dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 93
  1. #21

    Domyślnie

    A ja mam taką ścianę fundamentową: bloczek 25, styropian 8, bloczek12.
    Zgodnie z projektem.
    Pzdr. Darex

  2. #22

    Domyślnie

    Darex,
    styropian 8cm - dawałeś zwykły czy o podwyższonej wytrzymałości na ściskanie?

  3. #23

    Domyślnie

    Dopiero dam. W projekcie jest podwyższony.
    Pzdr. Darex

  4. #24

    Domyślnie

    to 8cm sporo Cie bedzie kosztować

  5. #25

    Domyślnie

    I to jest ten ból.

  6. #26

    Domyślnie

    to daj 5cm z Marbetu - najtańszy z tych o podwyższonej wytrzymałości - przy 3W będzie dobrze

  7. #27

    Domyślnie

    Czy chodzi o "Styrohart" z Marbetu?

  8. #28

    Domyślnie

    nazwy nie pamiętam ale jasnozielony i za 5cm płaciłem 350zł/m3

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar andrzejka
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    8.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    Mam problem z betonem a raczej wątpliwość
    Majster proponuje dać na ławy B15 a nie B20 bo podobno wystarczy ale ja mam obawy czy to będzie dobrze
    Co prawda ławy i fundamenty bdą zbrojone ale.......... czy to nie za mało

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejka
    Mam problem z betonem a raczej wątpliwość
    Majster proponuje dać na ławy B15 a nie B20 bo podobno wystarczy ale ja mam obawy czy to będzie dobrze
    Co prawda ławy i fundamenty bdą zbrojone ale.......... czy to nie za mało
    Niech majster potwierdzi to na piśmie potwierzdając własną pieczątką z uprawnieniami....

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejka
    Majster proponuje dać na ławy B15 a nie B20 bo podobno wystarczy ale ja mam obawy czy to będzie dobrze
    Warto oszczędzać? U mnie różnica między B15 a B20 to 10zł/m3 - czyli na całych łaawch oszczędność rzędu 150-200zł. W projekcie mam B20 i taki będę zamawiał.

    Pozdrawiam
    Brzuzens

  12. #32

    Domyślnie

    a czym majster to argumentuje? jak masz w projekcie? jakie masz podłoże na którym budujesz?
    ława to ważny element konstrukcyjny domu i oszczędności są tu niewskazane - rozumiem jakby Ci powiedział masz b20 dajmy b25 ale w druga stronę to mało zrozumiałe dla mnie

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar andrzejka
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    8.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek62
    a czym majster to argumentuje? jak masz w projekcie? jakie masz podłoże na którym budujesz?
    ława to ważny element konstrukcyjny domu i oszczędności są tu niewskazane - rozumiem jakby Ci powiedział masz b20 dajmy b25 ale w druga stronę to mało zrozumiałe dla mnie
    Argumentuje tym, że inny majster sąsiedniej budowy powiedział, że B15 też jest dobry i wystarczy
    W projekcie B20
    Różnica w cenie na 1m3 30 PLN
    Na całości nie całe 400 PLN
    Warto oszczędzać?
    No właśnie tak myślę czy warto


    Ale jak na wszystkim nie oszczędzać po trochę to może być cienko
    Dlatego, że mam wątpliwości proszę o rady doświadczonyh i znających się budowniczych
    Niech majster potwierdzi to na piśmie potwierzdając własną pieczątką z uprawnieniami
    Majster to wujek który zaśpiewał najmniej ze wszystkich ekip ale jak na tym wyjdziemy to się okaże jeszcze
    Więc niczego nie potwierdzi
    Musze sama decydowac zasięgając waszych rad no i licząc na dobre znajomości praktyczne budowy majstra

  14. #34

    Domyślnie

    a robiłaś badania gruntu? jak z wodami gruntowymi?

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Majster jest od wykonywania konstrukcji a nie przeprojektowywania - moja osobista opinia też jest taka,że z tym B20 może być przesada - niemniej jednak w obliczu braku danych nie zmieniałbym nic a nic z projektu - ktoś go wykonuje i bierze odpowiedzialność za to. Niestety argumenty w stylu "bo tak" lub " bo inni tak mieli" ewentualnie "bo baby tak w sklepie mówiły" akurat do mnie nie przemawiają - chociaż akurat sprawa może być kontrowersyjna bo czasem projektanci też "cuda" tworzą ,których realizacji bez zmian bym się nie podjął

  16. #36

    Domyślnie

    b20 na ławy to przesada????????

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek62
    b20 na ławy to przesada????????

    To zależy - albo robisz większy przekrój i np.B15 albo mniejszy i B20 w uproszczeniu - kilkanascie lat temu projektowano duże przekroje i ławy np. z B10 ze względu na utrudniony dostęp do dobrej jakości mieszanki betonowej. Bez wielu danych nie można stwierdzić z dużą dozą dokładności czy to przesada czy nie. Faktem jednbak jest ,że zdarza się iż projetanci ze względu na to,że nie chce im się przelczać lub inwestor zaoszczędził i nie ma badań gruntu projektuja z dużym zapasem bezpieczeństwa

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejka
    Cytat Napisał Wojtek62
    a czym majster to argumentuje? jak masz w projekcie? jakie masz podłoże na którym budujesz?
    ława to ważny element konstrukcyjny domu i oszczędności są tu niewskazane - rozumiem jakby Ci powiedział masz b20 dajmy b25 ale w druga stronę to mało zrozumiałe dla mnie
    Argumentuje tym, że inny majster sąsiedniej budowy powiedział, że B15 też jest dobry i wystarczy
    W projekcie B20
    Różnica w cenie na 1m3 30 PLN
    Na całości nie całe 400 PLN
    Warto oszczędzać?
    No właśnie tak myślę czy warto


    Ale jak na wszystkim nie oszczędzać po trochę to może być cienko
    Dlatego, że mam wątpliwości proszę o rady doświadczonyh i znających się budowniczych
    Niech majster potwierdzi to na piśmie potwierzdając własną pieczątką z uprawnieniami
    Majster to wujek który zaśpiewał najmniej ze wszystkich ekip ale jak na tym wyjdziemy to się okaże jeszcze
    Więc niczego nie potwierdzi
    Musze sama decydowac zasięgając waszych rad no i licząc na dobre znajomości praktyczne budowy majstra
    Ja mam w projekcie ławy z B15, mimo że ściany są z bardzo ciężkiego silikatu. Mimo to kierownik powiedział, żebym zamówił B20 i tak też zrobiłem. Do tego zwiększyłem ilość o 1,5 m sześć. Dopłaciłem w sumie ok. 500 zł. Uważam, że na fundamentach i w ogóle na elementach konstrukcyjnych nie ma co oszczędzać. Można zaoszczędzić na wykończeniu i to dużo, a w razie błędu poprawki nie są kosztowne. Za to poprawić fundament jest bardzo trudno, a często jest to po prostu niemożliwe.

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar andrzejka
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    8.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek62
    a robiłaś badania gruntu? jak z wodami gruntowymi?
    Nie robiłam niestety
    Ale lawy są dość szerokie 60 cm na zewnątrz i 90 środkowa ściana nośna, wys 30 cm

    A i jeszcze jedna wątpliwość się pojawiła czy jeśli zamówię gruszkę bez pompy to da się zalac wszystko dobrze
    Jest wysięgnik 2.5 m od kół ale trochę siuę boje żeby nie zasypały się wykopy
    Gość w betoniarni mówi, że bedzie ok ale ja mam wątpliowści
    Gruszka z pompą musiałaby jechać ok 100 km a ta bez pompy 40 km także jest różnica i w cenie betonu i w tranporcie ale......

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar andrzejka
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    8.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    Anpi co do oszcżedzania to myślę tak samo

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony