dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie Koszty wykończenia mieszkania

    Hej,
    planuję zakup mieszkania. Około 50m2. Czy ktoś jest w stanie podać mi mniej więcej koszty wykończenia takiego mieszkania? Jak to policzyć/oszacować? Jestem zielona w temacie
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Raczej nikt ci nie poda konkretnych cen. Rozrzut jest zbyt duży. Można dyskutować o kwocie minimalnej, bo kwota maksymalna nie istnieje. Można kłaść najtańsze płytki z marketu za np 20zł/mkw lub marmur włoski za 3000zł/mkw. Najtańsze panele za 20zł/mkw, czy deska z drewna egzotycznego za 400zł/mkw? Meble drewniane na zamówienie, czy gotowy komplet z jakiejś wyprzedaży? Już widzisz? Nikt Ci nie poda konkretnej kwoty. To TY SAMA musisz określić co i czego potrzeba (z grubsza oczywiście), musisz znaleźć ceny i sprawdzić. Mówię tu o materiałach.
    Cena robocizny to osobna bajka. Też musisz sama poszukać jakiejś ekipy i zapytać o cenę.

  3. #3

    Domyślnie

    Znam osoby, co średnio za materiał i robocizna płaciły 400-500 z/mkw mieszkania. A znam też takie, których średnio wykończenie metra kwadratowego kosztowało ponad 1200 zł. Oczywiście koszt wykończenie np przedpokoju jest z reguły inny niż np koszt wykończenia kuchni, czy łazienki. Dlatego piszę "średnia cena".

    Wybacz, że nie pomogłem.

  4. #4

    Domyślnie

    Przed zakupem mieszkania tez szukałam takich informacji. Ile to bedzie kosztować i wniosek byl taki nie da sie tak sobie podać takiej kwoty. To wszystko zalezy od tego w jakiej cenie kupisz rozne elementy wykończenia np. płytki sa takie za 50 zł za metr ale i za 200 zł, meble kuchenne czy na wymiar i z jakim wyposażeniem, szuflady, cargo, zawiasy jakie? To wszystko bardzo wpływa na cenę. Poza tym tez wazne czy jestes w stanie samodzielnie pewne prace wykonać czy potrzebujesz do wszystkiego ekipy.
    Mam arkusz kalkulacyjny w ktorym zapisałam i ciagle dopisuje co trzeba kupic do danego pomieszczenia, szukam takiego co mi sie podoba i wpisuje cenę (w przypadku farby przeliczam wydajność na moje m2). Koszty związane z wykonaniem pewnych prac mam na podstawie cennikow fachowców z mojej okolicy. Sumuje to i doliczam 10% takie moje założenie. A ile wyjdzie to ??? pewno i tak wiecej niz założyłam.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Z mojego doświadczenia, w przybliżeniu można przyjąć :

    - 1m2 podłogi - 200 PLN (parkiet krajowy, gres duże płyty lub deska warstwowa, w tym chemia i robocizna). Bez szaleńst z ceną materiału, średnia półka.
    - meble kuchenne z AGD - od 20 kPLN
    - 1 łazienka - od 15 kPLN, w tym dość dobra ceramika i armatura
    - malowanie - 10 pln m2 - tutaj można trochę zaoszczędzić na robociźnie i wykonać pracę samodzielnie
    - drzwi wewnątrz lokalowe - cokolwiek rozsądnego to myślę 800 PLN sztuka.
    - osprzęt elektryczny - myślę że na takie mieszkanie 500-1000 PLN na materiał starczy. Można zamontować samodzielnie, robocizna to pewnie kolejne 500-1000 PLN
    - oświetlenie - średnio ze 300 PLN na pomieszczenie trzeba liczyć.

    Myślę że bez meblowania (poza kuchnią oczywiście) 50 kPLN dla takiego mieszkania trzeba na wykończenie mieć przygotowane.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    7 lat temu wydałam 1000 zł/mkw - kupowałam niemal wszystko.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie da się*podać*kwoty przybliżonej. Zależy co chcesz, jeżeli położysz marmur na podłodze to wiadomo cena będzie wysoka, jeżeli gumolit to koszty spadają.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aaricia23

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    54-530
    Posty
    184

    Domyślnie

    jak cchesz ekonomicznie to spokojnie za 1000zl/m2 skonczysz. Nie licze sprzętów typu RTV.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    Zdaję sobie sprawę, że ciężko podać jedną cenę Chodziło mi o orientacyjną kwotę, jak można mniej więcej oszacować takie koszty, co dokładnie w nie wchodzi itp. Ja w ogóle nie pomyślałam o drzwiach - chyba jeszcze sporo muszę się dokształcić w tym temacie Ale mam trochę czasu.
    Baardzo bardzo dziękuję za pomoc. Szczególnie podoba mi się pomysł z arkuszem - chyba od tego zacznę

  10. #10

    Domyślnie

    Koszt remontu zależy od teg oco dokładnie zamierzasz robić, trudno to oszacować.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    Mam upatrzony układ mieszkania, jaki mi się podoba...ale tak trochę zmieniając temat...czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć mi co jest ważne przy wyborze okolicy? Szukam czegoś w Krk, może na granicy miasta, żeby chociaż trochę zielonego było... Ktoś poleca jakieś spokojne osiedle?

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    a_haja

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    5

    Domyślnie

    Wiele razy słyszałam że 1000 zł na metr kwadratowy już łącznie z wyposażeniem i chyba coś w tym jest, nie wierzyłam póki sama przez to nie przeszłam chociaż tu istotne wydaje mi się czy płacimy za robociznę czy wykonujemy większość samodzielnie, ale przy samodzielnym wykonaniu łatwiej się decydować na droższe rozwiązania z myślą o jakości, bo nie płacimy dodatkowo fachowcom, więc myślę, że jest to miarodajne, ale wydatki da się rozłożyć w czasie (wyposażenie)

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    odłożyłam tę inwestycję na przyszły rok, rozejrzę się, posprawdzam i potem zobaczymy co dalej

  14. #14

    Domyślnie

    Czy w trakcie aranżacji Waszych wnętrz korzystaliście z usług profesjonalnych projektantów wnętrz? Mam w planach remont mojego mieszkania i zastanawiam się nad skorzystaniem z usług polecanego mi biura projektowego.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał krystian232 Zobacz post
    Czy w trakcie aranżacji Waszych wnętrz korzystaliście z usług profesjonalnych projektantów wnętrz? Mam w planach remont mojego mieszkania i zastanawiam się nad skorzystaniem z usług polecanego mi biura projektowego.
    Tak.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #16
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowni Państwo,
    W pierwszej kolejności warto określić własne oczekiwania odnośnie tego, jak mają wyglądać wnętrza. Dużo ciekawych inspiracji i porad aranżacyjnych można znaleźć na stronie https://www.sniezka.pl/poradniki/. „Wyposażeni” w taką wiedzę możemy również skorzystać z porad projektanta wnętrz i wówczas wybrać rozwiązanie najlepiej dopasowane do naszych potrzeb.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony