dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie pustak MAX czy POROTHERM

    Prosze o pomoc niebawem zaczynam budowe domku i nie bardzo wiem co wybrać MAX czy POROTHERM. Duzo słyszałam o jednym i drugom ( złego i dobrego) prosze o pomoc.
    Tylka GG 3131724

  2. #2

    Domyślnie

    buduj tak jak masz w projekcie - to najlepsze rozwiązanie,
    a zwoleników jednego czy drugiego materiału jest tylu samych co i przeciwników - temat wciąż opisywany na tym forum

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Ja budowałem z porothermu i jestem zadowolony. Jakoś max mi nie leży.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Porównywanie Maxu i Porothermu jest bez sensu, jedno i drugie jest ceramiką. PH to nowoczesny Max i tyle. Max jest materiałem solidnym, a PH jest materiałem ciepłym.

    Dzisiaj rządzi reklama i nawet z silki robią gwiazdę.

    Przydałby się obiektywny test porównania ceramiki, BK, czy silki. Polegałby na pominięciu podstawowych właściwości termicznych, a porównaniu tych reszty zalet, na które powołują się producenci. Czyli w jakim budynku w gorące lato będzie najzimniej. Które materiał ma największe właściwość kumulacyjne, temat wilgoci, itd... Skończyły by się wtedy dywagacje, co jest lepsze w danych warunkach
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  5. #5

    Domyślnie

    Tylka,
    i czego zamierzasz budować?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek62
    Tylka,
    i czego zamierzasz budować?

    chyba Tylka nie dostal zbyt duzo odpowiedzi
    wiec pewnie siedzi i mysli

    ja bede budowac z maxa, bo taniej a efekt ten sam

  7. #7

    Domyślnie

    kasztanka,
    co wg Ciebie znaczy taniej? kosztzakupu maxa i PTH ? bo robocizna chyba nie tyle, że max potrzebuje zaprawy wkoło a PTH tylko poziomo więc na dużych pow. wychodzi prawie tyle samo

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek62
    kasztanka,
    co wg Ciebie znaczy taniej? kosztzakupu maxa i PTH ? bo robocizna chyba nie tyle, że max potrzebuje zaprawy wkoło a PTH tylko poziomo więc na dużych pow. wychodzi prawie tyle samo
    Wojtuniu ale sa maxy P+W ...... moze nie nazywaja sie maxy
    ale nie sa firmy wienerberger i nie placi sie za marke i za ich reklamy w tv

  9. #9

    Domyślnie

    kasztanka,
    jak pióro -wpust to już nie max
    a poza Wienerbergerem jest jeszcze Leier, Biegonice

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek62
    kasztanka,
    jak pióro -wpust to już nie max
    a poza Wienerbergerem jest jeszcze Leier, Biegonice
    no nie tylko
    a cerpol kozłowice? i wiele innych

  11. #11

    Domyślnie

    tych wiele innych to sobie podaruj bo jak kupisz z jakiejs dziwnej cegielni to więcej z tym problemów niż pozytku, co często widać po cegle - niektóre cvegły to w rekach się rozsypują ale cena była atrakcyjna

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek62
    tych wiele innych to sobie podaruj bo jak kupisz z jakiejs dziwnej cegielni to więcej z tym problemów niż pozytku, co często widać po cegle - niektóre cvegły to w rekach się rozsypują ale cena była atrakcyjna
    no kozlowice sa ok
    jopek jest do bani podobno
    a propos kruszenia w rekach -slyszalam ze tak sie dzieje z wienerbergerem

  13. #13

    Domyślnie

    mój się nie kruszył w rękach, ale chyba kazdemy wytwórcy może suię zdarzyc jakaś wadliwa partia, nie to bym bronił Wienerbergera
    zresztą budujący z BK czy Ytonga pisza, że PTH się kruszy a ja postawiłem dość duży dom a odpadu mam może z 1/3 stara

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek62
    mój się nie kruszył w rękach, ale chyba kazdemy wytwórcy może suię zdarzyc jakaś wadliwa partia, nie to bym bronił Wienerbergera
    zresztą budujący z BK czy Ytonga pisza, że PTH się kruszy a ja postawiłem dość duży dom a odpadu mam może z 1/3 stara
    to wg Ciebie 1/3 stara odpadow to malo?
    nie wiem nie chce mowic ze jest gorszy czy lepszy
    ale jest drogi i taniej mi kupic inny taki sam efekt

  15. #15

    Domyślnie

    kasztanka,
    1/3 stara to jest naprawdę malutko - popatrz na mój dom , zobacz ile tam róznych niuansów murarskich, docinania - to mniej więcej tak z 38palet PTH n po pracach jako gruz zostało pół palety

  16. #16

    Domyślnie

    no dobrze, dobrze nie wiem nie znam sie
    ale pth drozszy jest i to wiem na pewno!!

  17. #17

    Domyślnie

    kasztanka,
    znasz się całkiem dobrze, tylko jak każdy z nas powielamy czyjes sądy nie mając w tym własnego doświadczenia,
    skąd masz maxy?

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek62
    kasztanka,
    znasz się całkiem dobrze, tylko jak każdy z nas powielamy czyjes sądy nie mając w tym własnego doświadczenia,
    skąd masz maxy?
    nie mam ich jeszcze
    najprawdopodobnie beda z kozłowic
    musze spotkac sie z wykonawca w przyszlym tygodniu i obgadac wszystko

  19. #19

    Domyślnie

    ktoś na forum w jakimś wątku pisał, że biegonice to najdokładniej wykonywane pustaki tylko w naszej okolicy trudne do dostania

  20. #20

    Domyślnie Re: pustak MAX czy POROTHERM

    Cytat Napisał Tylka
    Prosze o pomoc niebawem zaczynam budowe domku i nie bardzo wiem co wybrać MAX czy POROTHERM. Duzo słyszałam o jednym i drugom ( złego i dobrego) prosze o pomoc.
    ja będę budował z porothermu
    martwię się jednak, bo ktoś tu na forum napisał, że trudno na takiej ścianie coś powiesić.
    macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
    budować, czy nie budować, oto jest pytanie?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony