dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Adam-prid

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    7

    Domyślnie Nawierzchnia asfaltowa

    Mam zamiar wykonać nawierzchnię chodnika z asfaltobetonu piaskowego.
    Chcę zastosować jako lepiszcze Izolbet Dp - powłokowy, modyfikowany kauczukiem. Czy ktoś mógłby podzielić się doświadczeniami ze stosowaniem tego produktu. Interesuje mnie głównie jak długo wysycha (twardnieje) , czy po wyschnięciu tworzy twardą powłokę i czy powłoka ta nie mięknie pod wpływem słońca.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Adam-prid

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    7

    Domyślnie

    Jeśli ktoś wykonywał nawierzchnię asfaltową na swojej działce to bardzo proszę o jakieś wskazówki i doświadczenia.

  3. #3

    Domyślnie

    Do wykonywania nawierzchni asfaltowych stsuje sie raczej mieszanko, które zyskują plastyczność pod wpływem podwyzszonej temperatury (temperatura początkowa masy asfaltowej w czasie, gdy opuszcza ona wytwórnię, wynosi ponad 100 stopni). Podejżewam, że w warunkach domowych (działkowych) nie będziesz miał mozliwości odpowiedniego wymieszania wszystkich składników - ręczne mieszanie nie wchodzi raczej w rachubę. Ja raczej zaproponowałbym Ci, zebyś rozejżał sie po okolicy, czy nie ma gdzieś w pobliżu jakiegoś remontu drogi asfaltowej. Często przy okazji takiego remontu zrywana jest częściowo stara nawierzchnia (za pomocą maszyn nazywanych frezarkami). Można też spróbować w najblizszym Rejonie Dróg Publicznych (czasem mają na składzie materiał z takiego frezowania). Odzyskiwany w ten sposób materiał (zwany frezem), po ułożeniu i odpowiednim zgęszczeniu stanowi doskonałą nawierzchnię o wysokiej wytrzymałości, zaś w trakcie eksploatacji parametry takiej nawierzchni (wskutek jeżdżenia samochodami) poprawiają się - nawierzchnia się zagęszcza i skleja.
    Więcej szczegółów na PW.
    "Błogosławieni, którzy - nie majac nic do powiedzenia - trzymają jezyk za zębami"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony