dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie wkład kominkowy HAJDUK EXEL lub EXEL D - czy ktoś ma?

    Chodzi o taki "pionowy" wkład, tzn. wysokość większa niż szerokość?

    Jak to wygląda i czy czymś się różni w paleniu?

    Pozdrowienia wszystkim,
    K.
    przenosimy domek z bala, bo nam trochę od...

  2. #2

    Domyślnie

    Witam
    nic nie wiem na temat takiego wkladu
    ale proponuje abyc raczej zwrocil uwage na spartherm. Znaczaco lepeij odrobiony, a cena niewiele wieksza - przynajmniej tam gdzie ja zagladalem
    Pzdr

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Ja też się zastanawiałem na Hajdukiem i właśnie dzisiaj zamówiłem Spartherma Varia 2L. Dlaczego? Przede wszystkim jakość wykonania i rozwiązania techniczne. Tu bezapelacyjnie wygrywa Spartherm i wolałem dopłacić 900 zł i mieć święty spokój. Na Forum również nie do końca się dobrze o Hajduku wypowiadają, nawet użytkownicy.
    Aha i były to jedyne dwie firmy, które robią kominki ze szczelnym podłączeniem powietrza z zewnątrz i szybą z boku. Dlatego szczelne podłączenie powietrza do spalania bo będzie wentylacja mechaniczna.
    Relacje z palenia dopiero gdzieś w czerwcu.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,

    posiadam wkład taki jak w temacie Excel DN (szyba podnoszona go góry). Grzeje nieźle bo nie mam problemu z ogrzaniem 200 metrów i nawet nie mam jeszcze rozprowadzenia podłączonego.
    Szyba chodzi po prowadnicach jak należy i nie zacina się jak na razie (grzeję pierwszy sezon).
    Szyba się brudzi, ale w większosci pale scinkami po budowie (sosna) i wykarczowanymi owocówkami (te z kolei zostawiają taką tłustą sadzę i cholernie ciężko jest wyczyscic szybe).
    Szczelne przyłączenie powietrza z zewnątrz, to mit, sama skrzynka do podłączenia powietrza z zewnątrz jest nieszczelna i ją kitowałem, ponadto i tak zaciąga powietrze pod drzwiczkami. Nie ma szczelnych wkładów kominkowych niezależnie od producenta, przynajmniej ja w to nie wierzę że taki istnieje.

    Ogólnie jestem zadowolony i nie dał bym dwóch kawałków więcej za takiego samego Spatherma (który różni się tylko prowadnicami do szyby i uchwytem do niej).

    Jeśli kupisz kominek z dużą szybą to uważaj na nią, moja się zbiła i koszt wymiany wyniósł 700 PLN.

    Jeśli masz jakieś dalsze pytania, to pisz śmiało.

    Pozdrawiam
    Gazobeton

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki,
    też wolę taniej, bo z kaską krucho...

    Jeszcze jedni pytanie: czy drzwiczki chowają Ci się w obudowie, czy jeżdżą po wierzchu? Chcemy zrobić sobie "ognisko w ścianie", tzn wbudować wkład w pionową ścianę obłożoną wapieniem. Jak masz rozwiązaną obudowę?

    Pozdrowienia,

    K.
    przenosimy domek z bala, bo nam trochę od...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał nurni
    Ja też się zastanawiałem na Hajdukiem i właśnie dzisiaj zamówiłem Spartherma Varia 2L. Dlaczego? Przede wszystkim jakość wykonania i rozwiązania techniczne. Tu bezapelacyjnie wygrywa Spartherm i wolałem dopłacić 900 zł i mieć święty spokój. Na Forum również nie do końca się dobrze o Hajduku wypowiadają, nawet użytkownicy.
    Aha i były to jedyne dwie firmy, które robią kominki ze szczelnym podłączeniem powietrza z zewnątrz i szybą z boku. Dlatego szczelne podłączenie powietrza do spalania bo będzie wentylacja mechaniczna.
    Relacje z palenia dopiero gdzieś w czerwcu.

    Pozdrawiam
    Wiatm
    Przymierzam sie w tym tygodniu do wplaty na dokladnie ten sam model ))
    Zdradz prosze jak Ciebie wycenili
    u mnie z montazem niby ok. 5tys
    PZDR

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kajsik
    Dzięki,
    też wolę taniej, bo z kaską krucho...

    Jeszcze jedni pytanie: czy drzwiczki chowają Ci się w obudowie, czy jeżdżą po wierzchu? Chcemy zrobić sobie "ognisko w ścianie", tzn wbudować wkład w pionową ścianę obłożoną wapieniem. Jak masz rozwiązaną obudowę?

    Pozdrowienia,

    K.
    Witam,

    drzwi chowają się w płaszczu z blachy, który odstaje od lica szyby o około 1 centymetra. Na dole tego płaszcza jest przyspawany kątownik, który z kolei tworzy taką małą półkę na około 2cm - jak sądzę służy do tego by płaszcz się nie odkształcał. Szyba nie chowa się całkowicie w płaszczu. tzn można ją podnieść do około 3/5 swojej wysokości.
    Nie obudowałem jeszcze swojego wkładu, ale prawdopodobnie będzie to obudowa w stylu portalowym z trawertynu czerwonego lub z kafli. Cały czas się zastanawiam.
    Mogę podesłać zdjęcia tego wkładu, jeśli cię to interesuje. Pomysł z wbudowaniem w sciane jest super. U mnie to nie jest możliwe, bo nie przewidziałem takiego klocka na poziomie projektu... gdy będę budował następny dom, to z pewnością tak zrobię.

    Pozdrawiam
    Gazobeton

  8. #8

    Domyślnie

    Witam,
    w jakis sposob czyscicie szyby w takich wkladach jak Excel Hajduka, szyba chowa sie w obudowie wiec jak ja wyczyscic od srodka?

    Jr
    zaczyna...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony