dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Fundamenty samemu?

    Kto mi poradzi, jak najłatwiej samemu (oczywiście przy pomocy rodziny) zrobić fundamenty pod dom?
    Pozdrowionka!!!

  2. #2

    Domyślnie

    No problem, ale napisz trochę więcej np. czy z piwnicą czy bez, jaki grunt (piach, glina?).
    Ogólnie to żadna filozofia, u mnie na 10 działek w okolicy nikt nie brał ekipy budowlanej do tego. O przepraszam (przypomniałem sobie) jeden miał fundamenty wykonane przez firmę. Prawie każdy (9 na 10) robił fundamenty przy pomocy rodziny i sąsiadów. Domy stoją w większości już zamieszkane, nikomu nie popękały ściany. Jednak powiem uczciwie "natyrać się trzeba".
    Pomagajmy innym skoro nam pomagają

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekska
    Jednak powiem uczciwie "natyrać się trzeba".
    Najszybciej i chyba najtaniej to tak:

    - wykop jeśli dobrze idzie można samemu, ale raczej koparka, bo to co zapłacisz za koparkę to zaoszczedzisz na wykarmieniu tej "brygady rodzinnej" do kopania i sporo długów wdzięczności też zaoszczędzisz, pod warunkiem iż swoi robią za "dziękuje".
    - beton z gruszki, bo koszt ten sam co z betoniarki, a beton lepszy i mniej odcisków zostaje.

    I mimo koparki i gruszki i tak się dużo napracujecie.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  4. #4

    Domyślnie Tani fundament

    W Muratorze 10/1997, s. 209 znalazłem notatkę Tani fundament. Opisano metodęv w której nie powinno się wcześniej usuwać humusu, bo będzie nam trzymał górną warstwę gleby z korzeniami. Kopiemy bardzo ostrożnie i dokładnie. Cały wykop wykładamu folią budowlaną, na dnie wykopu, o ile jet to konieczne układamy na fragmentach cegieł zbrojenie. Klejem polimerowym przyklejamy do boków folii arkusze styropianu doprowadzając je do górnej krawędzi wykopu. Styropian nie powinien sięgać dna wykopu. Górną krawędź styropianu możemy zabezpieczyć ułożonymi w poprzek wykopu deskami, bo gdyby klej puścił to przytrzymają go deski (styropian będzie wypierany przez beton). Brak deskowania i potrzeby rozkopywania i późniejszego ocieplania jak i zmniejszenie pracochłonności. Wyłożenie wykopu folią i wyłożenie go folią zmniejsza ilość betonu zużytą na zalanie fundamentu.
    Może zastosujesz tą metodę, ja ruszam z budową na wiosnę i zamierzam ją wykorzystać.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pasco

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    915
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Bardzo pomysłowe! Ale ja wolę murowany fundament z bloczków. Lana tylko ława, a ta metoda chyba nie nadaje się do wylewania ławy...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony