz właśnie kosztem sypialni?
    - okna połaciowe też będą,
    - rezygnuję z przejścia z domu do garażu i tak: wiatrołap zamierzam powiększyć kosztem spiżarki i tam wstawić szafę, natomiast drzwi do spiżarki będą od strony holu,
    - robię tylko jedne drzwi balkonowe w ścianie szczytowej - od zachodu(aby np. można było wynieść pościel), a może mały balkonik (tym bardziej, że od strony zachodniej mam ogród). Co o tym myślisz?
    - zamierzam przeciągnąć taras na stronę zachodnią i zrobić dodatkowo wyjście w salonie.
    - zostawię jednak dwa okna w salonie od strony północnej (tylko będą małe-trochę boję się tylu dużych okien).

    Co o tym wszystkim myślisz?

  19. #39

    Domyślnie

    Witam,
    i dołączam do klubu miłośników M02. Tak jak Mirek i Kajja mam działkę z wjazdem od południa. Ile ja projektów obejrzałam (pewnie znacie ten ból). Ten może nie jest idealny, ale ze wszystkich najlepszy. Mamy zamiar zaczynać budowę na wiosnę pod Gdańskiem.
    Zmiany, które na pewno będziemy wprowadzać to:
    - elewacja bez drewna
    - powiększenie łazienki na piętrze i rezygnacja z drugiej na rzecz garderoby
    - wejscie do pom. gosp. z łazienki
    - chcielibyśmy okna w łazience na piętrze i nad schodami, ale jeszcze nie wiemy czy będziemy mogli ze względu na wymiary działki (wąska), których dokładnie nie znamy coś ok. 20 m. jeśli nie okna to pokombinujemy z luksferami
    - Okna na parterze chyba bez lufcików i pomniejszone (takie jak w kuchni), wyłączając wyście na taras od północy i w jadalni tez chcemy zrobić balkonowe, żeby od południa mieć mały tarasik
    - no i najważniejsze ściany będziemy najprawdopodobniej stawiać 3W z porothermu. Trzeba będzie na nowo projektowac fundamenty, no i trochę więcej miejsca takie ściany zabiorą, bo to około 50 cm.
    A Wy z czego będziecie budować?
    Pozdrawiam
    Lidka

  20. #40

    Domyślnie

    My chyba 2W MAX+styropian.
    A jakie argumenty przeważyły za rozwiązaniem, które Wy wybraliście?

    Pozdrowienia

Strona 2 z 141

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony