dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1189

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał adnxxx Zobacz post
    Witam,
    Panowie i Panie mam pytanie (się zrymowało)

    Słuchajcie jestem w połowie wykopywania mojego stawu (pow. 1,5ha więc dość spory).
    Staw nie jest standardowy gł. 2-4max. Do tej pory ziemia, którą wykopałem służyła do obwałowania obiektu, podwyższyłem sobie też inną działkę (budowlaną) itp. W tej chwili natrafiłem na dość spore pokłady żwiru i piasku. Firma która zajmuje się wykopywaniem stawu zaproponowała, że odkupi ode mnie ten żwir, ponadto twierdzą, że odbędzie się to legalnie. Podobno mogę sprzedać to co wykopałem bez większego problemu (pytałem znajomego geologa, powiedział, że nie jest pewny ale nie ma przepisów regulujących co mam zrobić z materiałem, który wykopię podczas pogłębiania stawu - bo coś z tym w końcu trzeba zrobić).
    Teraz jestem w kropce, bo grosz by bardzo się przydał choćby na częściowe zarybienie na początek, z drugiej strony nie chce mieć na głowie jakiś kontroli z urzędu geodezyjnego czy innego, że prowadzę nielegalną żwirownię.
    Dziękuję za merytoryczne odpowiedzi!
    Robert
    Na pewno jakaś część społeczeństwa sprzedaje urobek za wykopanie takiego stawu. Może Ci się uda dogadać się z wykonawcą i sporządzić umowę barterową (wykopanie stawu za urobek). Z urzędem nie powinno być problemu, bo przecież niejeden kopiący staw nakazał wywóz urobku poza teren stawu i nic sobie i nikt z tego nie robił. Ile masz ogłoszeń na drogach, że ziemię przyjmę?

    Pzdr
    Z wędkarskim pozdrowieniem

    Damian

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Znając polskie realia - biurokracja coraz większa - czasem warto pójść na skróty. Sądzisz, że ktoś będzie sprawdzał, jaką głębokość ma staw i czy kubatura wykopana pokrywa się z rozplantowaną ? Na celownik bierza się łatwe cele, tzn stawy wykonane nielegalnie.

  3. #3

    Domyślnie

    Czyżby nikt już nie kopał? Dzis rozpocząłem kopanie stawu o wymiarach 20x80 m i średniej głębokości 1,5-2m.
    Damian: u mnie właśnie zaczął kopać ten sam koparkowy co u Ciebie, a oto początek prac:
    https://picasaweb.google.com/Zulkowski/Staw02#

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał popiz Zobacz post
    Czyżby nikt już nie kopał? Dzis rozpocząłem kopanie stawu o wymiarach 20x80 m i średniej głębokości 1,5-2m.
    Damian: u mnie właśnie zaczął kopać ten sam koparkowy co u Ciebie, a oto początek prac:
    https://picasaweb.google.com/Zulkowski/Staw02#
    Gratulacje Maćku z okazji rozpoczęcia prac )

    Jak będę miał chwilkę to podjadę do siebie i wrzucę parę fotek (skończyłem już brzegi, posadziłem 150 świerków, itd..), bo jakoś temat nam bardzo wygasł.
    Z wędkarskim pozdrowieniem

    Damian

  5. #5

    Domyślnie

    Ciąg dalszy prac:
    https://picasaweb.google.com/Zulkowski/Staw02#
    Dzięki Damian, wklej nowe fotki, pewnie masz już trawkę wokół stawu, a u mnie jak widać Masz może fotki ukazujące rybki w stawie?
    Jeszcze 3-4 dni i powinno być wykopane- póki co zamartwiam się czy wody w stawie będzie tyle ile trzeba, choć ta łąka zawsze była podmokła (staw znajduje się około 100m od rzeki). Staw miał być wykopany prawie do samej rzeki, ale finanse nie pozwoliły.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony