Cytat Napisał Krychacz Zobacz post
Wszytko opiera się o planowane zapotrzepowanie CWU. U nas 200L na 3 osoby dziennie to za mało.
Owszem. Ja mniej zużywam całej wody (nie licząc podlewania ogródka) - a zdecydowana większość to zimna zużywana przez pralkę i spłuczki.
W bloku, który rozliczałem rekordzista zużył 84m3 przez rok. 2+2. Średnia całego bloku w okolicach 3m3/mies/mieszkanie. Jak to w bloku minimalna temperatura 55* - Ty masz pewnie niższą z oszczędności i Legionelli też się nie boisz.

Mi wystarcza zasobnik 100l grzany do 65* dla 2+2 (średnie zużycie w bloku mieliśmy 66l dziennie).

Ale może właśnie tu jest pies pogrzebany. Jak masz niską temperaturę w zasobniku, to dopuszczenie do niej kilkudziesięciu litrów zimnej powoduje po kilku godzinach wyrównanie temperatury w zasobniku i potrzebę grzania. Do tego jak zechcesz przedłużyć kąpiel a woda w wannie wystygła, to trzeba spuścić (prawie) całą wodę i nalać ciepłej - jak w zasobniku jest z 60* to (prawie) nic nie trzeba spuszczać i wystarczy niewiele dolać, żeby podnieść temperaturę wody w wannie.