dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    stander

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Książki - dodatek

    Tylko dla chętnych!

    Jeśli już jesteś w moim wątku, to znaczy, że książki są w Twoim życiu ważne. Tak jak dla mnie. Pracuję teraz nad pewnym przedsięwzięciem wydawniczym, które będzie się opierać na wiedzy o książkach. Jednym z celów jest przedstawienie kanonu, dopełnieniem byłoby stworzenie listy najchętniej czytanych książek. Mam wiele wypowiedzi osób znanych, ze świata kultury i nauki nt. ich książek życia, ale ponieważ jest to świat czytelników o zbieżnych preferencjach, lista nie będzie miarodajna. Pomysł zwrócenia się do Forumowiczów Muratora wydaje mi się trafiony, ponieważ zaglądają tutaj ludzie parający się różnymi zawodami, związani i niezwiązani bezpośrednio z kulturą, dla których czytanie jest pasją, nie obowiązkiem.

    Zastanów się:
    1. Czy jest książka, która zmieniła Twoje życie?
    2. Jaką pozycję z lit. polskiej* uznałbyś za arcydzieło (k. wiecznie żywa)?
    3. Jaką pozycję z lit. światowej* uznałbyś za arcydzieło?
    4. Jakiego tytułu z ostatnich bestsellerów (nie mylić z arcydziełem, bo niekoniecznie nim musi być, a nawet rzadko jest) nie można przegapić?



    * cała lit., nie ostatnich lat

    Będę wdzięczna za odpowiedzi.
    SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO DOMU!

  2. #2

    Domyślnie

    Ad. 1. Pewnie jest więcej takich książek, ale pierwsza, jaka przyszła mi do głowy to "Mały Książe" Exupery - czytałam ją wiele razy, w różnym wieku. Za każdym razem odnajduję w niej coś innego. Ta książka wciąż na nowo przypomina mi, ze w życiu najważniejsza jest miłość;
    Ad. 2. I tu jest nieco gorzej. Mam kilka typów, ale spośród literatury nowszej, a tą osądzi dopiero historia. Drogą kompromisu wybieram "Inny świat" Grudzińskiego - za umiejętne łączenie dokumentaryzmu i refleksją filozoficzną.
    Ad. 3. A. Camus: "Dżuma" - przez swoją uniwersalną wymowę, nigdy nie traci aktualność po porusza sprawy fundamentalne.
    Ad. 4. "W sieci"
    "Każdy człowiek jest wart o połowę mniej niz mu się wydaje i dwa razy wiecej niz przyznaje mu ogół"
    gg: 7493536

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    stander

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Petunia, dzięki!

    1. Blaszany bębenek Grassa - dawno temu przewartościował mój śwait lietrackich zachwytów
    2. To się zmienia, ale od dłuższego czasu Konwicki i jego piękna Bohiń, no i zawsze Chłopi Reymonta
    3. W poszukiwaniu straconego czasu Prousta – pozwala wysiąść z „pędzącego pociągu”
    4. można – Kojego Suzuki Ring (jeśli nie oglądało się filmu)- akcja wartka jak w japońskim filmie obyczajowym, horror robi się straszny trochę za późno, ale dla samego zakończenia może jednak warto
    SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO DOMU!

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    stander

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Petunia! A domek bardzo sympatyczny, wygląda tak ciepło.
    SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO DOMU!

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki stander Cieszę się, że ci się domek podoba, bardzo zależy mi na tym właśnie, żeby był ciepły i przytulny.
    Swoją drogą, strasznie mnie dziwi, czemu nikt nie wpisuje swoich typów książek. Powstałaby bardzo ciekawa lista!
    "Każdy człowiek jest wart o połowę mniej niz mu się wydaje i dwa razy wiecej niz przyznaje mu ogół"
    gg: 7493536

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony