dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 15
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 291
  1. #241
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kosmomen Zobacz post
    Nie rozumiem...To znaczy, że okucia w drewnie wytrzymają obciążenie a w PVC nie....?
    Chodzi o różnice w materiale z jakiego wykonane są ramiaki
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  2. #242
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    a porecze szklane do schodów i scianki działowe ze szkła robisz_
    _?

  3. #243
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    robisz
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  4. #244
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    no i już piszę PW

  5. #245

    Domyślnie

    Nie wiem zupełnie gdzie się podpiąć ze swoim pytaniem,a nie chce mnożyć wątków.
    Wymyśliłam sobie w ostatniej chwili oczywiście,oddzielenie pięter w przejściu drzwiami.Od sufitu do pewnej wysokości normalne okno fix,a dalej drzwi dajmy na to typowo balkonowe w normalnym okiennym profilu.
    Oczywiście jak to w ostatniej chwili bywa na wszystko co zgodne z właściwą kolejnością jest za pózno.Poszły na ściany tynki,a każdy wie jak wygląda montaż okien-kotwy,piana itp nawet gdybym zrezygnowała z tej piany(w końcu "okno"wewnątrzlokalowe) pozostaje problem kotew.
    Więc mam takie pytanie-czy istnieje jakaś bezinwazyjna wizualnie metoda montażu takiego okna (żeby nie było poprawek tynkarskich,bo nie mam gładzi,a poprawki cw są trudne)?
    Nieważne jaki profil czy aluminium czy pcv,byle to jakoś "się"zamontowało.....

  6. #246
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Można zamontować okna na dyble - czyli śruby wkręcane przez ramę. Ale...
    w takim montażu tak czy inaczej pasowałoby zrobić luzy - by włożyć to okno w otwór, wypoziomować, ustawić pion. Więc jak dla mnie - min. pół cm luzu na stronę - o ile tynki są w pionach. Piankę można przykryć silikonem, akrylem. Albo zastosować taśmę rozprężną.
    Ale czy okno to dobre rozwiązanie? Jak je będziesz zamykać idąc na piętro (zatrzask +pochwyt balkonowy nie do końca musi spełnić swoje rozwiązanie).
    Nie lepiej wstawić normalne drzwi + naświetle górne? Porta czy Pol-skone mają je w ofercie.

  7. #247

    Domyślnie

    Dzięki.
    Wolę się zawsze na forum skonsultować,bo montażystów ostatnio takich młodych nieogarniętych mi dali,ogólnie na zakochanych wyglądali i boję się że w takim montażu jak ja sobie marzę nie będą zbyt kreatywni i trza ich fachową wiedzą inwestorską jakby co wspomóc
    Tynki mają odchyły do 2mm.

    Mam na piętrze w balkonowym zwykła klamkę obustronną(nawet z zamkiem),także chyba to tak da się(przynajmniej w pcv) .
    Chciałam całość z czystego szkła,bo ciemnica na korytarzu straszliwa-stąd ta myśl w głowie mi się zrodziła nie wiem co tu jeszcze mogę wymyślić....
    Ostatnio edytowane przez marynata ; 05-09-2012 o 23:40

  8. #248
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    2mm to nie dużo dał bym okucie PZ (dwie klamki z zamkiem) zamiast piany dał taśmę i bardzooooooooooooo dokładnie pomierzył
    Zakochani w inwestorce kochliwi no co zrobić

  9. #249

    Domyślnie

    Wyglądali już na zakochanych jak przyszli niestety,a wolałabym jednak ten wariant że we mnie,wtedy by robota szła jak trza
    Już ja ich przycisnę przy tym mierzeniu i montażu niestety nie do siebie

  10. #250
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    widzę braki

  11. #251

  12. #252
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    no nie u Montażystów ok bo jest ciach bajera ciach

  13. #253

    Domyślnie

    Mimo wszystko nie ze mną te numery-dwa razy wzywałam na poprawki

  14. #254
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    jesli trzeba

  15. #255
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    czy rozpuszczalnikem uniwersamnym lub nito mozna odtluscic ramy pcv biale ??? bez uszczerbku na ramach ??

  16. #256
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    są takie fajne ściereczki soudala dostaniesz w castoramie do pcv idealnie się nadają

  17. #257

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    czy rozpuszczalnikem uniwersamnym lub nito mozna odtluscic ramy pcv biale ??? bez uszczerbku na ramach ??

    nie polecam, ramy wtedy matowieją i dużo łatwiej łapią brud

  18. #258

    Domyślnie

    Witam.
    Mam taki problem ... zapiankowano mi okna ale tak ze albo są dziurki albo prześwituje ... i teraz co byście doradzili...
    monter chciał dokładać piany ja się nie zgodziłem ... co radzicie wyjąć okno wyczyścić i od nowa czy tylko wyciąć pianę i od nowa wcisnąć...
    2. pytanie jak uszczelnić kliny pod oknami bo między nimi też są dziurki...
    3. Czy piana powinna być na całej szerokości ramy ... to znaczy jeśli rama od strony muru ma np 9,5 centymetra to piana powinna być też mniej więcej tej szerokości czy może być że brakuje jest z jednej strony np. 2 cm a z drugiej 1,5 cm.

    Proszę niech ktoś mi szybko odpowie jak to rozwiązać.

  19. #259

    Domyślnie

    Dopianować, nie kombinować.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  20. #260

    Domyślnie

    Czy jest jeszcze szansa na zamontowanie takich podpór pod okno balkonowe juz zamontowane? Od dołu jest podmórówka z cegły, na to piana i okno. Okno wysuniete poza lico muru. Od zewnątrz bedzie styrodur.
    Czy jest sens usuwania tych cegieł? Czy nie naruszy to pierwotnego zamontowania okna?

Strona 13 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony