dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie projekt C50 DOM ZE SŁONECZNYM SALONEM

    Po wielu miesiącach poszukiwań wybrałem wreszcie projekt. Teraz jednak zastanawiam się jaki budżet potrzebny będzie aby doprowadzić tę inwestycję do końca. Dlatego też pytam:

    Czy ktoś już wybudował dom według projektu muratora C50 - se słonecznym salonem?

    Jeżeli możecie to dajcie znać o waszych dośwaidczeniach podczas budowy oraz późniejszej eksploatacji tego domu.
    Napiszcie także jak wygląda sprawa kosztorysu oraz faktycznego poziomu wydatków poszczególnych etapów, tj.: fundamenty, ściany, więźba dachowa, dach, instalacje wewnętrzne itp. A może takż możecie polecić sprawdzoną ekipę, która już stawiała taki domek? (Najchętniej widziana ekipa, która zechce budować w okolicach prawej strony warszawskich przedmieści)

    Będę wam wdzięczny za wszelkie wskazówki i uwagi dotyczące tego domku,

  2. #2

    Domyślnie

    Przenies watek do dzialu "Projekty". Tu nikt ci na te pytania nie odpowie

  3. #3

    Domyślnie Murator C50 - Dom Ze Słonecznym Salonem

    Kupiłem projekt jak w temacie
    Zaczynam na wiosnę - (mam taką nadzieję)
    Czy ktoś z szanownych forumowiczów buduje takie "gniazdko" , a może ktoś już mieszka w nim?
    Link do projektu : http://www.projekty.murator.pl/preze...IdProjektu=147
    Interesuje mnie: 1. ewentualne zmiany co do projektu
    2. fotki w realu , 3. każde inne przydatne rady.
    PZDR

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    belfer

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3

    Domyślnie

    Przeglądam Forum już od dłuższego czasu i jeszcze nie napotkałem nikogo, kto realizowałby ten domek! a szkoda, bo także mojej żonie też przypadł do gustu i chyba go będziemy stawiać lecz to jeszcze przyszłość. Na razie przemawia za nim układ na planie krzyża oraz wysunięty w głąb działki salon. Martwi mały garaż. Ponieważ nasza działka ma wjazd od strony południowej planujemy dodać do salonu dodatkowe okno, luksfery w łazience zastąpić oknem i zrezygnować z nich w kuchni.
    Czy możesz podać jak oceniasz koszt budowy, z jakich materiałów zamierzasz stawiać? Dlaczego wybrałeś ten projekt ?
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Koszt w/g głównego wykonawcy - od ław po dach - ściany nośne w technologii Thermomur, tynki wewn. płyta k-g na klej, ścianki działowe Silka, instal. elektryczne i wodno-kanalizacyjne, strop drewniany, sufit - płyta k-g na stelarzu metalowym, pokrycie dachu (dachówka cementowa Unibet), jeden komin dymowy (rezygnacja z komina przy pom.gosp.), wykończenie podłóg, wkład kominkowy z rozprowadzeniem grawitacyjnym DGP , stolarka okienna z szybą P4 (bez instal. alarmowej),
    Bez: białego montażu, obudowy kominka, bez budowy tarasu i opaski - koszt 175.680 + 7% Vat usługa - cena po pierwszej kalkulacji bez sprawdzania i negocjacji. Na chwilę obecną liczę, że uda mi się wyrwać z kosztów robocizny na konstr. dachu i pokrycia i robocizny za sufit podwieszany, jak równierz z kilku innych pozycji.
    W planie chcemy przesunąć drzwi wejściowe by móc postawić na ścianie od kuchni w przedsionku dodatkowo jakąś szafkę (regał), rezygnacja z małego tarasu przy sypialniach (wstawienie okien zamiast drzwi przesównych), luksfery w kuchi i łazience zastąpimy oknami. Spiżarnia w/g nas to idealna garderoba i tak zrobimy.
    Nad dodatkowym oknem w salonie równierz myślałem - jak na razie mam zezwolenia projektanta na piśmie - a co z tym zrobię to się okarze.
    A dlaczego Thermomur? wykonawca specjalizuje się w tym - nie jest to dosłownie klocek do klocka, a w formie plyt styropianowych łączonych na pióro. Domek ciepły - zwiedziłem kilka jego domków - ludzie sobie chwalą (niskie koszty ogrzewania). Pan budowlaniec równierz mieszka w domku wykonanym tą technologią ( 7 -my sezon).
    Czemu ten projekt - zachęcil mnie rozkład wnętrza i koszty. Samochód jest jeden więc nie ma problemu z miejscem w garażu, a pomieszczenie gospodarcze (nie bedzie tam kotłowni) w sam raz na sprzęt ogrodniczy.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    belfer

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3

    Domyślnie

    Prawodopodobnie już zacząłeś budowę.My nadal nie możemu kupić działki. Wszystko wstrzymuje brak planu zagospodarowania przestrzennego . Może uda się z poczatkiem lipca dokonać zakupu.
    W mędzyczasie przygladaliśmy się technologii Thermomur i doświadczeniom osób budujących. Przekonuje cena i szybkość w budowie.
    Projekt domu ze slonecznym salonem nadal jest naszym faworytem. Podobne koszty możemy ponieść przy budowie " Cienistego zacisza". Chyba przyjdzie rzucać kostką.
    W tym roku mamy zamiar uzbroić działkę .Z budową ruszymy wiosną 2006r.
    Sądząc po tym co napisałeś , nie będziesz potrzebował miejsca na kotłownię.W naszym przypadku jednak ogrzewanie tradycyjne uzupełniane kominkiem.
    Zastawnawiamy się nad wykorzystaniem energii słonecznej.
    Chyba jednak nie sufit podwieszany ( chociaż twój też nam sie podoba- jednak koszty ...) lecz drewniany .
    Jak postępy w budowie?

  7. #7

    Domyślnie

    Budowę zaczynamy 12 maja. Pozwolenie na budowę się uprawomocniło więc czas chwycić za łopaty
    Cała papierologia trwała od maja zaszłego roku. U nas nie było planu zagospodarowania przestrzennego ale nie robili problemów ( 4 m-ce czekalismy na warunki zabudowy -
    a wyglądało to tak, że przedstawiliśmy ogólny wygląd budynku: obrazek + rzuty i facet pisał co widział, a i tak zrobił przy tym błędy. Trzy razy zmieniałem warunki zabudowy.
    Co do technologii Thermomur - wykonawca po głębszych kalkulacjach podniósł ogólną kwotę o 20 tys.zł i zrezygnowaliśmy z jego usług (naciągacz).
    Zmieniliśmy decyzję i budujemy metodą tradycyjną - nie będziemy eksperymentować , a cenowo taniej (beton komórkowy 24 + 12 styropian).
    Centralne ogrzewanie i wodę urzytkową będzie obsługiwać pompa ciepła. Mamy oferty z Clima Komfort i od Vissmana.
    Faktycznie co do miejsca w kotłowni przy pompie ciepła CK jest sporo miejsca zaoszczędzonego.
    Jutro prawdopodobnie wybijam studnię.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony