dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 335 z 413
Pokaż wyniki od 6.681 do 6.700 z 8949

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Na elektrycznym było podobnie. Znalazł się kapuś i admin zaczął zamiatać, no a my założyliśmy identyczny wątek na Hyde Parku i pogoniliśmy admina
    Oj działo się, działo...

  2. #2
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Zaczyna mi się podobać takie cudo.
    http://www.tapis.pl/kominkowe/ruegg/cubeo.htm

    5000 EUR to wcale nie tak dużo ale czy takie cudo może mieć płaszcz ???

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    manitoo

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    7

    Domyślnie wiejski kominek,kominekz duszą

    Witam wszystkich.Chciałem pokazać również mój kominek,który zrobiłem samodzielnie.Nie wszystkim może się oczywiście podobać bo teraz dominuje raczej nowoczesna forma ale ponieważ dom w którym mieszkam pamięta 19wiek i leży na skraju puszczy to pasuje.Moim zdaniem kominek nie powinien dominować w pomieszczeniu,a jedynie nadawać mu charakter.Czopuch kominka jest odlanym monolitem wielowarstwowo zbrojonym także o rysach czy pęknięciach nie ma mowy mimo że czasami dokładam drobnego węgla,więc temperatura robi się niczego sobie.Dużym plusem jest oddawanie ciepła całą powierzchnią więc nie ma tyle kurzu w pomieszczeniu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2215733759kominek2.jpg
Wyświetleń:	233
Rozmiar:	9,3 KB
ID:	107075   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek.jpg
Wyświetleń:	338
Rozmiar:	12,3 KB
ID:	107076  

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maysee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    920
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    @Manitoo moj komentarz do zdjecia po lewej: coz za dorodne kobiece ksztalty, sciagales proporcje z zywego modelu?
    Ja nie cham -czytam Chopina, Sienkiewicza gram

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał maysee Zobacz post
    @Manitoo moj komentarz do zdjecia po lewej: coz za dorodne kobiece ksztalty, sciagales proporcje z zywego modelu?
    Kształty takie bardziej Rubensowskie (mi się nie podobają) ale kominek w całości tak.

    manito pisał ,że czopuch odlany w całości , mi się wydaje ,że ten czopuch na pierwszym zdjęciu to osobna część , którą manito potem ustawił na "swoim miejscu" i włożył w niego wkład.
    Dlatego nie którym pierwsze zdjęcie nie pasuje do drugiego- chyba ,że się mylę ale to musi rostrzygnąć manito

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    I nijak mi nie pasuje do drugiego zdjęcia.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maysee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    920
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Na drugim tylko pol baby wlazlo.
    Ja nie cham -czytam Chopina, Sienkiewicza gram

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Może cała nie miała siły.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maysee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    920
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Jak to bylo? Gdzie diabel nie moze tam pol baby posle?
    Ja nie cham -czytam Chopina, Sienkiewicza gram

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Raczej pół baby z kominka... czy jakoś tak...

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Raczej pół baby z kominka... czy jakoś tak...
    żeby zobaczyć więcej trzeba uruchomić wyobraźnie
    ach ten "rąbek" tajemnicy

    A tak misie skojarzyło: kobieta, ubiór, wiosna przypomniał misie stary kawał(przepraszam tych co już go znają)
    Wiecie jaki jest napis na nagrobku striptizerki?
    NARESZCIE KOBITA PORZĄDNIE OKRYTA
    Przyjmuję na" klatę" wszelkie obelgi za nie trzymanie się tematu w moich postach

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    CO prawda to nie kominek ... ale wątek o kuchniach przepadł gdzieś w całkiem innym dziale ...
    Najpierw było pomysł ... Chcemy kuchnię, taką żeby w razie jak prądu nie będzie mogła i ogrzać spory kawał domu i żeby ugotować na niej obiad bez problemu oraz coś upiec. No i żeby konie na niej były ... i dworek do domu naszego podobny. Bo koń od zawsze z polską tradycją i dworkiem związany. A jak ktoś się wychował przy koniach i kuchnię taką używał to już mu zostaje do końca życia.
    Projekt "się robił" długo i w bólach. Za kuchnią wnękę architekt zostawił i nie za bardzo wiadomo było co z nią począć. W końcu decyzja śmiała padłe że ją likwidujemy i część "bebechów" kuchennych w niej lokujemy:



    No i wynik pracy poniżej już na zdjęciach.
    Palenisko małe bo i metraż kuchni niewielki, do tego nieduży piekarnik. Ale reszta kuchni dużo większa niż ... sama kuchnia właściwie ... Bo i szafka na gary się znalazła z drzwiczkami po Babci i płyta indukcyjna z nowoczesnym piekarnikiem (choć styl retro zachowują dla zgodnej oprawy z całością).
    No i scena z polowania przed dworkiem z psami i końmi też oczywiście ma miejsce centralne, na kaflu ogromnym.
    Pośrodku blat roboczy z granitu - tak żeby można było gary zarówno z płyty indukcyjnej jak i żeliwnej odłożyć, nie brudząc niczego. Nad nią reling na którym zawisną przyprawy w koszyczku.
    Obowiązkowy murek nad kuchnią i wyłożenie ściany kaflami tak aby całość w czystości łatwo utrzymać. Do tego okap z belą dębową na której też można poustawiać do woli rzeczy kuchennych lub zawiesić na niej sznury grzybów do suszenia albo wianek cebuli czy czosnku. W okapie oświetlenie i wentylatory wywiewne z filtrami siatkowymi - osobne dla płyty ceramicznej i żeliwnej.
    Okucia kuchenne inne niż tradycyjnie spotykane - z płytą stawianą na blacie kaflowym. Porządne i grube, z ładnym detalem zdobniczym. Drzwiczki kuchenne z szybą - tak żeby ogniem i w kuchni oczy nacieszyć.
    Kafle z białostockiej kaflarni Kafel-Kar.
    Projekt i wykonanie Forest-Natura Pracownia Zduńska.
    Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia w Dworku dół.jpg
Wyświetleń:	698
Rozmiar:	66,2 KB
ID:	111586   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia w Dworku góra.jpg
Wyświetleń:	612
Rozmiar:	64,6 KB
ID:	111587   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia w Dworku okap2.jpg
Wyświetleń:	556
Rozmiar:	52,8 KB
ID:	111588   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia w Dworku płyta.jpg
Wyświetleń:	554
Rozmiar:	53,9 KB
ID:	111589   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia w Dworku płyta indukcyjna2.jpg
Wyświetleń:	519
Rozmiar:	63,7 KB
ID:	111590  

    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 16-04-2012 o 11:23
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    CO prawda to nie kominek ... ale wątek o kuchniach przepadł gdzieś w całkiem innym dziale ...
    Najpierw było pomysł ... Chcemy kuchnię, taką żeby w razie jak prądu nie będzie mogła i ogrzać spory kawał domu i żeby ugotować na niej obiad bez problemu oraz coś upiec. No i żeby konie na niej były ... i dworek do domu naszego podobny. Bo koń od zawsze z polską tradycją i dworkiem związany. A jak ktoś się wychował przy koniach i kuchnię taką używał to już mu zostaje do końca życia.
    Projekt "się robił" długo i w bólach. Za kuchnią wnękę architekt zostawił i nie za bardzo wiadomo było co z nią począć. W końcu decyzja śmiała padłe że ją likwidujemy i część "bebechów" kuchennych w niej lokujemy:



    No i wynik pracy poniżej już na zdjęciach.
    Palenisko małe bo i metraż kuchni niewielki, do tego nieduży piekarnik. Ale reszta kuchni dużo większa niż ... sama kuchnia właściwie ... Bo i szafka na gary się znalazła z drzwiczkami po Babci i płyta indukcyjna z nowoczesnym piekarnikiem (choć styl retro zachowują dla zgodnej oprawy z całością).
    No i scena z polowania przed dworkiem z psami i końmi też oczywiście ma miejsce centralne, na kaflu ogromnym.
    Pośrodku blat roboczy z granitu - tak żeby można było gary zarówno z płyty indukcyjnej jak i żeliwnej odłożyć, nie brudząc niczego. Nad nią reling na którym zawisną przyprawy w koszyczku.
    Obowiązkowy murek nad kuchnią i wyłożenie ściany kaflami tak aby całość w czystości łatwo utrzymać. Do tego okap z belą dębową na której też można poustawiać do woli rzeczy kuchennych lub zawiesić na niej sznury grzybów do suszenia albo wianek cebuli czy czosnku. W okapie oświetlenie i wentylatory wywiewne z filtrami siatkowymi - osobne dla płyty ceramicznej i żeliwnej.
    Okucia kuchenne inne niż tradycyjnie spotykane - z płytą stawianą na blacie kaflowym. Porządne i grube, z ładnym detalem zdobniczym. Drzwiczki kuchenne z szybą - tak żeby ogniem i w kuchni oczy nacieszyć.
    Kafle z białostockiej kaflarni Kafel-Kar.
    Projekt i wykonanie Forest-Natura Pracownia Zduńska.
    Pozdrawiam.
    Wątek o kuchniach moze i przepadł, ale to chyba dlatego, ze mało jest ludzi co chce kuchnie mieć w nowym domu więc i proporcjponalnie jeszcze mniej jest tych co się jeszcze chca z tym pokazać.... mam mieszane uczucia patrząc na tą realizację, bo wiem, zę Ty muszisz pogodzić warunki z życzeniami klientów. Kuchnia (cały kombajn bardzo fajna), a kafle śliczne. Mam wątpliwości co do tego co nad kuchnią,bo za dużo wg mnie dzieje sie nad tym blatem zwłaszcza, ale i nad prawą częścią kombajnu ( wg mnie pod tym okapem nie potrzebny ten gzyms. Nie obrażaj się proszę, bo przyjemne toto wyszło,a el jak już wnikamy w szczegóły to wyrażam swoją subiektywna opinię. Bo jeżli miała bym odpowiedzieć ogólnie czy fajna kuchnia, to ok, jest fajna....
    fajnie, ze ludzie jednak czasem chcą mieć kuchnie.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar toomyem
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    okolice Wieliczki
    Posty
    248

    Domyślnie

    Widzę panowie, że wam humor na wiosnę dopisuje
    Budowa? To brzmi strasznie! Na szczęście już (no prawie) mam to za sobą ...

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał toomyem Zobacz post
    Widzę panowie, że wam humor na wiosnę dopisuje
    Jesteśmy śmiertelnie poważni.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    A na nagrobku jej męża NARESZCIE SZTYWNY.

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    manitoo

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    7

    Domyślnie czopuch kominka

    aleście po mnie pojechali,rzeczywiście ni przypiął ni przyłatał.Kominek już wykończony był robiony tą samą metodą tylko że dodatkowo jest tam komora dekompresyjna,natomiast odlew"kształt kobiety"to już osobny kominek-drugi.Przy pierwszym nie miałem zdjęć roboczych.Po prostu chciałem zaprezentować swój pomysł na czopuch,który z reguły jest zwykły,prosty i na dodatek z GK,Przy tej metodzie można uzyskać praktycznie każde kształty i jest b. prosty w montażu-po prostu stawiasz i jest,chcesz raz kiedyś odkurzyć dookoła kominka nagromadzony kurz-zdejmujesz.Koniec mojego wywodu.Pozdrawiam wszystkich majsterkowiczów i innych fachowców.
    PS dodatkowo chciałbym zaprezentować mój okap kuchenny też wykonany tą metobą
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1302912467_189372505_3-montaz-gkobudowa-kominkowwygluszanie-ocieplannnie-Naprawy-Remonty.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	107217  

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał manitoo Zobacz post
    aleście po mnie pojechali,rzeczywiście ni przypiął ni przyłatał.Kominek już wykończony był robiony tą samą metodą tylko że dodatkowo jest tam komora dekompresyjna,natomiast odlew"kształt kobiety"to już osobny kominek-drugi.Przy pierwszym nie miałem zdjęć roboczych.Po prostu chciałem zaprezentować swój pomysł na czopuch,który z reguły jest zwykły,prosty i na dodatek z GK,Przy tej metodzie można uzyskać praktycznie każde kształty i jest b. prosty w montażu-po prostu stawiasz i jest,chcesz raz kiedyś odkurzyć dookoła kominka nagromadzony kurz-zdejmujesz.Koniec mojego wywodu.Pozdrawiam wszystkich majsterkowiczów i innych fachowców.
    PS dodatkowo chciałbym zaprezentować mój okap kuchenny też wykonany tą metobą


    Umywalka... (mimo skojarzeń, gratuluje pomysłów i chęci )

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Umywalka... (mimo skojarzeń, gratuluje pomysłów i chęci )


    Sorry, to tylko żart

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post


    Sorry, to tylko żart
    Przyrząd do czyszczenia komina?

    manitoo ile waży taki czopuch ?

Strona 335 z 413

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony