dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 60
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 1189
  1. #981

    Domyślnie

    Fotki po ostatnich pracach ziemnych

    Wpuściłem sześć karpi i jak na razie chyba żyją, bo nigdzie nie wypłynęły do góry brzuchem. Jedyne straty mam w kaczkach, bo mi tchórz jedną udusił

    cyprinus co być wpuścił jako pożywienie dla drapieżników? Płoć, karasia, wzdręgę, a może coś innego?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20100418(001).jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	1411   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20100418(002).jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	1412   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20100418(003).jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	1413  
    Z wędkarskim pozdrowieniem

    Damian

  2. #982
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Wszystkie te ryby świetnie się nadają. Zachowaj tylko proporcję. Na 1 kg przyrostu np. szczupak potrzebuje około 3,5 kg ryb.

  3. #983

    Domyślnie

    Proszę o pomoc. Czy jest możliwość aby woda w gliniance nie była brunatna ?
    Po zimie jest bardzo ładna, ale jak karpie zaczną świrować to , żerować po dnie to robii się brunatna. Staw jest zarośnięty tylko burzegami, w środku nie mam żadnych roślin , bo ryby wszystko wydubią, a ja po wykopaniu nie odczekałem z roślinami tylko odrazu zarybiłem staw. Chciałbym, żeby był bardziej naturalny . Mam w planie wypuścić troche wody , zrobie molo i może wysepke na której zasadze jakieś rośliny . Co myślicie o wysypanie jakiejś części dna żwirem , czy woda będzie czyściejsza ? czy to nie zaszkodzi karpiom ? Tyle razy już próbowałem z roślinami , ale teraz już nie da rady. Proszę o jakieś porady co można zrobić , aby stawik wyglądał na bardziej naturalny . Z góry bardzo dziękuiję . Przypomne że stawik ma 30m na 10 m, głębokość najgłębiej ok 1,8 m . Może go pogłębić ? może wtedy woda będzie lepsza..

  4. #984
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar frompoland
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Podlaskie
    Kod pocztowy
    17-300
    Posty
    6
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    zastap karpia linem ludzie sie nauczyli pakowac tego karpia i tyle byc mozesz masz go za duzo w stawie

  5. #985
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Każda ryba żerująca w dnie spowoduje taką sytuację. Pogłębianie niewiele da, jeżeli już to zmniejszenie obsady. Tendencja jest taka, że w przydomowych stawkach pływa kilkakrotnie więcej ryb niż powinno. Obsada stawu hodowlanego kroczkiem na handlówkę to około 1000 szt/ha, czyli 1 ryba/10 m2. To obsada w systemie średnio intensywnym. Jeśli nie chcesz mieć bardzo zmąconej wody, powinieneś wpuścić przynajmniej o połowę mniej, czyli 10-15 ryb. Ile wpuściłeś? Możesz spróbować sadzić rośliny w koszach, ale przy silnej zawiesinie organicznej w wodzie i tak zgniją.

  6. #986

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariano18 Zobacz post
    Może go pogłębić ? może wtedy woda będzie lepsza..
    Do ilu metrów chciałbyś pogłębić? Głębokość 4-6m to typowe miejsce bytowania karpia w naszych jeziorach (w stawach z reguły płycej, bo nie mają wyboru). Widywałem karpie żerujące nawet na 12m, więc to nie taka prosta sprawa.

    Teraz wysypanie żwiru nic nie da, bo "utopi" się w miękkiej glinie. Dodatkowo ten, który opadnie gdy ryby przestaną żerować, przykryje żwir warstwą i na wiosnę sytuacja się powtórzy.

    Z sadzeniem roślin jest pewien problem. Rośliny potrzebują słońca, a zawiesina gliny w wodzie drastycznie ogranicza doświetlenie dna. Bez słońca rośliny będą obumierały, a bez roślin dno będzie niestabilne.

    Przy zakładaniu nowego stawu warto poczekać jeden sezon i obsadzić dno dość gęsto roślinami.

    Co zrobić w tej chwili? Ja poczekałbym do wczesnej wiosny aż woda się wyklaruje, rozłożyłbym geowłókninę i przysypałbym 20cm warstwą żwiru. Jeśli nie chcesz ponosić kosztów to pozostaje Ci wyłowienie karpia i rozpoczęcie zarybiania po zarośnięciu dnia, ale to też koszty, bo rośliny darmowe nie są.

    Wysypanie dna żwirem nie zaszkodzi karpiom, pod warunkiem że będziesz je dokarmiał.
    Ostatnio edytowane przez Marian_D ; 11-05-2010 o 09:12

  7. #987

    Domyślnie

    Panowie,
    Mogę mieć za free ładnego suma (takie patyki po 25-20 cm) ile sztuk proponujecie wpuścić, żeby nie przedobrzyć, bo żarłok z niego straszny

    Staw wykopany w tym roku, zarybiony:
    - 6 karpi
    - 50 karasi

    Oczywiście wpuszczę jeszcze płoć, po to żeby wyżywić moich przyszłych drapieżców
    Z wędkarskim pozdrowieniem

    Damian

  8. #988
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Radzę w ogóle zrezygnować, chyba że możesz spuścić wodę ze stawu i odłowić ryby. Gdy sum urośnie, a nie będziesz mógł go odłowić, sytuacja wymknie się spod kontroli.

  9. #989

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyprinus Zobacz post
    Radzę w ogóle zrezygnować, chyba że możesz spuścić wodę ze stawu i odłowić ryby. Gdy sum urośnie, a nie będziesz mógł go odłowić, sytuacja wymknie się spod kontroli.
    cyprinus
    wiem, że sum to straszny drapieżnik i zeżre wszystko co się w stawie rusza, ale z drugiej strony jego walory są bardzo zachęcające:
    - łowienie to czysta przyjemność
    - smakowo też nie najgorszy

    no cóż, przemyślę sprawę raz jeszcze, bo nie mam możliwości spuszczenia wody ze stawu.

    Dzięki za info.
    Z wędkarskim pozdrowieniem

    Damian

  10. #990
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Przed kilkoma laty sprzedawałem sporo suma do Niemiec. Wiem, że mają teraz kłopoty, bo rybki urosły i są w stanie zjeść prawie wszystko, co pływa w akwenie. Sum ma wąski przełyk, ale jeśli jego masa przekroczyła 20 kg, to sam rozumiesz ...

  11. #991

    Domyślnie

    WITAM
    Jestem nowym na tym forum i mam kilka pytań. Pół roku temu wykopałem staw. ok. 10x20m.
    Za tydzień postaram się umieścić kilka fotek.
    POZDROWIENIA

  12. #992

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebagut Zobacz post
    WITAM
    Jestem nowym na tym forum i mam kilka pytań. Pół roku temu wykopałem staw. ok. 10x20m.
    Za tydzień postaram się umieścić kilka fotek.
    POZDROWIENIA
    Nie no,
    Wszystko ok Tylko gdzie te pytania?
    Z wędkarskim pozdrowieniem

    Damian

  13. #993

    Domyślnie

    1.To czy przy stawie można dawać nawozu na trawę ?
    2.Jakie rybki wpuścić (są już 27 karpi) ?
    3Co zrobić aby umocnić skarpę ?
    No to chyba narazie wszystko więcej pytań

  14. #994

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebagut Zobacz post
    1.To czy przy stawie można dawać nawozu na trawę ?
    2.Jakie rybki wpuścić (są już 27 karpi) ?
    3Co zrobić aby umocnić skarpę ?
    No to chyba narazie wszystko więcej pytań
    Ad.1. Musisz sprawdzić skład nawozu, pewnie są takie, które szkodzą i takie które są dla ryb "friendly"
    Ad.2. Jeżeli jest 27 karpi to już chyba dość. Z tego co mówi cyprinus (a on jest zawodowcem) to w przypadku karpia masz zarybienie 1000 szt/ 1 ha. Zakładając, że masz staw o powierzchni około 200 m2 to sam widzisz, że karpia powinno być około 20 szt.
    Ad.3. A jaką masz skarpę, jaką glebę, itd..? Ja mam np. łagodne skarpy i podłoże gliniaste, dlatego też trawa (w postaci darni) będzie wystarczającym umocnieniem. Poza tym nastawiam się na ryby drapieżne, a nie karpie, które całe życie ryją. Musisz to sprecyzować...
    Z wędkarskim pozdrowieniem

    Damian

  15. #995

    Domyślnie

    Witam!
    Mam jedno skarpę pochyłą i tam mi się obsypuje. A ziemi to różna:torf, ił, glina ,piasek. W weekend posiałem trawę to może będzie lepiej.
    Chciałbym jeszcze wpuścić jakieś rybki np.: 1-2 amury,parę karasi, płotek.


    Pozdrowienia
    Seba

  16. #996
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Spróbuj przypiąć darninę kołkami, żeby nie zsuwała się do wody. Nawozy stosowane na skarpie częściowo, po deszczy, spłyną do stawu stymulując zakwit. Stosuj je więc z umiarem, bo następne Twoje pytanie będzie dotyczyło likwidacji zakwitu

  17. #997

    Domyślnie

    Myślę że trawa pomoże układałem też trochę skarpę kamieniami
    Jak dam zdjęcia to będzie wszystko widać

  18. #998
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Można też przypiąć kołkami płyty ażurowe z betonu. Sprawa gustu i kosztów. Ja też wolę coś naturalnego.

  19. #999

    Domyślnie

    Darń i kamienie na bank dadzą radę. Ostatnio widziałem całkiem fajny patent z wierzbą Coś na wzór "żywej" faszyny, a nawet żywopłotu, tylko było to wszystko bardzo nisko przystrzyżone (tak około 10-15 cm od ziemi)...

    ...ale tak jak napisaliście powyżej - wszystko jest kwestią gustu
    Z wędkarskim pozdrowieniem

    Damian

  20. #1000
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Niezły pomysł, tylko liście będą spadać do wody. Darnina chyba jednak jest lepsza.

Strona 50 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony