dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 83 z 83
  1. #81

    Domyślnie komin

    wybacz cos mam z klawiatura dlatego takie pismo pozd
    KOMINKI ZABUDOWY, C.O.

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal_m
    W tamacie znizek Schiedla, to na razie dostalem 14% (+ bezplatny transport), ale szukam dalej, czy ktos dostal wiecej?

    Ja dostałem 20%, więcej przy całym moim uroku nie dałem rady wytargować Większość hurtowni rezygnowała ze sprzedaży przy proponowanym przeze mnie poziomie 17% upustu. Nie wiem jak upusty zależą od miejsca budowy – chodzi mi o koszty dostawy. Ja mieszkam w Opolu i buduję się 5 km od Opola. Firmę Schiedel Polska wraz z ogromnym magazynem widzę z okna swojego mieszkania.

  3. #83
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AI

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał walerian35
    Cytat Napisał rafałek
    Jestem pod wrażeniem Bolesławca. Jak ja szukałem to tak systemowych rozwiązań u nich nie spotkałem. Widać wszyscy starają się rozwijać.
    Pytanie czy się rozwijają czy bezmylśnie naśladują ? Mnie przedstawiciel mówił że rura rurze nie równa ale nie powiedział też jak rozpoznać jakość rury.
    Jest taki prosty test: kupujemy jedną rurę ceramiczną, kładziemy na leżąco na ziemi, wkładamy do środka tekturę falistą i podpalamy - jeżeli rura nie pęknie aż do czasu ostygnięcia, możemy mieć nadzieję, że wytrzyma w kominie. Temperatura spalania tektury to tylko ok. 450 stopni Celsjusza, a w kominie może być nawet 650 stopni przy paleniu drewnem lub 900 przy węglu. Testowałem rury ceramiczne średnicy 200cm 4 firm: Icopal C, IBF Universal, Leier i Schiedel Rondo Plus - wszystkie pękły oprócz Schiedla. Niestety większość właścicieli wybudowanych kominów żyje w nieświadomości, że komin jest popękany.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony