dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1

    Domyślnie Umowa z Zakładem Energetycznym

    Dzień dobry,
    dzisiaj chcę zożyć wniosek o podpisanie umowy z ZE. Wiem, że trzeba zaznaczyć, jakie się zamawia moce. A ja nie wiem, co mam zamówić : Czy to jakiś standard? Czy to sprawa indywidualna? Może mnie ktoś oświecić??
    emango

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar tab
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Hej,

    my zamówiliśmy 15kW i powiedziano nam, że na nasz dom to wystarczy.
    A tak poza tym mam już warunki przyłączenia, mam wpłacić z tytułu przyłączenia 2100 dla ZE i zabierają się do dzieła, na które to maja wedle umowy 14 miesięcy.
    Opłata za wydanie warunków przyłączenia wynosi 146,40pln (brutto)

    Zadzwoń najlepiej do ZE ( pewnie do Strzelina, bo pod ten rejon podlegamy) i dowiedz się. Nr telefonu 071/ 392 74 11

    Pozdrowionka

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki tab
    Widzę, że dość gruntownie przeglądasz forum

    emango

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar tab
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    a przeglądam, przeglądam, korzystam z chwili wolnej bo takich to mało

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    JolaS

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    8

    Domyślnie

    Widziałam w podpisanej umowie z EnergiąPro Oddzial we Wroclawiu moc przyłączeniową 12,0KWh dla jednego budynku jednorodzinnego.

  6. #6

    Domyślnie

    Ostatecznie wpisałam 14 KW, bo tak mi powiedział pan w ZE (udawałam głupszą niż jestem, a to naprawdę wielka sztuka), dom ok. 100m, ogrzewanie el. plus kuchenka plus terma - podobno wystarczy.
    Pozdrawiam,
    K.
    przenosimy domek z bala, bo nam trochę od...

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar vanderbobo
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    779
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    czyli wnioskuję że 15 kw to standard - ktoś mi mówił że warto tak w granicach 15-20 kw zamawiać. ale 14 miesięcy na przyłączenie to dużo w naszym ZE jest czas do 5 miesięcy

  8. #8

    Domyślnie

    A dlaczego trzeba okreslac KW do domku jednorodzinnego? Jak to ZE dostarczy? specjalna linja i transformator obok odmu? Powinno byc ze chce proad podlaczyc i tyle a niech ZE sie martwi ile KW itd. Moim zdaniem to bzdura zeby klijentow frabij jak za wszystko.

  9. #9

    Domyślnie

    trzeba okreslać ile szacunkowo będziesz potzrebował KW bo nigdy nie wiadomo ile mocy będziesz potzrebował [czyt.jakie urządzenia zaislane prądem bedziesz wykorzystywał] - może aby kogoś podłączyc będą musieli stawiac nowy transformator itp. a pozartym im więcej napiszesz tym więcej zapłacisz...

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar vanderbobo
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    779
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    dokładnie - może się np. okazać że będzisz grzał prądem, a tu twoja linia bedzie zbyt sława i będą się palliły przewody albo wyskakiwały korki !

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał vanderbobo
    dokładnie - może się np. okazać że będzisz grzał prądem, a tu twoja linia bedzie zbyt sława i będą się palliły przewody albo wyskakiwały korki !
    A co jakies cienkie przewody zalozysz, myslalem ze zawsze sie instelacjei zaklada podobnie taka sama w domach jednorodzinnych i czy 13 czy 15 kw to nei ma roznicy, przewody ci si enie zaczna palic. to poprostu jest oszustwo elektrowni.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Krzyzak
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    128
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Trochę po czasie odpowiadam, ale zawsze można się zapytać w ZE, co oni polecają. Mi podpowiadał pracownik. Twierdził, że 10-11kW dla zwykłego zasilania (kuchenka z el. piekarnikiem), 15kW jak jest kuchnia z płytami grzejnymi, a nawet 30 kW jak jest ogrzewanie elektryczne.
    Pozdrowienia.
    Krzyżak - bo z Malborka

    Mitsumaniaki - www.mitsumaniaki.com/forum (wszystko o autach Mitsubishi)

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Aggi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Middle of... :-)
    Posty
    4.443
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    U mnie 21 kW.
    fiu, fiu, fiu, fiufiuuu ( a to jest pogwizdywanie z Kill Bill'a )

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar andrzejka
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    8.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    A co jeśli zamówię np 10 KW i za jakiś czas okaże się, że potrzebuję więcej bo np. zmieniam rodzaj ogrzewania czy cokolwiek innego? Chyba jest jakieś tozwiązanie tego np. zmiana umowy czy jej aktualizacja

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Aggi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Middle of... :-)
    Posty
    4.443
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    Myślę, że ze zwiększeniem mocy nie powinno być problemu, w końcu dla ZE to biznes.
    fiu, fiu, fiu, fiufiuuu ( a to jest pogwizdywanie z Kill Bill'a )

  16. #16
    gosc***
    Guest
    gosc***

    Domyślnie

    Szanowni Forumowicze!
    Sytuacja z tą mocą wygląda w uproszczeniu tak.
    Za każdy zamówiony kilowat trzeba jednorazowo zapłacić . Zamawiamy mniej, mniej płacimy, ale jest i druga strona medalu. Główne bezpieczniki Zakład Energetyczny dobiera do naszej mocy. Oszczędzamy, zamawiamy mniej mocy, mamy mniejsze bezpieczniki, które będą nam "wywalać" przy większym obciążeniu.
    Trzeba znaleźć złoty środek, a najlepiej poradzić się fachowca.

  17. #17

    Domyślnie

    Już kiedyś o to pytałem, ale nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi.
    Czy jeśli zamawiam np. 7kW energii elektrycznej , prąd 3-fazowy, to te 7kW przypada na jedną fazę ( możemy wtedy zasilać jednocześnie urządzenia 1-fazowe o mocy 21 kW), czy na wszystkie 3 ?
    pzdr

  18. #18
    gosc***
    Guest
    gosc***

    Domyślnie

    Moc dotyczy wszystkich odbiorników w domu. Jeżeli zasilanie jest jednofazowe to prąd będzie większy, jeżeli 3 faz. to bedzie ok. 3 razy mniejszy (przy tej samej mocy).

  19. #19

    Domyślnie

    wydaje mi się, że jednak jest inaczej.

    Co by było gdybym miał w domu urządzenia tylko 3-fazowe o łącznej mocy np 10 kW. Ile musiałbym zamówić prądu ? Wg mnie właśnie 10kW. A to oznacza że na każdej fazie mam 10kW, tzn. mogę podłączyć 3xwięcej urządzeń 1-fazowych.

    Jak wyobrażasz sobie dostarczanie prądu 3-fazowego o mocy np. 7 kW.
    1-faza - 2kW, 2-faza - 2 kW, 3-faza - 3 kW ?

    Co zrobiliby ludzie, którzy mają np. 6kW mocy. Według Ciebie mieliby po 2kW na 1-fazę. A to oznacza, że mogliby mieć problem z zagotowaniem herbaty.

    Zapomnij o zasilaniu 1-fazowym. Standardem jest teraz zasilanie 3-fazowe.
    W związku z tym ponawiam pytanie.

    Co oznacza zapis w warunkach przydziału mocy prądu 3-fazowego???
    Jeśli jest tam zapisane np. 10 kW, to czy mogę mieć w domu 100 żarówek 100W, czy 300 żarówek 100W?
    pzdr

  20. #20
    gosc***
    Guest
    gosc***

    Domyślnie

    Jest tak jak napisałem, postaram się jaśniej.
    1. Moc to jest suma wszystkich odbiorników obojętne czy 1 czy 3 fazowych.
    2. Zasilanie do budynku czy do lokalu dostaniesz takie jakie Ci wyznaczy Zakład Energetyczny, np. jesli chcesz 6kW a nie masz odbiorników 3-Faz. możesz dostać zasilanie 1-fazowe.
    3. Jak będą obciążone poszczególne fazy zależy od elektryka który powinien równomiernie podłączyć odbiorniki do poszczególnych faz.
    4. Masz przydział 10kW to masz 10kW wszystkich odbiorników łącznie.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony