dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 60
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 1189
  1. #81

    Domyślnie

    OK. Działka ma niecałe 600 m2, a stwa ma zajmowac 85% powierzchni. Jeszcze tylko jedno wyjasnienie: w miejscu nowego stawu kiedyś była sadzawka z której korzystały krowy i straż pożarna do gaszenia pobliskich lasów, a teren został kupiony od gminy.

    I jak teraz wyglądają sprawy formalne ?

  2. #82

    Domyślnie

    Tak z grubsza to jest tak
    --legalnie bez żadnych pozwoleń bym nie zaczynał
    --ja swój kopałem niby w celach "melioracji specjalnej tj. do nawadniania"
    --tylko jak udowodnisz że potrzeba ci stawu 500 m2 do nawadniania 100 m2??
    --pow 30 m2 musisz mieć pozwolenie wodno-prawne---nie bardzo wiem o co w tym chodzi ale jak znam życie i polskie realia to jest to temat porypany
    --pogadaj w gminie aby wykopać ten staw niby do celów p-poż lub coś w tym stylu,może jako przeciw powodziowy lub retencyjny---ALE JAK NIE MASZ DOBRYCH UKŁADÓW TO TEGO NIE PRZEFORSUJESZ
    ---A TERAZ UWAGA!!!!
    ZNAM SYTUACJĘ W KTÓREJ JEDEN POSEŁ 25 KM ODEMNIE WYKOPAŁ STAW JAKO ZBIORNIK RETENCYJNY I DOSTAŁ NA TEN CEL KASĘ -DOWCIP POLEGA NA TYM ŻE STAW-DUŻYCH ROZMIARÓW-ZNAJDUJĘ SIĘ PRZED JEGO DOMEM A TEREN TEN I OKOLICA OD JAKIŚ 500 LAT NIE BYŁ ZALANY I NIE BYŁO TAM POWODZI NO BO I Z CZEGO JAK PRZEPŁYWA TAM RZEKA SZEROKOŚCI OK 2 M + RÓW MELIORACYJNY
    --NO ALE NIE KAŻDY JEST POSŁEM RP
    --jeżeli nie to czeka cię załatwianie wszystkich formalności związanych z budową obiektu
    --generalnie jest tak że jak masz wrednych sąsiadów to lepiej uważaj
    --mam z tym doczynienia od lat-poprostu nie jestem z tej wsi na której działam i mieszkam w mieście--nie mogą tego przeżyć i ślą na mnie skargę za skargą do gminy----W ZWIĄZKU Z KOPANIEM STAWU I PRAC Z TYM ZWIĄZANYCH WPŁYNĘŁO NA MNIE DO GMINY 12 SKARG W CIĄGU 2 MIESIĘCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ---ALE NIE MOGĄ MI NIC ZROBIĆ!!!!!NO I WSZYSCY SĄ WKÓRWIENI(dosłownie)OPRÓCZ MNIE-JA BAWIĘ SIĘ DOBRZE
    ---ja nie jestem biegły w w.w. sprawie ale znając polskich urzędników to ci każdy będzie inaczej opowiadał brednie
    ---wystąp po prostu do gminy z zapytaniem i przekalkuluj czy ci się to opłaci i czy jeszcze masz na to ochotą
    ---Życzę powodzenia---
    W MOIM STAWIE -1500M2- WODY CAŁY CZAS PRZYBYWA

  3. #83

    Domyślnie

    weynrob
    Jesteś nie lada spryciarzem.
    "-ja swój staw wykopałem niby w celach...."
    "-w związku z kopaniem stawu ...wpłynęło na mnie 12 ...skarg.
    Czy bezzasadne? Czy ich powodem było tylko inneTwoje miejsce zamieszkania?
    A pozatym.Zbiorników retencyjnych nie buduje się na terenach zalewanych,lecz powyżej tych terenów. Jeżeli musisz używać słów niecenzuralnych,to napisz je poprawnie,ku... ,to nie kó... .

  4. #84

    Domyślnie

    Napisałem "niby" bo to jest argument prawny-prawdziwy cel to ryby--ale nie wykluczone że staw będzie wykożystywany do wspomnianego celu
    Co do zbiornika retencyjnego nie chodziło mi o sprawy techniczne tylko o ukazanie sytuacji która miała miejsce
    Co do skarg to dotyczyły np tego że skasowałem zielsko na rowie i na poboczu drogi przy której jest moja działka--było to naruszenie pasa drogowego-czyli zielsko było nie moje-po drugiej stronie jest zielsko i krzaki 2 m wysokości i ponoć tak ma być--gmina nie ma kasy aby to skasować,następnie chodziło im o to czy aby nikt się w stawie nie utopi, czy nie osuszy on terenu,oraz że wcześniej wspomniany rów--czytaj 20 centymetrowe zagłębienie ,pełne butelek iśmieci zasypałem ziemią i wykopałem równy rów(0.5 m głębokości) który spełni swoje zadanie-- dzisiaj wszyscy chodzą i opowiadają jak to ładnie zrobiłem!!!
    Nie rozumiem jak nie znając tego środowiska zastanawiasz się nad przyczynami w.w. skarg.Oczywiście miejsce zam. to jeden z powodów,o innych nie chcę dyskutować--są ludzie co i tak wiedzą o co chodzi
    Jeżeli chodzi o słowo "wkur..." to jest to efekt przeoczenia-
    pozdrawiam wszystkich

  5. #85

    Domyślnie witam!!!

    mam zamiar zabrać się za kopanie stawu w przyszłym tygodniu, no i tu pierwszy problem wszyscy mi odradzają, ze na jesieni się nie kopie stawów??? Dlaczego ?Generalnie mam taki plan: Wykpię staw a ziemię ze stawu przeznaczę na podniesienie działki na odcinku od ulicy do domu czyli ok 35 m, zaoszczędze na wywózce I mam dwie korzyści mam wyrównaną działkę i mam piękny staw!!! Ile kosztuje wykopanie stawu, mi wycenili to na 1200, - drogo czy tanio????

  6. #86
    Guest

    Domyślnie

    Ze względu na niski poziom wody gr. w okresie lata i wczesnej jesieni najlepiej jest robić wykopy,pod staw również.
    Ile kosztuje wykopanie stawu?
    A ja Ciebie zapytam.Ile kosztuje samochód ? Marki i rocznika oczywiście nie podam.

  7. #87

    Domyślnie

    Upssss to będzie taki staw 15m x 20m

  8. #88

    Domyślnie

    ja płaciłem 3 zł za m3 wykopu wraz z rozepchnięciem ziemi po placu

  9. #89

    Domyślnie

    Zastanówcie się nad dodatkowymmi kosztami. Jeśli nie macie takich możliwości "zakręcenia" urzędnikami jak weynrob, to proponuję zorientować się na początku jaki jest podatek za taki staw. Z autopsji wiem że proporcjonalnie wielki.

    W kilku poprzednich moich postach zostałem SŁUSZNIE skarcony, dlatego teraz tylko grzecznie zwracam na ten aspekt sprawy uwagę.

  10. #90

    Domyślnie

    Manik--nie strasz ludzi fiskusem
    i nie rób ze mnie krętacza
    co znaczy "proporcjonalnie wielki"?????
    pozdrawiam

  11. #91

    Domyślnie

    Qurczę już mnie to wszysto wkurza na wszystko trzeba mieć pozwolenie, zgodę i potem jeszcze płacić podatki a gdzie pomoc dla społeczeństwa a gdzie preferencyjne kredyty, państwo nam nic nie gwarantuje tylko bierze. Nie dość że musiałam kupić ziemię, pobudować dom a teraz do konca życia mam im płacic?Za co ?

  12. #92
    Guest

    Domyślnie

    Podatek płaci się od ilości litrów wody w stawie.
    Ja zawsze obniżam poziom wody kiedy spodziewam się kontroli z US.

  13. #93

    Domyślnie

    Nie chodziło mi o US ale o podatek gruntowy płacony do gminy

  14. #94

    Domyślnie

    Weynrob nie jest moim zamiarem z kogokolwiek robic krętacza i kogokolwiek straszyć fiskusem. Moim zamiarem było zwrócenie uwagi na coś o czym nikt nie mówi a i w urzędzie nie do końca WAM o tym powiedzą tylko naliczą odpowidnią opłatę a Wy będziecie się denerwować za co płacicie tyle pieniędzy.

    ZNOWU PRZEPRASZAM JEŚLI KOGOŚ OBRAZIŁEM

  15. #95

    Domyślnie

    Co ty ja się nie obrażam--tak tylko sobie żartuję.
    Niech mi ktoś wyjaśni jaki się płaci podatek i kiedy--bo ja o tym nic nie słyszałem--od ilości wody w stawie???to chyba żart
    podatek gruntowy i tak płacę
    DZISIAJ WPUŚCIŁEM DO MOJEGO STAWU PIERWSZE RYBY
    narazie-- 35 złotych karasi,25 linów i 15 karpi--gdyż jest mało wody.Resztę dopuszczę wiosną
    I jeszcze jedno tym razem do AGNIKKROLA --nie wiesz w jakim kraju żyjemy!!!masz płacić za przywilej jakim jest życie w Polsce!!

  16. #96

    Domyślnie

    Najpewniejsze inajpełniejsze informacje uzyskasz w Urzędzie Miasta i Gminy lub Gminy. Wiem że ten podatek jest kilkakrotnie wyższy niż podatek gruntowy. Słyszałem też Informacje że Niektórzy szybciej zakopywali takie stawy niż je kopali po otrzymaniu Nakazu podatkowego z gminy - a informacja ta jest z pewnego źródła.

  17. #97

    Domyślnie

    Myślę że stanowczo przesadzasz--o tych co zasypywali te stawy--a pewne źródła to pojęcie bardzo względne
    Ja się tym nie przejmuję
    Jadę zobaczyć jak tam moje wpuszczone ryby sobie żyją

  18. #98

    Domyślnie

    Jak bys miał jakies informacje to podaj dalej. Mam nadzieję że przesadzam, ale Pewne informacje to nie informacja od kogoś zupełnie obcego tylko z najbliższej rodziny.
    Czekam na info !!!

  19. #99

    Domyślnie

    Może ta najbliższa rodzina nie chce abyś miał swój staw.
    Czasami najbliższa rodzina to najgorszy doradca---że nie powiem dosadniej

  20. #100

    Domyślnie

    Ja nie chcę mieć własnego stawu. Sąsiad przez drogę ma i to mi wystarczy. A ta najbliższa rodzina mieszka w Warszawie w bloku i chętnie przyjechałaby nawet nad taką wodę.

Strona 5 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony