Cytat Napisał adam_mk
Muszę przyznać, że nie wiem czemu założyłem metody gospodarcze wykonania lodowni.
Bo może masz dostęp do materiałów "z odzysku". Ale nie każdy ma.

Cytat Napisał adam_mk
Chciałbym zwrócić Twoją uwagę na fakt, że wielu ludzi na tym forum opisuje, jak, pomimo że nie byli fachowcami, zabierali się do wykonywania różnych rzeczy.
Adam, daj Ci Boże zdrowie i wytrwałość, mam nadzieję, że jak będziesz miał wszystko zrobione, to zaprezentujesz zdjęcia, a może nawet pozwolisz obejrzeć na własne oczy ?...

Ja tylko na jedną rzecz zwracam uwagę: zdanie o opłacalności jest chyba trochę nieprawdziwe. Owszem, kiedyś wrzucano do ziemianki lód i słomę lub grochowiny (których było w nadmiarze) i było ok. Teraz zdobycie grochowin byłoby chyba droższe i bardziej upierdliwe niż zdobycie np. wełny mineralnej. Zmieniły się czasy i technologie ocieplania, wszystko kosztuje. Trzeba to brać pod uwagę planując czy to lodownię, czy to ziemiankę, czy to strzechę ze słomy.

Cytat Napisał adam_mk
Budując pomieszczenie o opisanych właściwościach termicznych nic nie muszę robić. Tam właśnie takie warunki się utrzymują samoczynnie, bo takie są prawa fizyki.
OK, szacuję, że w lodowni temperatura będzie w okolicach zera (plus minus 2 stopnie). JAK utrzymasz w lodowni ciśnienie odpowiednie do tego, by zachodzilą sublimacja ?

Cytat Napisał adam_mk
Uklepujemy bloczki ze śniegu, polewamy wodą z konewki, która postała na mrozie, ale jeszcze nie zamarzła, choć już ma 0 stopni i zostawiamy na noc. Rano bloki zanosimy do lodowni na regał. Kilka dni nocnych mrozów pozwala na regenerację tego wsadu
Adam, kto to ma robić i kiedy ? Naprawdę zazdroszczę Ci dużej ilości wolnego czasu...

Cytat Napisał adam_mk
Umieszczenie pudełka z izolacji tak dobrej, jaką tylko uda mi się wykonać w guncie o stałej rocznej temperaturze +10 stopni
??? Skąd te 10 stopni ?!

pozwoli mi na powtórzenie doświadczeń przodków

No tylko PO CO ? Dla idei ? Dla zaspokojenia własnej ciekawości ?

[quote="adam_mk"]Policz ile wody i w jakiej temperaturze trzeba tam wnieść jeżeli leży tam 2 tony lodu, przyjmując 340000 J/kg (80kcal/kg) dla przejścia fazowego i 1cal*gram/stopień jako ciepło właściwe wody, aby je stopić. (tabela matematyczno fizyczna) Wnieśmy tonę wrzątku!

Adam, ale ja muszę utrzymać temperaturę w okolicach zera lub małego plusa. Już zmiana temperatury "in plus" o 5 stopni spowoduje, że produkty będą się dużo szybciej psuć, a tempo rozwoju rozmaitych bakterii i pleśni wzrastać będzie wykładniczo (!) do tegoż wzrostu tempeatury.

Co do bilansu cieplnego - nie sprawdzam Twoich rachunków, natomiast zwracam uwagę, że proces wymiany ciepła będzie zachodzil stale, tyle, że wolno.

Cytat Napisał adam_mk
Policz ile kosztuje przechowywanie 1 tony żywności w lodówce/chłodni przez powiedzmy 5 lat non stop.
Nie, to Ty policz ! Prosiłem już kilkakrotnie !