dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 60
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 1189
  1. #381

    Domyślnie

    weynrob tez mam staw mam jesiotry ale moje nie padaja naszczescie,staw wykopałem grubo ponad rok temu a jak tam twoj staw? Pozdrawiam

  2. #382

    Domyślnie

    Widze że temat ożył
    U mnie jest różnie tzn w zimę mase mi padło ryb
    ale te jesiotry nie--może ich juz tam nie ma-bo nie złowiłem w tym roku żadnego
    wpuściłem na wiosne sporo karpia i pare szczupaków i jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem
    pozdr wszystkich
    Życie jest pełne niespodzianek.

  3. #383

    Domyślnie

    W tym roku jak zarybiałem kupiłem z gospodarstwa rybnego kiepski narybek karpia (oczywiscie miał byc zdrowy w 100%) z 500szt zostało moze 50szt reszte tego narybku wytempiły czaple... porażka. Z zeszłego roku z jesieni ryby są ok zime ładnie przetrzymały -jesiotry,liny, karpie i jeden sum .Pozdrawiam

  4. #384
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Cieszę się, że miłośnicy oczek wodnych itp znów się ujawnili. Jeśli macie jakieś problemy, chętnie pomogę.

  5. #385
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Chce na mojej działce wykopac staw..bedzie wiekszy niz 30m2 bo chce zeby mial okolo 25x10m w ksztalcie owalnym.wiem ze powinienem dostaxc pozwolenie na budowe i zrobic projekty itp...ale czy mozna to ominac?
    Na dzialce mam podmokły teren i jak jeszcze nie wykopalem rowow odwadniajacych to woda miejscami stala na powierzchni nawet podczas dlugotrwalego braku deszczu.z tego wzgledu chce zeby to wygladalo ze oczko juz bylo a ja je tylko uporzadkowalem i troche poglebilem..max 2m
    dzialka w tej chwili wyglada tak..

    ten gruz to utwardzona droga..jeszcze nie skonczona.
    za droga w tej trzcinie chce kopac staw.


    a tak wyglada tam roslinnosc..i row ktory wykopalem w celu obnizenia poziomu wody na dzialce.

    Oczko bedzie zasilane woda gruntowa naturalnie+woda z drenazy dzialki...i moze z deszczowki ktora bedzie odprowadzana z domu ktory bedzie teraz budowany.
    A nadmiar wody chce wpuscic do studzienki meliracyjnej zeby tym samym w jakims stopniu regulowac poziom wody gruntowej na dzialce.

    Czy uwazacie ze przejdzie ten staw bez zezwolen? czy moze wystarczy w tym wypadku zwykle zgloszenie o checi zagospodarowania i uporzadkowania "Stawu"ktory nie dokonca istnieje?
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  6. #386

    Domyślnie

    Ja bym kopał i sie niczym nie przejmował
    jak cos to powiesz ze magazynujesz wode--a teraz jest wodny deficyt-do podlewania działki
    nikt cie za to nie powiesi
    kop śmiało nie martw sie na zapas
    pozdr
    Życie jest pełne niespodzianek.

  7. #387
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Jeśli potraktujesz swój stawik jako zbiornik przeciwpożarowy, to zdaje się że jest to zgodne z prawem.

  8. #388
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    czy to znaczy ze "staw" jako zbiornik P-POZ lub jako magazyn wody do podlewania nie potrzeba zadnych pozwolen i zgloszen? moze podacie na to jakis paragraf?
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  9. #389

    Domyślnie

    ja nie jestem od szukania ci paragrafów
    idź do gminy/starostwa czy innego bur...... i zapytaj sie co na co potrzebne
    albo poprostu kop i nie szukaj wrazeń
    pozdr
    Życie jest pełne niespodzianek.

  10. #390
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    grzybek

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    3

    Domyślnie

    WItam!
    Prawie rok temu wykopałem na działce staw 30x10 i tej wiosny zarybiłem go karpiem. Działka znajduje sie kawałek od miejsca gdzie mieszkam na codzień i zaczeło brakować mi czasu na odwiedzanie stawu w celu karmienia ryb!
    I tu prośba o pomoc: potrzebuje informacji na temat budowy karmnika. Najchetniej jakies linki do zdjęć lub instruktarzy jak cos takiego zbudowac!
    Z GÓRY DZIĘKUJE I POZDRAWIAM!

  11. #391
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Karmiki stosuje się do karmienia granulatem - produkuje je w Polsce firma SDK - mają stronę bodaj www.sdk.pl czy jakoś tak. Przy karmieniu zbożem wystarczy wbita tyczka i sitko na kiju do sprawdzania, czy ryby zjadły. Jak wygląda kij chyba wiesz.

  12. #392

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyprinus
    Karmiki stosuje się do karmienia granulatem - produkuje je w Polsce firma SDK - mają stronę bodaj www.sdk.pl czy jakoś tak. Przy karmieniu zbożem wystarczy wbita tyczka i sitko na kiju do sprawdzania, czy ryby zjadły. Jak wygląda kij chyba wiesz.

    Z całym szacunkiem dla ciebie cyprinus ale wyjasnij mi zasade działania karmnika pod postacia wbitej tyczki i sitka do sprawdzania wiem jak wyglada kij wiec ten element pomin w swoich wyjaśnieniach
    pozdr
    PS
    od rana mam dobry humor
    Życie jest pełne niespodzianek.

  13. #393
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    grzybek

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    3

    Domyślnie

    To czy ktoś mogłby mi w jakikolwiek sposób pomóc???
    Doradzcie jak cos takiego zbudowac!!!

  14. #394
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_u
    czy to znaczy ze "staw" jako zbiornik P-POZ lub jako magazyn wody do podlewania nie potrzeba zadnych pozwolen i zgloszen? moze podacie na to jakis paragraf?

    Ustawa Prawo Budowlane i ustawy pokrewne, wymienione w preambule

    "Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
    1) obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną i uzupełniających zabudowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej:
    a) parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m,
    b) płyt do składowania obornika,
    c) szczelnych zbiorników na gnojówkę lub gnojowicę o pojemności do 25 m3,
    d) obiektów do neutralizacji ścieków o wydajności do 5 m3 na dobę,
    e) naziemnych silosów na materiały sypkie o pojemności do 30 m3 i wysokości nie większej niż 4,50 m,
    2) obiektów budowlanych piętrzących wodę i upustowych o wysokości piętrzenia poniżej 1 m poza rzekami żeglownymi oraz poza obszarem parków narodowych, rezerwatów przyrody i parków krajobrazowych oraz ich otulin,
    3) obiektów przeznaczonych do czasowego użytkowania w trakcie realizacji robót budowlanych, położonych na terenie budowy oraz ustawianie barakowozów używanych przy wykonywaniu robót budowlanych, badaniach geologicznych i pomiarach geodezyjnych,
    4) obiektów małej architektury,(...)

    (...)Art. 3. Ilekroć w ustawie jest mowa o:
    4) obiekcie małej architektury - należy przez to rozumieć niewielkie obiekty, a w szczególności:
    a) kultu religijnego, jak: kapliczki, krzyże przydrożne, figury,
    b) posągi, wodotryski i inne obiekty architektury ogrodowej,


    http://www.abc.com.pl/serwis/du/2000/1126.htm

    i KC
    Art. 143.W granicach określonych przez społeczno-gospodarcze przeznaczenie gruntu własność gruntu rozciąga się na przestrzeń nad i pod jego powierzchnią. Przepis ten nie uchybia przepisom regulującym prawa do wód.

    Art. 144. Właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych.http://e-prawnik.pl/prawo/data.php/d...Q0NjAmdj0xMjI4

  15. #395
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanka55
    Cytat Napisał marcin_u
    czy to znaczy ze "staw" jako zbiornik P-POZ lub jako magazyn wody do podlewania nie potrzeba zadnych pozwolen i zgloszen? moze podacie na to jakis paragraf?

    Ustawa Prawo Budowlane i ustawy pokrewne, wymienione w preambule

    "Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
    1) obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną i uzupełniających zabudowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej:
    a) parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m,
    b) płyt do składowania obornika,
    c) szczelnych zbiorników na gnojówkę lub gnojowicę o pojemności do 25 m3,
    d) obiektów do neutralizacji ścieków o wydajności do 5 m3 na dobę,
    e) naziemnych silosów na materiały sypkie o pojemności do 30 m3 i wysokości nie większej niż 4,50 m,
    2) obiektów budowlanych piętrzących wodę i upustowych o wysokości piętrzenia poniżej 1 m poza rzekami żeglownymi oraz poza obszarem parków narodowych, rezerwatów przyrody i parków krajobrazowych oraz ich otulin,
    3) obiektów przeznaczonych do czasowego użytkowania w trakcie realizacji robót budowlanych, położonych na terenie budowy oraz ustawianie barakowozów używanych przy wykonywaniu robót budowlanych, badaniach geologicznych i pomiarach geodezyjnych,
    4) obiektów małej architektury,(...)

    (...)Art. 3. Ilekroć w ustawie jest mowa o:
    4) obiekcie małej architektury - należy przez to rozumieć niewielkie obiekty, a w szczególności:
    a) kultu religijnego, jak: kapliczki, krzyże przydrożne, figury,
    b) posągi, wodotryski i inne obiekty architektury ogrodowej,


    http://www.abc.com.pl/serwis/du/2000/1126.htm

    i KC
    Art. 143.W granicach określonych przez społeczno-gospodarcze przeznaczenie gruntu własność gruntu rozciąga się na przestrzeń nad i pod jego powierzchnią. Przepis ten nie uchybia przepisom regulującym prawa do wód.

    Art. 144. Właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych.http://e-prawnik.pl/prawo/data.php/d...Q0NjAmdj0xMjI4
    Z tego co tu jest napisane to nie widze ze zbiornik p-poz lub zbiornik wody do podlewania jest zwolniony z pozwolenia na budowe..
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  16. #396

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_u
    Chce na mojej działce wykopac staw..bedzie wiekszy niz 30m2 bo chce zeby mial okolo 25x10m w ksztalcie owalnym.wiem ze powinienem dostaxc pozwolenie na budowe i zrobic projekty itp...ale czy mozna to ominac?
    Na dzialce mam podmokły teren i jak jeszcze nie wykopalem rowow odwadniajacych to woda miejscami stala na powierzchni nawet podczas dlugotrwalego braku deszczu.z tego wzgledu chce zeby to wygladalo ze oczko juz bylo a ja je tylko uporzadkowalem i troche poglebilem..max 2m
    dzialka w tej chwili wyglada tak..

    ten gruz to utwardzona droga..jeszcze nie skonczona.
    za droga w tej trzcinie chce kopac staw.


    a tak wyglada tam roslinnosc..i row ktory wykopalem w celu obnizenia poziomu wody na dzialce.

    Oczko bedzie zasilane woda gruntowa naturalnie+woda z drenazy dzialki...i moze z deszczowki ktora bedzie odprowadzana z domu ktory bedzie teraz budowany.
    A nadmiar wody chce wpuscic do studzienki meliracyjnej zeby tym samym w jakims stopniu regulowac poziom wody gruntowej na dzialce.

    Czy uwazacie ze przejdzie ten staw bez zezwolen? czy moze wystarczy w tym wypadku zwykle zgloszenie o checi zagospodarowania i uporzadkowania "Stawu"ktory nie dokonca istnieje?
    Wyglada to tak jakby bylo tam kiedys jakies oczko wodne. Sprawdz w geodezji , moze juz jest na mapach. I nie idz na skroty , zalatw wszystko zgodnie z prawem. Nie daj Boze utopi sie ktos kiedys w tym stawie i bedziesz mial klopoty.

  17. #397
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_u

    Z tego co tu jest napisane to nie widze ze zbiornik p-poz lub zbiornik wody do podlewania jest zwolniony z pozwolenia na budowe..
    No, właśnie !!!
    Bo oczko wodne nasz Wydz. Architektury kwalifikuje jako małą architekturę i nie wymaga nawet zgłoszenia. Ale w przepisach nic nie znalazłam o zwolnieniu z pozwolenia na budowę basenów p/pożarowych i zbiorników retencyjnych ( te ostatnie to także Ustawa prawo wodne), natomiast znalażlam o przygotowaniu dokumentacji do takiego zbiornika, firma wykonująca takowe reklamuje:
    - Rozpoznanie możliwości odbudowy istniejących urządzeń piętrzących i zbiorników wodnych
    - Projekty odbudowy i budowy zbiorników retencyjnych wraz z budowlami piętrzącymi
    - Projektów stawów wodnych
    -Projektów zastawek, przepustów z piętrzeniem na istniejących ciekach
    - Operatów wodno-prawnych i zmiany użytkowania gruntów
    - Sporządzanie wniosków w celu uzyskania pozwolenia na budowę

    Ale z tego co pamiętam nie wymaga pozwolenia, odtworzenie istniejącego wcześniej zbiornika, cieku, rowu melioracyjnego, łaki zalewowej, etc...
    Warto spytac w nadzorze budowlanym i w Regionalnym Zarządzie Wód śródlądowych ( tak się to chyba nadal nazywa?)

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...3dd79d285b5145

  18. #398
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goni_Mnie_Peleton

    Wyglada to tak jakby bylo tam kiedys jakies oczko wodne. Sprawdz w geodezji , moze juz jest na mapach. I nie idz na skroty , zalatw wszystko zgodnie z prawem. Nie daj Boze utopi sie ktos kiedys w tym stawie i bedziesz mial klopoty.
    Dzialka jest moja od niedawna ale znam ta dzialke od 30lat (bo tyle mam).. to jest dzialka po dziadkach i nigdy tam nie bylo zadnego oczka,stawu..te trzciny porosly dlatego ze w tym miejscu poziom wod gruntowych jest bardzo plytko i rowniez z tego powodu ze w tym miejscu konczyla sie stara rura kanalizacji deszczowej ktora nie zostala usunieta po wybudowaniu nowej obok dzialki i ta stara rura rowniez plynela woda ktora wylewala sie na dzialke i podtapiała ja. Obok dzialki jest tez małe bagienko na ktorym rosly trzciny ktore rozrosly sie na moja dzialke.

    Ja chcialbym "upiec 2 piczenie na 1 ogniu" i wykopac staw a piach z wykopanego stawu (bo jest ładny zółty piach pod warstwa humusu) uzyc do wypełnienia fundamentow i podniesienia troche gruntu pod domem. staw ma słuzyc rowniez do obnizenia i wyregulowania poziomu wod gruntowych na dzialce, a przy okazji zeby bylo na co popatrzec ...
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  19. #399

    Domyślnie

    dyskusja bez sensu
    kop ten staw i nie zawracaj sobie dupy jakimis przepisami
    bo zycie ci upłynie na dyskusji o przepisach a wykopany zostanie nie staw a dołek na cmentarzu
    pozdr
    Życie jest pełne niespodzianek.

  20. #400
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Cytat Napisał _weynrob_
    dyskusja bez sensu
    kop ten staw i nie zawracaj sobie dupy jakimis przepisami
    bo zycie ci upłynie na dyskusji o przepisach a wykopany zostanie nie staw a dołek na cmentarzu
    pozdr
    "Legalizacja budowy stawu hodowlanego
    Data: 06.09.2006 r.
    Pytanie: Rolnik wybudował staw na gruncie rolnym celem hodowli ryb, bez powiadamiania stosownych urzędów. Powierzchnia stawu wynosi 35 arów. Po interwencji sąsiadów, rolnik dostał decyzję uznającą, że staw jest samowolą budowlaną i nakazującą rolnikowi jego likwidację. Czy istnieje podstawa prawna, pozwalająca rolnikowi odwołać się od decyzji nakazującej likwidację stawu oraz czy staw rybny na gruncie rolnym o powierzchni 35 arów wymaga pozwolenia budowlanego?"
    http://e-prawnik.pl/prawo/vortal.php...nQ9MiZ0PTgxOTI

    Ja też mam taką działkę pod Wrocławiem i dawniej nazywało się to wasser-łaka, czyli łąka zalewowa, retencyjna, na którą płynęły wody z rowów melioracyjnych i spustów kanalizacji deszczowej. Obecnie gmina przekwalifikowała ją z urzędu na budowlaną. Tak jak u marcina_u, jako "rolnik" zamierzałam tam zrobic oczyszczalnię biologiczną dla paru domostw do 7, ,5m3/dobę, ( bez pozwolenia na budowę) korzystając z czyszczącej właściwości trzciny i wstępnego( nieprzepuszcalnego) złoża słomy. Ale , gdy przyszło do partycypacji finansowej... chłopy się wycofały.

    Pozwolenia nie wymaga ( prawo budowlane) art23. budowa:
    3) indywidualnych przydomowych oczyszczalni ścieków o wydajności do 7,50 m3 na dobę (...)
    14) obiektów budowlanych piętrzących wodę i upustowych o wysokości piętrzenia poniżej 1 m poza rzekami żeglownymi oraz poza obszarem parków narodowych, rezerwatów przyrody i parków krajobrazowych oraz ich otulin,
    15) przydomowych basenów i oczek wodnych o powierzchni do 30 m2,
    http://www.prawo.lex.pl/bap/student/....106.1126.html

Strona 20 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony