dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Parterówka za 100.000??

    Pomocy!!Potrzebuje ładnego, skromnego projektu najlepiej na planie prostokąta z dwuspadowym dachem lub dom na planie kwadratu z kopertowym dachem potzrebuje sie zamknac w 100,000

    P.s przepraszam za mojego syna który w dziale o szeregowcach wypisywal jakies bzdury grrr wrrrr

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    100 000,- za domek ?
    Do zamieszkania
    No to przy bardzo oszczędnym projekcie - kuchnia, łazienka i pom. tech.
    zblokowane, skromne materiały wykończeniowe i instalacyjne, tani inwestycyjnie system grzewczy ( el. grzejniki, piec na drewno,miał, etc.,
    kominek, ...... ), dużo własnej pracy i tania ekipa ( z tą taniością trzeba uważać coby bokiem nie wyszło ) , media ( warunek muszą być - a nie że trzeba dociągnąć 100 kabla ) to 70 - 80 m2 jest realne.
    Jak coś tej wielkości trafię dam znać.
    Pozdro
    J

  3. #3

    Domyślnie

    Ty jesteś jakaś dziwna. Niedawno budowałaś szeregówkę potem miałaś działkę gdzieś koło Sieradza a teraz budujesz domek za 100 000.
    Czy któś uważa że to jest normalne a może to ja czegoś nie rozumiem?

  4. #4

    Domyślnie

    Pewnie spory inwestor, albo " DYZIO MARZYCIEL"

  5. #5

    Domyślnie

    Przykład Kodiego świadczy,że są takie przypadki.
    Zamierzam pójść w jego ślady.

  6. #6

    Domyślnie

    Myślę że przy bardzo duzym, własnym wkładzie pracy można wybudować 100m2 za 100 tyś. Mój tekst odniósł się do spostrzeżeń Tomeczka.

  7. #7

    Domyślnie

    Przykład Kodiego świadczy,że są takie przypadki.
    Zamierzam pójść w jego ślady.
    Wlasnie na przykladzie Kodiego widac, ze za 100k nie da sie wybudowac obecnie domu. On robil praktycznie wszystko wlasnymi rekami. Dom ma niewiele wiekszy niz 100m2 (bardzo prosty), a wydal cos kolo 130k (moge sie lekko mylic). I to jakies 2 lata temu kiedy wszystko bylo tansze i Vat inny. W ostatnim Muratorze jest jasno napisane, ze jak komus sie wydaje, ze 250k na maly prosty dom, to kupa kasy, to sie podczas budowy moze rozczarowac. I ja sie z tym w pelni zgadzam. Sam mam zamiar wydac cos kolo tej kwoty, za bardzo prosty dom o pow. 110m2. Sam nie mam zamiaru wiele robic, ale ile moze wynosic robocizna? Wg mnie, to max 60-70k. A przeciez wszystkich rzeczy na pewno sama nie zrobisz.

    Pozdrawiam
    Konrad

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Gdyby KAS01 nie napisał tego swojego postu to z pewnością ja bym napisał bardzo podobny w swojej wymowie.
    Konrad - całkowicie się z Tobą zgadzam.

    KonAn - zanim pójdziesz w ślady Kodiego przeprowadź rzetelną analizę kosztów i Twoich możliwości finansowych. Od czasu inwestycji Kodiego materiały zdrożały co najmniej 15 Vat + kilka lub kilkanacie % ceny netto + zniesienie ulgi budowlanej.

    Obudzenie się z błogiego snu z dłonią w nocniku nie należy do przyjemności.
    Czego zreszta nikomu nie życzę. Dlatego więc jako inwestor który zakończył budowę w lepszych (czytaj- tańszych) dla budownictwa czasach po koleżeńsku uprzedzam.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  9. #9

    Domyślnie

    A takie maleństwo dla 2 starszych osób ile może kosztować ?


    Pow. uż. 73 m2 Na planie kwadratu 9x9

  10. #10

  11. #11

    Domyślnie

    moim zdniem 100tys jest nierealne - chyba że chodzi tu o stan surowy. Stanu pod klucz - nie ma cudów - za te pieniądze się nie wybuduje.
    faktycznie tanim domem jest ten zaproponowany powyżej przez Alę.
    Tanim, prostym i do tego wygodnym domem jest C74 i C74b http://wp.projekty.murator.pl/wyniki...mageField.y=11

  12. #12

    Domyślnie

    Będziemy budować LMB 31 z garażem.

    www.ciepledomy.pl/13147.xml?keys=1&page=3
    Tez mamy jedynie 100 000 (i to z kredytu) i zamierzamy za tę kwotę zbudować i na razie zamieszkać w spartańskich warunkach. Zakładamy, że potrzebny nam będzie jedynie murarz, resztę zrobimy sami.
    Życzcie nam powodzenia!

  13. #13

    Domyślnie

    dla pocieszenia tych co chca za 100 tys wybudować powiem tylko tyle ze moj kuzyn zbudowal dom (parterowy)o pow. nie wiekszej niz 100m2 + garaz za... 80tys !!! oczywiscie nie wliczając w to ceny dzialki, a same przyłacza mial bardzo blisko granicy ...
    odrazu prostuje , że nie jest to koniec wydatkow... zostalo mu do wykonczenia z tynków wew. (salon) , oraz praktycznie wszystkie podlogi, a w łazience oraz w WC oprocz podlog plytki na scianę .
    Jedynie w calosci ma wykonczoną kuchnie. Z elem zew. zostalo mu wykonanie orynnowania oraz podbitkę dachu.. posadzkę na tarasie ogrodowym jak i od frontu.
    Praktycznie wiekszosc prac wykonal sam lub z pomocnikami .Aha z tego co wiem to dach wykonala firma.
    trwalo to troche prawie 4 lata... czyli jak widać mozna aleee... trzeba miec duzo samo zaparcia ...znajomych co pomogą .itp.
    zyczę powodzenia bo patrząc dzisiaj na zadowolenie kuzyna chiba warto

  14. #14

    Domyślnie

    ...trwalo to troche prawie 4 lata... czyli jak widać mozna aleee...
    Mozna bylo kiedys, ale na pewno nie teraz. Sam koszt materialow na taki dom przekraczalby obecnie 100k. I to raczej z tych tanszych. Chetnie bym uslyszal o takim magiku, ktory w dzisiejszych czasach postawi dom do zamieszkania za 100k.

    pozdrawiam
    Konrad

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał mank
    Będziemy budować LMB 31 z garażem.

    www.ciepledomy.pl/13147.xml?keys=1&page=3
    Tez mamy jedynie 100 000 (i to z kredytu) i zamierzamy za tę kwotę zbudować i na razie zamieszkać w spartańskich warunkach. Zakładamy, że potrzebny nam będzie jedynie murarz, resztę zrobimy sami.
    Życzcie nam powodzenia!
    W opisie LMB 31 w kosztorysie podana jest cena stanu surowego zamkniętego: 98200 pln.
    No a dalej to już z górki
    Życzę więc powodzenia!

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał asz
    Cytat Napisał mank
    Będziemy budować LMB 31 z garażem.

    www.ciepledomy.pl/13147.xml?keys=1&page=3
    Tez mamy jedynie 100 000 (i to z kredytu) i zamierzamy za tę kwotę zbudować i na razie zamieszkać w spartańskich warunkach. Zakładamy, że potrzebny nam będzie jedynie murarz, resztę zrobimy sami.
    Życzcie nam powodzenia!
    W opisie LMB 31 w kosztorysie podana jest cena stanu surowego zamkniętego: 98200 pln.
    No a dalej to już z górki
    Życzę więc powodzenia!
    No a dalej to już z górki ?????
    Moim zdaniem to pod górkę.

    Po pierwsze to nie jestem pewien czy kwota 98200 zł zamieszczona w opisie internetowym została zaktualizowana o wzrost stawki Vat i podwyżki cen mat.bud.

    Ponadto nalezy wziąźć pod uwagę, że mank dysyponuję kwotą jedynie 100 000 zł i to z kredytu!!!!
    A jeśli z kredytu to musi ten kredyt spłacić. Nie wiem na lie lat jest ten kredyt wzięty. Przypuśćmy, ze na lat 10. Co to oznacza?.
    Oznacza to, że przez najbliższe 10 lat mank z tego co zarobi musi utrzymac rodzinę i spłacic kredyt wraz z odsetkami. Z czego więc finansować koszty budowy (te koszty powyżej 100 000 zł)?
    Oczywiście nie wiem jaka jest sytuacja finansowa pytającego. Być może przewidywane dochody z pracy, darowizny itd. są optymistyczne. Niemniej sądzę, że skoro nie ma na dzień dzisiejszy odłożonych środków własnych to nie jest ona jednak rewelacyjna.

    Jeszcze jedno - mank pisze:
    Zakładamy, że potrzebny nam będzie jedynie murarz, resztę zrobimy sami
    Czyli mank sam wykona:
    wszelkie instalacje (gazowe, elektrycze, wodne, kanalizacyjne).
    Sam dokona pomiarów geodezyjnych,
    sam wytyczy budynek,
    sam połozy płytki, podłogi,
    sam będzie stawiał więżbę i krył ją dachówką bądź też blachą,
    sam zrobi obróbki blacharskie dachu, pasa przyrynnowego, obróbki kominów,
    osobiscie położy rynny,
    sam będzie pomocnikiem murarza, tynkarza.....

    Kto wie... może i mank oraz jego żona posiadają te rozliczne talenty. Być może posiadają także i konieczne uprawanienia gazownika, elektryka, kominiarza, geodety itd...

    Niemniej rodzi się pytanie, kiedy to Mank będzie pracował zawodowo by utrzymać rodzinę i spłacić kredyt?
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał asz
    Cytat Napisał mank
    Będziemy budować LMB 31 z garażem.

    www.ciepledomy.pl/13147.xml?keys=1&page=3
    Tez mamy jedynie 100 000 (i to z kredytu) i zamierzamy za tę kwotę zbudować i na razie zamieszkać w spartańskich warunkach. Zakładamy, że potrzebny nam będzie jedynie murarz, resztę zrobimy sami.
    Życzcie nam powodzenia!
    W opisie LMB 31 w kosztorysie podana jest cena stanu surowego zamkniętego: 98200 pln.
    No a dalej to już z górki
    Życzę więc powodzenia!
    Do wypowiedzi Wowki dodam jeszcze, że procentowy podział kosztów budowy na poszczególne etapy jest znany nie od dziś, że praktycznie wszystkie budowy mieszczą się w tym rozkładzie z bardzo niewielkimi odchyłkami - i że stan surowy zamknięty to dopiero około 50%. A gdzie reszta???
    Ludzie, myślcie, a nie bujajcie w obłokach...

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Cytat Napisał asz
    Cytat Napisał mank
    Będziemy budować LMB 31 z garażem.

    www.ciepledomy.pl/13147.xml?keys=1&page=3
    Tez mamy jedynie 100 000 (i to z kredytu) i zamierzamy za tę kwotę zbudować i na razie zamieszkać w spartańskich warunkach. Zakładamy, że potrzebny nam będzie jedynie murarz, resztę zrobimy sami.
    Życzcie nam powodzenia!
    W opisie LMB 31 w kosztorysie podana jest cena stanu surowego zamkniętego: 98200 pln.
    No a dalej to już z górki
    Życzę więc powodzenia!
    No a dalej to już z górki ?????
    Moim zdaniem to pod górkę.

    Po pierwsze to nie jestem pewien czy kwota 98200 zł zamieszczona w opisie internetowym została zaktualizowana o wzrost stawki Vat i podwyżki cen mat.bud.

    Ponadto nalezy wziąźć pod uwagę, że mank dysyponuję kwotą jedynie 100 000 zł i to z kredytu!!!!
    A jeśli z kredytu to musi ten kredyt spłacić. Nie wiem na lie lat jest ten kredyt wzięty. Przypuśćmy, ze na lat 10. Co to oznacza?.
    Oznacza to, że przez najbliższe 10 lat mank z tego co zarobi musi utrzymac rodzinę i spłacic kredyt wraz z odsetkami. Z czego więc finansować koszty budowy (te koszty powyżej 100 000 zł)?
    Oczywiście nie wiem jaka jest sytuacja finansowa pytającego. Być może przewidywane dochody z pracy, darowizny itd. są optymistyczne. Niemniej sądzę, że skoro nie ma na dzień dzisiejszy odłożonych środków własnych to nie jest ona jednak rewelacyjna.

    Jeszcze jedno - mank pisze:
    Zakładamy, że potrzebny nam będzie jedynie murarz, resztę zrobimy sami
    Czyli mank sam wykona:
    wszelkie instalacje (gazowe, elektrycze, wodne, kanalizacyjne).
    Sam dokona pomiarów geodezyjnych,
    sam wytyczy budynek,
    sam połozy płytki, podłogi,
    sam będzie stawiał więżbę i krył ją dachówką bądź też blachą,
    sam zrobi obróbki blacharskie dachu, pasa przyrynnowego, obróbki kominów,
    osobiscie położy rynny,
    sam będzie pomocnikiem murarza, tynkarza.....

    Kto wie... może i mank oraz jego żona posiadają te rozliczne talenty. Być może posiadają także i konieczne uprawanienia gazownika, elektryka, kominiarza, geodety itd...

    Niemniej rodzi się pytanie, kiedy to Mank będzie pracował zawodowo by utrzymać rodzinę i spłacić kredyt?

    Sorry
    Z tym "z górki" to była ironia (między innymi dlatego mrugałem)
    A poważnie, jestem również na etapach papierowych, przy okazji rozmawiałem o kosztach, kosztorysach itp
    Oczywiście jest jakiś rozrzut, ale przez analogie do innych projektów można stwierdzić że cena takiego domku w stanie do zamieszkania (niekoniecznie oznacza że wszystko będzie już na gotowo) to granice 140-170k w zależności od materiałów, ekip, wkładu własnego.
    Fakt, nie znamy planów i możliwości budującego, ale pomysł: nie mam nic, wezmę 100k kredytu i zbuduję dom jest raczej trudny do zrealizowania
    Ale mimo wszystko życzę powodzenia

  19. #19
    Guest

    Domyślnie SPROSTOWANIE:P


  20. #20

    Domyślnie

    [quote] ...Ja rozumiem ze te vaty ale ja mowie o domku bez ocieplenia bez tynku bez posadzki na tarasie tylko wszystkiego jak najminei chce wykonczyc dwa pokoje do zamieszkania zeby bylo my tez rozwazalismy ten projekt murator parter. 9 na 9 bylismy nawet u architekta i wycenil go na 120.000 tys pod klucz ze wszystkimi baierami!!!... [quote]

    W tym wypadku, to "pod klucz" to ja rozumiem stan surowy zamkniety z drzwiami zamknietymi na klucz. Moze zmiescilyby sie jeszcze tynki i jakas instalacja (np. elektryczna). Na wiecej za ta cene, to bym raczej nie liczyl, chyba ze wszystko bedziecie robic sami, to moze ciut wiecej.
    A swoja droga, to niezbyt dobrze swiadczy o architekcie, ze wciska Wam taki kit z ta wycena.

    pozdrawiam
    Konrad

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony