dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie

    Pytanie do Plonskij:

    Czy te reklamowane okna sa takie dobre?
    Czy ukazany wspolczynnik - 0.8 jest prawdziwy?
    Czy profil Ideal 5000 jest wystarczajaco sztywny aby sie nie wyginal pod ciezarem trojszybowego pakietu?

    Dzieki za odpowiedzi


  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Jest to możliwe te U=0,8.
    Jeśli chodzi o sztywność pod obciążeniem szybą dwukomorową to zależy jak szerokie mają być skrzydła - jak mają powyżej 90 cm to powinna być grubsza stal. Sam profil PVC z uwagi na to że ma większą szerokość już jest sztywniejszy. ale niezależnie - dla bezpieczeństwa powinna być stal grubości 2 mm - właśnie z uwagi na ciężar szyby dwukomorowej i szerokość skrzydła.
    Jaka firma oferuje Ci te okna - producent.
    Jest to bardzo dobry system.
    To ja - nie mogę się zalogować pod tym loginem jak zawsze.
    Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    Czesc, dzieki za odpowiedz.

    Poki co mnie tych okien zaden producent nie oferuje, po prostu znalazlem w internecie strone aluplast i zobaczylem te profile.
    Jak chyba wiesz, buduje sie na Litwie, a wiec w Polsce tych okien nie bede kupowal. Ale u nas na Litwie jest rowniez kilka producentow okien Aluplast. Chociaz tego systemu Ideal 5000 Passiv-Haus jeszcze nie ma, ale mysle, ze do wiosny (a wtedy mam zamiar kupowac okna) sie pojawi.
    Producenci u nas oferuja rowniez Ideal 6000, szesciokomorowy. Czym on sie rozni od Ideal 5000 oprocz ceny?
    Cen to jeszcze nie porownywalem, dzisiaj wysle rozmiary okien na wycene.
    Mam okna o dlugosci skrzydla 1.13 m i witryny o wysokosci - 2.76 (na wysokosci 2.08 jest przedzialka) i szerokosci 1.70 i kilka mniejszych. Czy te 90 cm jest wazne tylko dla otwieranego-uchylanego okna, czy rowniez dla witryny.
    Czy witryny o moich podanych rozmiarach moga byc z PCV?
    I jak mozna sprawdzic kupujac, czy uzyja stali 2mm grubosci? Czy to zalezy tylko od sumienia producenta?
    No bo od poczatku budowy mialem zamiar kupowac tylko drzewniane i to nie byle jakie, ale trojszybowe z dwoma szybami float i argonem. No ale po wycenie u kilku producentow, to mi jakos sie odechciewa, przeciw drzewnianym jest rowniez to, ze trzeba je co jakis czas odnawiac, za - ze sa sztywniejsze i bardziej "naturalne". A poniewaz zona nie zgadza sie na inny kolor niz bialy, to mysle, jak juz pisales gdzies indziej, ze odroznic biale okna czy sa z drzewa czy z PCV jest bardzo trudno.
    A wiec czym dalej tym bardziej sklaniam sie do PCV, ale jeszcze drzewnianych do konca mi sie nie odechcialo
    Ale prawdaz mam jeszcze jeden argument za drzewnianymi - dom stoi na wsi, a wiec plastiki jakos "nie pasuja".

    Pozdrawiam

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    IDEAL 6000 jest sześciokomorowy i ma szerokość ramy [mierzona w płaszczyźnie okna] 80 mm. IDEAL 5000 jest pięciokomorowy i ma szerokość 70 mm. Uzupełniając odpowiedź o PASSIV HAUS - są to domy, które praktycznie nie potrzebują ogrzewania - są tak ciepłe. Okna PASSIV HAUS IDEAL 5000 mają ocieplone pianką [wkładki z poprowatego poliuretanu] w komorach PVC i dzielone usztywnienia [ dwa profile stalowe z przekładką z twardego tworzywa]. Jest to najnowsze dziecko firmy ALUPLAST. Produkuje je firma DOBROPLAST z Laskowca Starego k/Zambrowa. Adres mogę Ci podać. Odróżnienie grubości blachy: uczciwość producenta, wywiecenie dziurki w ramie i pomiar sywmiarką z "pazurkiem' Odkręcenie klamki i zajrzenie przez dziurkę do profila.
    Jeśli chodzi o te wymiary [i Twoje obawy o wytrzymałość] to podaj mi na priva szkice okien lub swój adres internetowy lub ja do Ciebie się zgłoszę na Twojego priwa - muszę to policzyć. Zrobię proste szkice i Ci prześlę. Na priva podam Ci też kontakt na fachowca-aluplastowca. Tam też informacje o tym systemie.
    Pozdrawiam Braci Litwinów.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    A ja odświeżę- ma ktoś może okna Aluplasta Ideal 6000 passiv haus?
    Przymierzam sie do nich i szukam opinii.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  6. #6

    Domyślnie

    Dołączam się - zamierzam takie zamówić.
    Czy ktoś ma takie okna? Jak się sprawują?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony