dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 45 z 87
Pokaż wyniki od 881 do 900 z 1736
  1. #881
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał toommm Zobacz post
    Rozumiem że waszym zdaniem to sensu oczywiście nie ma .. bo :
    - jeden straci dochód z wciskania świstka za 500 który z rzeczywistością nie ma nic wspólnego
    - drugi no właśnie nie wiem JTKirk czy aby na pewno nie jesteś stronniczy / czytaj instalator-sprzedawca / ??
    - nie masz jednego ani drugiego a więc nie jesteś obiektywny jesteś stronniczy


    Jednoznacznie widzę jak bronicie właśnie takich bzdur . I nie ma się co dziwić że ludziska w latach 2000-2010 ładowali groszkowce 24-30 KW - bo przecież ( oczywiście tym zamożniejszym jak na tamte czasy ) jeden taki lub podobny zrobił świstek jak na tundre a drugi taki lub podobny sprzedał krowe - brawo chłopaki

    bez obrazy ale to moje zdanie
    Nic nie rozumiesz, co mnie zreszta nie dziwi, gdzie napisałem ze uwazam aktualne normy za prawidłowe czy bliskie rzeczywistosci. Wielokrotnie pisałem ze normy wentylacyjne są zawyzone. tego nie widziałes, czy hejt i trollowanie to przysłoniło? Zmiany klimatyczne to fakt, zapewne bedą one miały swoje odzwierciedlenie w normach i WT, tylko ze ani ja ani nikt inny z tego forum nie ma na to wpływu. Co do swistka, to po co sie na ten temat wypowiadac skoro nie ma sie o nim zielonego pojecia. Wypowiadanie sie na tematy sobie nieznane to jedna z cech hejtu na którą na tym forum jest tylko jedna odpowiedz, kol. Kubson własnie zaznaje odpoczynku od forum. Udowodnij ze błedy w moich obliczeniach ozc je dyskwalifikują i obnizają do poziomu swistku. Jestes w stanie to udowodnic? Kwestia doboru mocy pompy ciepłą jest dyskusyjną ze wzgledu na wiele parametrów, skoro jest wiele zastrzezen do temperatury obliczeniowej mozna dobrac moc do dowolnej temperatury granicznej która moge obliczyc. Poza tym dobór rodzaju zródła grzewczego jest głownie na podstawie zapotrzebowania na ciepło i tu mam błedy rzedu 10-15%, a czesto i mniejsze, czyliw zupełnosci wystarczające do podjecia lub utwierdzenia w podjetej decyzji. Sugerowanie ze komus doradziłem wielokrotnie przewymiarowany kocioł na paliwo stałe to kolejna odsłona hejtu. Nie zgłaszam nikogo do urlopu od forum, ale jezeli masz dowody ze komus zle obliczyłem doradziłem to podaj tu publicznie na forum, łatwo sie schowac za nickiem na forum i pisac zarzuty bez pokrycia. Podaj przyklady, udowodnj moja winę.

  2. #882
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Nic nie muszę udowadniać bo nie zarzuciłem ci że komuś źle obliczyłeś ( po prostu trzymasz się starych norm i stref bo nowych zmienionych brak) ( powtarzam komuś - jeśli nie przytocz post - a nie oskarżaj o hejt ) ale jak sam wiesz i przyznajesz obliczanie zapotrzebowania budynku + 20 ( lub więcej do - 20 ) sensu raczej nie ma , a więc strefy klimatyczne ustalone sam wiesz kiedy mijają się i to znacznie z rzeczywistością - przykład ? moje miasto Bochnia w Małopolsce - która strefa?? a wiesz kiedy ja tu widziałem - 20 stopni ??

    i co by dało ozc - jakiś pogląd tak .. ale nie do doboru źródła ciepła - to moje zdanie a nie żaden hejt więc waż słowa lub przyjmuj krytykę

    napisałem to moje zdanie - bo mam do tego prawo i nie obrażam cię tylko ten twój sarkastyczny post o pisaniu do jakiegoś urzędu - co raczej firma taka jak twoja i podobne powinny napisać zbiorowe pisma , podeprzeć to dowodami temperatur ostatnich 15 lat bo to wasz chlebek .

    mając konto PP nie usprawiedliwia popełnianych błędów ale niby zgodnych z przepisami
    Ostatnio edytowane przez toommm ; 16-02-2019 o 17:43 Powód: dopisek
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  3. #883
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzynio51

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-469
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Najważniejszą wartością przy doborze pompy jest PROJEKTOWE OBCIĄŻENIE CIEPLNE BUDYNKU i to w/g niego dobierasz urządzenie. U Ciebie wylewki są takie sobie i zaryzykuję stwierdzenie że II taryfa będzie mało komfortowa. Powinieneś rozpatrzyć raczej grzanie non-stop. Biorąc to pod uwagę oraz rejon T-cap 9kW będzie lekko przewymiarowany a SDC 9kW na styk. W naszym rejonie -20 zdarza się w ciągu roku bardzo rzadko i trwa dosłownie kilka godzin.
    Pytanie jeszcze dla jakiej temperatury wewnętrznej Andrzej liczył. Musisz to wziąć pod uwagę bo jeśli dla 20 stopni to raczej żona Cię z domu wymelduje.
    takie temp założył : Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	temp.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	426976

  4. #884
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał toommm Zobacz post
    Nic nie muszę udowadniać bo nie zarzuciłem ci że komuś źle obliczyłeś ( po prostu trzymasz się starych norm i stref bo nowych zmienionych brak) ( powtarzam komuś - jeśli nie przytocz post - a nie oskarżaj o hejt ) ale jak sam wiesz i przyznajesz obliczanie zapotrzebowania budynku + 20 ( lub więcej do - 20 ) sensu raczej nie ma , a więc strefy klimatyczne ustalone sam wiesz kiedy mijają się i to znacznie z rzeczywistością - przykład ? moje miasto Bochnia w Małopolsce - która strefa?? a wiesz kiedy ja tu widziałem - 20 stopni ??

    i co by dało ozc - jakiś pogląd tak .. ale nie do doboru źródła ciepła - to moje zdanie a nie żaden hejt więc waż słowa lub przyjmuj krytykę

    albo na tym forum zostaną sami z PP i będziecie sobie gadać
    Dalej nic nie rozumiesz, nie trzymam sie starych norm, a norm obecnie obowiazujących. Sosób wykonania obliczen jest jeden i jest zgodny z rozporządzen ie. Co warte są obliczenie jesze za kazdym razem przyjmujemy inne parametry. Był juz taki jeden, dla obeznanych w temacie TB, który w ogole nie uznaje tych obliczen, a jezeli juz to wyłacznie po swojemu, cóz takie obliczenia są warte? Jezeli ktos chce dobrac moc pompy do innej temperatury równiez mu oblicze tą temperaturę. Okreslanie dokladnosci moch obliczen jako swistek to nie krytyka a hejt, tak ja uwazam i takie jest moje zdanie. Co ma PP do rzeczy? to ze masz odmienne zdanie nie oznacza ze jest ono prawdziwe. Nie miałem PP byłem hejtowany za odmienne zdanie, mam PP systuacja sie nie zmieniła, Ty za to chcesz dołaczyc do nilelcznej na szczescie grupy rozwalającej kolejne wątki z róznych powodów, jeszcze raz prosze podaj tych którym zle obliczyłem lub doradziłem, bedziesz wiarygodny, zarzut ze posluguje sie aktualnymi normami i rozporządzeniami jest co najmniej smieszny. Znasz lepszy sposób, Min. Infrastruktury czeka na takich doradców, po co tu pisac, FM nie ma zadnej mocy sprawczej, nic nie moze. Udaj sie wyzej, jezeli zaakceptują Twoje pomysły i staną sie one obowiązaujące pierwszy sie do nich zastosuję. Co do lokalizacji Bochni to czasmi przejzdzam, sam mieszkam niedaleko. Tylko co to ma rzeczy, u mnie tez tej zimy nie było nizej niz -14 oC. To mam liczac raz tak drugi raz inaczej. Jeszcze raz powtórze mogę obliczyc projektowe obciązenie cieplne do do wolnej temperatury. Jezeli ktos nie chce dobiera mocy pompy do temp. obliczeniowej to nikt go tego zmusi. Nikomu nie odmawiam obliczenia dowolnej temperatury, nikomu na siłe nie wciskam mocy pompy. Odniesienia do przewymiarowania wielokrotnego kotłow stałopalnych czemu miały słuzyc, wg mnie tylko hejtowi, wg Ciebie tylko krytyka (ale czego krytyka)
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 16-02-2019 o 18:41

  5. #885
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Nie, nie rozumiesz mnie / mojej wypowiedzi .. zostawiam Twoje na górze ..
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  6. #886
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    @Krzynio jak z OZC masz 9kW to na tym wykresie zaczynasz od 9kW i linia prosta kończy się w tym samym miejscu czyli przy +16 0kW to tak mniej więcej.
    Teraz ze strony portpc.pl szukasz stacji pogody bliskiej twojemu miastu i tam sobie możesz obliczyć gdzie dobrać punkt z pracą grzałki - przeważnie mi dobierało kilku instalotatorów w okolicy -10 stopni - i tu dla przykładu u mnie w tym roku temp nie spadła poniżej -11 więc grzałka by się włączyła być może na chwilę oczywiście możesz dobrać pc tak aby w całości pokryła zapotrzebowanie do -20 tylko, że to będzie droższe rozwiązanie. Jak czytałem żywotność pompy liczy się w jej uruchomieniach, a nie czasie pracy.
    Do do kłótni odnośnie OZC - mój projekt, a realizacja to różnica 2kW - dużo nie dużo. Przy gazie bez różnicy, a że pc się dobiera na styk to już jest różnica.
    Mam jeszcze pytanie do fachowców - czy rozmiar wymiennika ma znaczenie? Dlaczego niektóre pompy są dużo większe od innych (chodzi mi o głębokość). Widziałem zdjęcie gdzie sa jednostki zewnętrzne mitsu, daikina i panasa. Panas i daikin wyglądały przy mistu jak zabawki z piaskownicy (wszystkie podobnej mocy). Hewalex chwali się, że ma sporych rozmiarów wymienniki - zresztą też to słyszałem od innego sprzedawcy, że jednostki zewnętrzne niektóre firmy zapożyczyły z klimatyzatorów - a oni robią tylko pod pompy są większe i odstęp pomiędzy lamelami jest duży co utrudnia ich zamarzaniu.

  7. #887
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fugaz Zobacz post
    Do do kłótni odnośnie OZC - mój projekt, a realizacja to różnica 2kW - dużo nie dużo. Przy gazie bez różnicy, a że pc się dobiera na styk to już jest różnica.
    .
    2 KW poślizgu na OZC to dyskwalifikacja ....jedynie jako taki pogląd . Dzięki że to napisałeś
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  8. #888
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał toommm Zobacz post
    Nie, nie rozumiesz mnie / mojej wypowiedzi .. zostawiam Twoje na górze ..
    Jezeli ktos niedwuznacznie sugeruje ze moje obliczenia są warte tyle co swistek czyli zle policzone, nierzetelne, nie mając na zadnych dowodów ciezko sie nie odezwac.
    A tak przy okazji widze znasz moj cennik lepiej ode mnie. Obliczenia nie kosztują 500 zł a znacznie mniej, owszem było kilka sztuk za tę kwote i wiecej tyle tylko ze dotyczyły duzych obiektów powyzej 500-600 m2. Po co taka informacja tez nie wiem, ale skoro nie rozumiem Twojej wypowiedzi...

  9. #889
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzynio51 Zobacz post
    takie temp założył : Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	temp.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	426976
    Jeśli chodzi o pokoje służące wyłącznie za sypialnie to jeszcze być może przebolejesz 20 stopni, ale salon i pokoje gdzie będziesz przebywał ty czy inne osoby przez dłuższy okres czasu w ciągu dnia to albo poproś Andrzeja aby to przeliczył gdzieś do 22 stopni albo weź poprawkę. Różnica nie powinna być powalająca Przyda się to również gdybyś planował projekt podłogówki. Resztę poprzedniej mojej wypowiedzi w dalszym ciągu potrzymuję.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  10. #890
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Jeśli chodzi o pokoje służące wyłącznie za sypialnie to jeszcze być może przebolejesz 20 stopni, ale salon i pokoje gdzie będziesz przebywał ty czy inne osoby przez dłuższy okres czasu w ciągu dnia to albo poproś Andrzeja aby to przeliczył gdzieś do 22 stopni albo weź poprawkę. Różnica nie powinna być powalająca Przyda się to również gdybyś planował projekt podłogówki. Resztę poprzedniej mojej wypowiedzi w dalszym ciągu potrzymuję.
    Temperatura odczuwalna przy podłogówce w stosunku do grzejników to ok 1,5-2 oC, juz kilku moich klientów przyznało mi rację po całosezonowym uzytkowaniu, Ustawienie na termostatach temp 22 oC skutkowało odczuciem prawie 24 oC. Tłumaczyłem im ze 23 a nawet 22 przy podłogówce to troche za duzo i faktycznie ustawienia poszły na dól. Oczywiscie ze kazdy inaczej odczuwa ale przegrzanie organizmu nie jest zbyt zdrowe i dla dzieci (moze szczegolnie) i dla dorosłych. Nie ma problemu aby przeliczyc. Z mojej praktyki najczesciej przeliczaną temperaturą jest 21 oC

  11. #891

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzynio51 Zobacz post
    takie temp założył : Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	temp.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	426976
    jakoś nisko, wydaje mi się że 22 jest ok dla salonu i pokojów do dziennego przebywania byłoby ok, sypialnia ze stopień niżej, zębami bym szczekał gdybym miał siedzieć dzień cały w salonie przy 20st, 22-23 odczuwam jako komfort, w sypialni mam 20,5-21 i jest ok (przy 100% podłogówki, termometr na wysokości ok 1,2m)
    Ostatnio edytowane przez edde ; 16-02-2019 o 19:35

  12. #892
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    jakoś nisko, wydaje mi się że 22 jest ok dla salonu i pokojów do dziennego przebywania byłoby ok, sypialnia ze stopień niżej, zębami bym szczekał gdybym miał siedzieć dzień cały w salonie przy 20st, 22-23 odczuwam jako komfort, w sypialni mam 20,5-21 i jest ok
    Standardowo liczę dla 20 i 24 dla łazienek, zawsze pytam przed obliczeniami o temperatury w poszczegolnych pomieszczeniach. Licze tak jak mam podane abym liczył.

  13. #893
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    @Tomm nie wiem czy dobrze napisałem wg projektu zapotrzebowanie miałem 7 kW, a wg OZC 9kW -> dla mnie OZC dużo bardziej wiarygododne niż projekt gdyż policzone dla temp.22 w pokojach. druga sprawa to uwzględnia materiały użyte i mnóstwo innych rzeczy o których nie mam pojęcia.

  14. #894
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fugaz Zobacz post
    @Tomm nie wiem czy dobrze napisałem wg projektu zapotrzebowanie miałem 7 kW, a wg OZC 9kW -> dla mnie OZC dużo bardziej wiarygododne niż projekt gdyż policzone dla temp.22 w pokojach. druga sprawa to uwzględnia materiały użyte i mnóstwo innych rzeczy o których nie mam pojęcia.
    nie wiem czy to do mnie ale ja zapytam

    - jaką temperaturę zasilania masz w OZC ?

    i może jeszcze jedno pytanie.. - jaki zład wody mniej / więcej masz / będziesz miał w instalacji
    Ostatnio edytowane przez toommm ; 16-02-2019 o 19:58
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  15. #895
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    Nie widzę w obliczeniach temp. zasilania. Przypuszczam, że chodzi o temp. zasilania podłogówki.

  16. #896
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Standardowo liczę dla 20 i 24 dla łazienek, zawsze pytam przed obliczeniami o temperatury w poszczegolnych pomieszczeniach. Licze tak jak mam podane abym liczył.
    Andrzej wiem że taki jest standart i każdy inaczej odbiera temperaturę. Ja jedynie ze swego doświadczenia mogę powiedzieć że i owszem 20 stopni będzie OK pod warunkiem że osoba tam przebywająca będzie że się tak wyrażę w ciągłym ruchu. Natomiast jeśli ktoś będzie chciał posiedzieć przed telewizorem albo usiąść przy kompie to po pół godzinie raczej będzie zmuszony jakiś sweterek na siebie zarzucić. Dla mnie przynajmniej 22,5 - 23 do tego celu jest w sam raz. Siedzę sobie wtedy wygodnie w krótkim rękawku a i często w krótkich spodenkach odczuwając pełen komfort.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  17. #897
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fugaz Zobacz post
    Nie widzę w obliczeniach temp. zasilania. Przypuszczam, że chodzi o temp. zasilania podłogówki.
    W zadnym OZC nie ma policzonej Tz, od tego są obliczenia projektowe podłogówki.

  18. #898
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Andrzej wiem że taki jest standart i każdy inaczej odbiera temperaturę. Ja jedynie ze swego doświadczenia mogę powiedzieć że i owszem 20 stopni będzie OK pod warunkiem że osoba tam przebywająca będzie że się tak wyrażę w ciągłym ruchu. Natomiast jeśli ktoś będzie chciał posiedzieć przed telewizorem albo usiąść przy kompie to po pół godzinie raczej będzie zmuszony jakiś sweterek na siebie zarzucić. Dla mnie przynajmniej 22,5 - 23 do tego celu jest w sam raz. Siedzę sobie wtedy wygodnie w krótkim rękawku a i często w krótkich spodenkach odczuwając pełen komfort.
    Mam podobne odczucia, przyzwyczaiłem się do 23oC i jakoś nie wyobrażam sobie mieszkać w pomieszczeniach poniżej 22oC.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  19. #899
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fugaz Zobacz post
    Nie widzę w obliczeniach temp. zasilania. Przypuszczam, że chodzi o temp. zasilania podłogówki.
    w podłogówce będziesz miał ile litrów wody 100 - 200 ? jak ktoś sądzi że nie nagrzejesz takiej ilości wody do 30-32 stopni przy - 20 i to chwilowo nie ciągle PC która generuje w tej temp ze 3 KW to gratuluje .. a 32 stopnie w podłodze to w domu jest gorąc np u mnie przy 12 cm wylewki .. W bajki że zwykła sdc przy - 20 się nie włączy to też nie wierz bo to ściema i nie raz tu na FM użytkownicy o tym meldowali , a ani jeden nie żalił się że PC nie wystartowała.

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Mam podobne odczucia, przyzwyczaiłem się do 23oC i jakoś nie wyobrażam sobie mieszkać w pomieszczeniach poniżej 22oC.
    ja też nieraz pisałem że u mnie to minimum 22 a raczej jest więcej
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  20. #900

    Domyślnie

    Cytat Napisał toommm Zobacz post
    - drugi no właśnie nie wiem JTKirk czy aby na pewno nie jesteś stronniczy / czytaj instalator-sprzedawca / ??
    wiesz, ten post to kładę na karb braku wiedzy, jak powinno funkcjonować forum

    Cytat Napisał toommm Zobacz post
    - nie masz jednego ani drugiego a więc nie jesteś obiektywny jesteś stronniczy
    Archeolog cy cuś?
    Napisałem to - i dalej to podtrzymuję. Ale nie uważam, żebym nie był tutaj obiektywny. Sam mam gruntówkę, a komuś innemu polecam PC p-w producenta, którego sprzętu nie użytkuję.
    Ciekaw jestem, jak ty rozumiesz bycie obiektywnym.
    Widzisz, ja pojmuję forum w sposób następujący - napiszę na przykładzie.
    Pojawia się osoba - która pyta czy wybrać pomiędzy np. panasem a hitachi, czy czymkolwiek innym. Jestem na tym forum wystarczająco długo i nie przypominam sobie, żeby ktoś pisał o hitachi. Dobrze czy źle - dla mnie to wielka niewiadoma. Natomiast panas z różnych względów może się pochwalić sporą popularnością tutaj, ma go wielu użytkowników (było wiele już wcześniej o tym na forum) - więc jest z kim podyskutować chociażby o ewentualnych nastawach, problemach itp. Gdyby wybrał hitachi, to mógłby pisać na berdyczów
    napisałem to zresztą chyba wystarczająco wyraźnie.
    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    bo Panas to dla mnie pewna i sprawdzona marka (doświadczenia użytkowników tego forum) a Hitachi to jedna wielka niewiadoma.

    dystansu trochę życzę (bobrow - tobie zresztą też )...wyraźnie masz z tym problem
    Tobie też dystansu życzę...

    I jeszcze jedno - właśnie tak pojmuję sens forum - wydaje mi się, że lepiej dać komuś taką poradę, niż po prostu olać takiego kogoś i nic nie napisać...
    Kiedyś już pisałem, może znajdziesz gdzieś w jakichś starych postach, jak tak lubisz grzebać w starociach - kiedyś na pewnym etapie to FORUM umożliwoło mi uniknięcia wielu błędów podczas budowy i jednocześnie podjęcia wielu trafnych decyzji - traktuję to jako swego rodzaju zaciągnięty dług - który spłacam poprzez swoją obecność tutaj i udzielając rad tym, którzy tych rad potrzebują. Po twoich postach widać, że ty zupełnie inaczej niż ja pojmujesz sens tego forum
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

Strona 45 z 87

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony