dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie jaka posadzka przy ogrzewaniu podlogowym?

    Witam,
    mam problem z wyborem posadzki na wodne ogrzewanie podlogowe. Na calej powierzchni parteru, ok. 120m2 zakładają mi wod.ogrzewanie podłogowe. na podłogach ma być w większości gres ale w salonie na około 30 m2, chcę położyć parkiet. I tu zaczyna się problem. Hydraulicy mówią że ma to być posadzka cementowa,bo przy szybkowiążącej powstają pęcherze powietrza, co powoduje że nie oddaje tyle ciepła ile powinno oddać, natomiast człowiek od parkietu że musi być posadzka jastrychowa szybkowiążąca , półsucha (nie iwem co to wogole znaczy-jetem kobietą z Venus, ), że niby cementowa zwykła jest krucha i może popękać. nadmieniam że zależy mi na czasie, bo w okresie miesiąca do półtora chciałabym położyć ten nieszczęsny parkiet. Jeśli ktoś miał podobne doświadczenia, to będę wdzięczna za rady i opinie.
    Edyta

  2. #2

    Domyślnie

    Witamy na forum
    Edytko, lepiej zadaj to pytanie w wątku "wymiana doświadczeń" - na pewno wtedy dostaniesz więcej odpowiedzi - ja też niestety za dużego doświadczenia w tej dziedzinie nie mam - ale wydaje mi się, że do ogrzewania podłogowego powinien być zdecydowanie jastych i do tego uplastyczniacz, poza tym miesiąc - połtora od położenia wylewki do położenia parkietu to za krótko.... taki czas może wystarczyć na gres ale wylewka pod drewno powinna wysychać znaaaaacznie dłużej (tym bardziej, że teraz zima i dużo wilgoci w powietrzu...)
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    dziękuję za powitanie i odpowiedź oraz dobrą radę. być może trafię na kogoś kto będzie mógł mi doradzić na podstawie własnych doświadczeń. pozdrawiam,
    Edyta

  4. #4

    Domyślnie

    Układnie parkietu ma ogrzewaniu podogowym to niezbyt dobre rozwiązanie, chociaż mająć rok temu ten sam problem temat dokładniej śledziłem i opinie były różne.
    http://murator.com.pl/forum/viewtopi...hlight=parkiet
    Poczytaj
    ________________________________________
    Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło !!!
    GG 92925

  5. #5

    Domyślnie

    wielkie dzieki za material do czytania. troche mi to rozjasnilo w glowie, lecz nadal nie moge wyobrazic sobie salonu bez kawalka chociazby parkietu.( a wlasciwie deski parkietowej, 3 warstwowej). moze znasz kogos kto byl na tyle odwazny i na wodną podłogówkę sobie położył taką deskę?
    Edyta

  6. #6

    Domyślnie

    Niestety nie
    ________________________________________
    Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło !!!
    GG 92925

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony