dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 93 z 93
  1. #81
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał shago
    tym którzy nie zaczeli budowac dobrze radzę nie czytac forum, wiele nerwów zaoszczedzicie. dla przykładu w okolicach Puław nigdzie, dosłownie nigdzie nie mozna wypozyczyc wibratora do betonu, nie mylic z innymi. nawet betoniarnie nie mają. a więc moje fundamenty były wibrowane szpadlem, są bezpośrednio na ziemi a nie w folii lub na chudziaku. dwa błedy technologiczne(nowe sposoby lania fundamentów) zostały popełnione a murzarzy miałem bardzo dobrych. gdybym mniej wiedział nawet bym sie nie przejmował
    Wskaż może kto napisał ,że nie mozna zagęszczac ręcznie (nie wibrować - nie iem jak zawibrowałeś łopatą). Jeśli zaś chodzi o chudy beton to projektant dobiera rozwiązanie a w tej kwestii kieruje się normą.

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Wskaż może kto napisał ,że nie mozna zagęszczac ręcznie (nie wibrować - nie iem jak zawibrowałeś łopatą). Jeśli zaś chodzi o chudy beton to projektant dobiera rozwiązanie a w tej kwestii kieruje się normą.
    przeciez nie ja to łopatowałem. jaka norma przewiduje urzywanie chudziaka?
    gg: 27962

  3. #83

    Domyślnie

    b]shago napisał[b]
    tym którzy nie zaczeli budowac dobrze radzę nie czytac forum, wiele nerwów zaoszczedzicie.
    popieram cię,
    są takie tematy ze jak czytam jakie problemy sabie znajdujemy to myslę że lepiej nic nie wiedzieć i żyć w błogiej nieświadomości.
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  4. #84
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał shago
    Cytat Napisał Geno
    Wskaż może kto napisał ,że nie mozna zagęszczac ręcznie (nie wibrować - nie iem jak zawibrowałeś łopatą). Jeśli zaś chodzi o chudy beton to projektant dobiera rozwiązanie a w tej kwestii kieruje się normą.
    przeciez nie ja to łopatowałem. jaka norma przewiduje urzywanie chudziaka?
    PN-B-03264:2002 pkt. 8.1.1.2

    Oczywiście to jest tylko jedna z możliwości wykorzystania chudziaka

  5. #85

    Domyślnie

    Witam

    Wykonawca proponuje mi zrobienie ścian fundamentowch z bloczków grubości 38 cm (ściana domu będzie z ytonga lub polskiego betonu komórkowego - gr 36 lub 36,5 cm). A ja mimo że się specjalnie na tym nie znam kombinuję tak:

    lepiej (taniej i szybciej) będzie zrobić ścianę fundamentową z bloczków grubości 24 cm a te 12 cm BK będzie wystawać na zewnątrz. Potem do bloczków fundamentowych przyklei się styropian a na niego powyżej gruntu płytki klinkierowe tak że w sumie cokół będzie miał szerokość mniejszą od muru o ok. 2 cm.

    Proszę o ocenienie czy dobrze kombinuję

    pozdrawiam

  6. #86

    Domyślnie betonu zabrakło

    Tak pięknie dyskutujecie na forum jaki beton użyć lać wodę czy nie lać, ja już jestem po wylaniu ław i postawieniu bloczków oraz po koszmarnym stresie związanym z wylaniem ław, wyobraźcie sobie że zamówiliśmy za mało betonu według betoniarni, w trakcie zalewania ław 3 metry zabrakło w piątek wieczorem pracownik obiecał wrócić w ciagu 40min z betonem ale zapomniał, po 3godz. zainteresowaliśmy sie naszym betonem, a szef betoniarni mówi, że takich spraw nie załatwia się z pracownikiem fajnie nie

  7. #87
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie Re: betonu zabrakło

    Cytat Napisał dopierozaczynam
    Tak pięknie dyskutujecie na forum jaki beton użyć lać wodę czy nie lać, ja już jestem po wylaniu ław i postawieniu bloczków oraz po koszmarnym stresie związanym z wylaniem ław, wyobraźcie sobie że zamówiliśmy za mało betonu według betoniarni, w trakcie zalewania ław 3 metry zabrakło w piątek wieczorem pracownik obiecał wrócić w ciagu 40min z betonem ale zapomniał, po 3godz. zainteresowaliśmy sie naszym betonem, a szef betoniarni mówi, że takich spraw nie załatwia się z pracownikiem fajnie nie
    W piątek się takich rzeczy nie robi

  8. #88
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar andrzejka
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    8.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie Re: betonu zabrakło

    Cytat Napisał anpi
    Cytat Napisał dopierozaczynam
    Tak pięknie dyskutujecie na forum jaki beton użyć lać wodę czy nie lać, ja już jestem po wylaniu ław i postawieniu bloczków oraz po koszmarnym stresie związanym z wylaniem ław, wyobraźcie sobie że zamówiliśmy za mało betonu według betoniarni, w trakcie zalewania ław 3 metry zabrakło w piątek wieczorem pracownik obiecał wrócić w ciagu 40min z betonem ale zapomniał, po 3godz. zainteresowaliśmy sie naszym betonem, a szef betoniarni mówi, że takich spraw nie załatwia się z pracownikiem fajnie nie
    W piątek się takich rzeczy nie robi
    A ja mam na jutro zamówiony beton na ławy
    I co teraz będzie

  9. #89

    Domyślnie

    3 metry ci zbrakło? jakes liczył? na moje ławy poszło 13 metrów ale sam liczyłem, zamówiłem 13,5 metra, majster płakał że za mało bedzie, (panie weź pan z 15 metrów napewno nie zbraknie) troche szczescia mialem bo wyszło tyle ile wyliczyłem, zresztą ze stropem tak samo. ogólna metoda wypracowana: policzyć wymiar i dodać 1,5 metra wiecej, powinno starczyc. przeciez i tak nie jestes w stanie wyliczyc ile ci wylali betonu
    gg: 27962

  10. #90
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie Re: betonu zabrakło

    Cytat Napisał andrzejka
    A ja mam na jutro zamówiony beton na ławy
    I co teraz będzie
    Mam nadzieję, że napiszesz jak było. Ale mądre przysłowie pszczół mówi: "w piatek zły początek" Nawet mój murarz powiedział, że on w piątek nie zaczyna. Ja zalewałem w środę.

  11. #91
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MuChaChaa

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    Mam takie pytanie, odnośnie fundamentów pod słup żelbetowy, czy można zrobić przy fundamencie 40x60 najpier podmurówke z 2x bloczek betonowy ( tak żeby wysokość w sumie wyniosła 50cm) szerokość 30cm i na tym zrobić żelbetowy słup 36x36cm, czy sa takie bloczki betonowe spełniajace takie wymiary i w jaki sposób zamocować słup w takim bloczku ?

  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregori Zobacz post
    Proszę o ocenienie czy dobrze kombinuję
    Jak koń pod górę. Zrób jak w projekcie.

  13. #93

    Domyślnie

    Cytat Napisał mjakob Zobacz post
    Jak koń pod górę. Zrób jak w projekcie.





    Brawo dla archeologa

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony