dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 60
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1189
  1. #61
    Guest

    Domyślnie

    co trzeba zrobić żeby uzyskać pozwolenie na wykopanie stawu

  2. #62
    Guest

    Domyślnie

    aby wykopać staw nie większy jak hektar należy zgłosić w gminie,przedstawić szkic na mapce geodezyjnej[ok 20 zł.]i po odczekaniu 30 dni jak nie będzie sprzeciwu z gminy można kopać.Ja niedawno kopałem koło Bydgoszczy i u nas są tylko takie wymagania.Mirek.

  3. #63

    Domyślnie Budowa stawu

    Witam wszystkich entuzjastów wędkarstwa.Właśnie dzisiaj rozpocząłem kopanie mego stawu.Znajduje się on na działce 21000 m2 a planowana powierzchnia wody to ok 1400 m2.Dodam jeszcze że podłożem jest glina zalegająca na głębokości ok 50 cm.,nie ma dopływu wody,kopę go na głębokość od 1,5 m do 3,5 m,zamierzam tam hodować (tylko w celach wędkarskich-nie komercyjnych)karpie,amury,liny,sumy,węgorze i szczupaki. Potrzebuję wszelkich rad i spostrzeżeń-od praktyków i teoretyków-dotyczących budowy i użytkowania aby osiągnąć zamierzony i wymarzony cel.Nawiążę kontakty z fanatykami w.w.tematu.Pozdrawiam wszystkich i czekam nz odzew.

  4. #64
    Guest

    Domyślnie

    A skąd wezmiesz wodę do napełnienia?
    Czyzby poziom w.gr.był zawsze wysoki.

  5. #65

    Domyślnie

    Zrobiłem odkrywkę i woda gruntowa do dnia dzisiejszego utrzymywała się na poziomie ok 70-80 cm.W przyszłym roku mam w planach wywiercenie studni głębinowej-tak na wszelki wypadek.

  6. #66

    Domyślnie

    Dodam jeszcze że z całego terenu tj 21000 m2 melioracja będzie wpuszczona do stawu.Myślę że do wiosny staw powinien bć napełniony wodą.!?

  7. #67

    Domyślnie

    I mam jeszcze jedno pytanie:zakładając że w stawie tym będzie ok 1600 m3 wody--ile ryb można w nim chodować aby miały optymalne warunki do rozwoju--chodzi mi o ryby docelowo dużych rozmiarów.Jeżeli ktoś wie gdzie można kupić materiał zarybieniowy:węgorza i jesiotra to proszę o namiar

  8. #68
    Guest

    Domyślnie

    W hodowli stawowej ,przemyslowej rybacy zwykle przyjmuja wydajność 1-3 tony z ha.Obsada zależy od jakości wody,głębokości,dł.linii brzegowej i oczywiście dokarmiania.
    W Twoim stawku wszystko będzie zależało od tego ostatniego.
    O narybek pytaj w zakładach-gospodarstwach rybackich.Zwróć uwagę na na jego zdrowotność /posocznica,pęcherzyca/.
    m.

  9. #69
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał weynrob
    I mam jeszcze jedno pytanie:zakładając że w stawie tym będzie ok 1600 m3 wody--ile ryb można w nim chodować aby miały optymalne warunki do rozwoju--chodzi mi o ryby docelowo dużych rozmiarów.Jeżeli ktoś wie gdzie można kupić materiał zarybieniowy:węgorza i jesiotra to proszę o namiar

    Ile ryb , zalezy glownie od tego czy zamierzasz je dokarmiac czy tez
    same maja sie wyzywic

    W sprawie wegorzy musisz poszukac w Twojej okolicy jakis gospodarstw rybackich ale wydaje mi sie, ze w tym roku juz jest zapozno bo u nich mozna kupic na poczatku czerwca.
    Ewentualnie pogadaj z rybakami ( albo klusownikami ) o zakupie mniejszych wegorzy z zakow

    Najtaniej kupic rowniez w gospodarstwach rybackich bo te w centrach ogrodniczych wychodza bardzo drogo

    z pozdrowieniami i usmiechami
    _hehehe

  10. #70
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał weynrob
    Zrobiłem odkrywkę i woda gruntowa do dnia dzisiejszego utrzymywała się na poziomie ok 70-80 cm.W przyszłym roku mam w planach wywiercenie studni głębinowej-tak na wszelki wypadek.

    Jesli odkrywka to raczej woda podskorna chyba
    ze masz gline czesto poprzetykana zylami/warstwami piachu.
    Studnia glebinowa zawsze sie przyda do uzupelniania naturalnego ubytku wody nawskutek odparowania

    z pozdrowieniami i usmiechami
    _hehehe

  11. #71
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Mam na podwórku 2,63 ha taki staw ( 400 m2 ) . Poziom wody będziesz miał zawsze taki, jak w gruncie, więz drenacja nie ma tu żadnego znaczenia.O ilościach 1-3 t/ha zapomnij, chyba że lubisz ryzyko , chcesz zainwestować i chcesz się uczyć. Jestem zawodowcem. Kontakty i różne potrzebne inormacje mogę ci dać na privie. A propos, co to jest pęcherzyca? może zapalenie pęcherza pławnego?

  12. #72
    Guest

    Domyślnie

    Jeżeli nie wiesz co to jest pęcherzyca, to nie jesteś zawodowcem.
    m.

  13. #73

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    po pierwsze nie dyskutujmy na temat czyjegoś zawodowstwa ,a na temat budowy i urządzenia stawu
    dobra do rzeczy
    -nie interesuje mnie wydajnoś przyjmowana przez rybaków bo nie o to tutaj chodzi-tylko o to czy trzymanie w takim stawie np. 200 szt dużych ryb to jest OK czy za dużo ,czy za mało
    -powie ktoś że to zależy ...itd-parametry stawu podałem wcześniej--jasne jest że nie po to kopę taki staw i pakuje w to sporo kasy aby zostawić całość na pastwę losu---wiadomo że ryby będę dokarmiał i dbał o całość
    -jak ktoś ma namiar na tani materiał zarybieniowy to proszę o kontakt--dodam tylko że nie potrzebuję faktury zakupu??!!--chodzi mi głównie o węgorza i ew jesiotra
    na koniec mam prośbę--potrzebuję rad na w.w. temat aby uniknąć w przyszłości tematu że trzeba było wtedy ,tak czy owak--chcę ten staw zrobić i zagospodarować w miarę profesionalnie aby cieszyć się nim a nie nad nim o coś walczyć
    pozdrawiam wszystkich

  14. #74

    Domyślnie

    co jest wśród tylu użytkowników forum brak jest właścicieli stawów??????ja mam na ukończeniu kopanie w.w. stawu a tu brak dyskusji na ten temat
    pozdrawiam wszystkich

  15. #75
    Guest

    Domyślnie

    Na tym forum raczej buduje się domy, a oczka i stawy po ich zbudowaniu.
    Jak ktoś chce coś o oczkach i stawach proponuję zajrzeć tu:
    http://staw.to.jest.to/
    pzdr Ryszard

  16. #76
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Różnica między pęcherzycą a zapaleniem pęcherza pławnego jest taka jak między kimś komu się zdaje że wie bo przeczytał w książce popularnonaukowej a kimś kto miał z tym do czynienia i leczył. Znacznie groźniejsza jest posocznica - choroba zwalczana z urzędu. Ale to nie forum dla ichtiologów.

  17. #77
    Guest

    Domyślnie

    Właśniedzisiaj skońćzyłem kopać mój staw--pow 1500 m2--teraz czekam na wodę

  18. #78

    Domyślnie

    Ten koniec kopania stawu to u mnie !!!!!

  19. #79

    Domyślnie

    Głupie Pytanie !!

    Panowie i Panie jakie dokumenty trzeba miec aby na działce legalnie wykopać sobie taki staw ?
    Mam wrednych sąsiadów i chce miec wszystko na papierze aby sie nie mieli do czego przyczepić.

  20. #80

    Domyślnie

    To zależy od wielu czynników--napisz dokładnie jakie masz warunki tj:wielkość działki,przeznaczenie,wielkość stawu itp>Bynajmniej taki staw jak mój możesz legalnie kopać bez żadnych pozwoleń tylko na działce rolnej-w celach "melioracji specjalnej" tj gromadzenie wody wiosną a podlewanie latem--to taki pic na wodę ale w 100% skuteczny--poza tym zaczynają się problemy!!

Strona 4 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony