dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Większość moich znajomych, którzy budowali (budują) dom z użytkowym poddaszem wykonuje drugi strop betonowy (lany z gruchy) zamiast stropu tak zwanego lekkiego. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat drodzy Forumowicze?

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: łukasz dnia 2002-09-15 09:18 ]</font>

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    A z jakiego materiału maja wykonane ściany ,bo czy w przypadku ścian z betonu komórkowego strop lany nie jest za ciężki.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    ściany z porothermu 44

  4. #4

    Domyślnie

    Z tego co wiem, jeśli poddasze jest użytkowe i będą tam np.sypialnie to lepiej jest nie dawać stropu drewnianego.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja tez mam poddasze uzytkowe i strop wylewalem betonowy. do tego nie z gruchy ale recznie. stro nie jest w cale taki ciezki no i nie wiem czy wiele drozszy od prawdziwego drewnianego.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja będę miał strop lekki, jednakże jak teraz na to patrzę to żałuję, że nie wylałem go z betonu. Położyłoby się na wierzch odpowiednią grubość styropianu i od spodu zwykły tynk i po temacie, a tak trzeba dawać ruszt,wełnę, folię, płyty kartongips, a potem martwić się czy nie popęka na łączeniach. Znacznie więcej pracy i nie wiem czy nie wychodzi to drożej.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Przy takich scianach moze byc praktycznie kazdy strop. Proponuje monolityczny zelbetowy lub jakis gestozebrowy. Drewniany moze byc ale wiecej z nim klopotu - chyba ze chodzi o efekt wizulany.

  8. #8

    Domyślnie

    Łukasz, mówisz "drugi strop", czy chodzi o strop nad parterem, czy też pomiędzy poddaszem a ewentualnym strychem?

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Mowa o drugim stropie czyli pomiędzy poddaszem a ewentualnym strychem.

  10. #10

    Domyślnie

    To wtedy wszystko zależy od projektu i celu strychu. Drugi strop mam lekki, wykończony płytami G-K i wszystko jest OK. Ale celem tego strychu są tylko starocie a nie pomieszczenia mieszkalne.

  11. #11

    Domyślnie

    Jeśli pomieszczenie nad stropem ma być nieużytkowe, tzn. ewentualnie tylko jakaś niewielka graciarnia, to chyba w grę wchodzi tylko lekki strop drewniany - na pewno spełni swoje zadanie. Nie słyszałem żeby ktoś tam dawał inny.

  12. #12

    Domyślnie

    Polecam lekki, sam tak zrobiełem, wykorzystałem do tego konstrukcję dachu i podłogę zrobiłem jętkach. Nie wychodzi wcale tak drogo, od spodu:
    płyty karton-gips (ze stelażami to około 20 PLN / m2
    folia paroizolacyjna (około 2 PLN / m2
    wełna (u mnie 15 cm, bo jętki mają wysokość 16cm) - 10.1 PLN/m2
    folia
    płyty OSB grubość 22mm (najdroższa rzecz - około 33 PLN/m2)

    Jeżeli odległość między podporami jest mniejsza niż 70 cm to można dać OSB 18mm (dużo tańsze).
    Tylko nie oszczędzaj i nie kupuj zwykłych płyt wiórowych bo jak będzie kapać z dachu to...

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Ja też planuję położyć dechy na jętkach (chyba na pióro i wpust). Daruję sobie G-K i "pozostanę w drewnie". Ocieplenie puszczę po połaci, bo nie chce mi się kombinować z 2 przejściami na stryszek. Jedyny problem, to uciekające ciepło na stryszek, ale nie będzie na szczęście duży, więc powinno być OK.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony