dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: wentylacja

  1. #1

    Domyślnie

    Mam kuchnię połączoną z jadalnią - całość 28 m kw. W części kuchennej znajduje się piec dwufunkcyjny. W kominie zamontowaną mam kratkę wentylacyjną . Nad kuchenką chcę powiesić pochłaniacz, który będzie używany mniej więcej 20 min w ciągu dnia, w części jadalnej ( naszło mnie po przeczytaniu Waszych wypowiedzi)chcę umieścić kozę Jotula. Jadalnia łączy się z salonikiem 20 m kw dużym wykuszem - bez drzwi ok 4.m kw , a kuchnia jest otwarta na hall 9 m kw- też bez drzwi. Czy w takiej sytuacji jest możliwe zainstalowanie kozy - chodzi mi o prawidłową wentylację, dostarczanie odpowiedniej ilości powietrza do prawidłowego funkcjonowania pieca c.o. Proszę o pomoc. Danka

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Danajot dnia 2002-05-24 12:39 ]</font>

  2. #2

    Domyślnie

    Zajrzyj po poradę do http://www.aereco.com.pl lub www.ventair com.pl. Policzą zapotrzebowanie powietrza, doradzą.

  3. #3

    Domyślnie

    Plonskij- dziekuję za radę, napisałam ...i dostałam odpowiedź, to działa.
    Pozdrawiam Danka

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    sanipro

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    784

    Domyślnie

    W pomieszczeniu z paleniskami na paliwo stałe, płynne lub z urządzeniami gazowymi pobierającymi powietrze do spalania z pomieszczenia i z grawitacyjnym odprowadzeniem spalin, a także jeżeli powietrze do spalania dostarczane jest z zewnątrz bezpośrednio do paleniska z zamkniętą komorą spalania szczelnym kanałem, stosowanie mechanicznej wentylacji wyciągowej jest zabronione. Przeczytaj wypowiedzi w wątku 40 błędów (2002/2). Kominek a wentylacja mech. - dział Co w "Muratorze" - skomentuj...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony