dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 120
  1. #61

    Domyślnie

    Osobiście uzywam myjki Karchera mod. chyba k 5.51. Kosztowało to coś 1200 zł i zgodzę się z jedną z powyższych wypowiedzi, że bez gąbki się nie obejdzie. Jest to świetna sprawa jeżeli chodzi o spłukanie błota i przygotowanie samochodu pod mycie ręczne (żeby nie rysować lakieru), ale o dokładnym umyciu mozna raczej zapomnieć. W samej instrukcji pisze, że jest to myjka (choć ma niemałe ciśnienie) do zastosowań domowych. Domniemam, że aby dobrze umyć samochód (czyli kupić myjkę taką jak posiadają myjnie bezdotykowe) należy wydać kwotę co najmniej w granicach 6 tysięcy złotych.
    Ponadto ostatnio pojawił się u mnie problem z przerywaniem pracy pompy. Bardzo ciężko się zdejmuje niektóre akcesoria z pistoletu (tak jakby były z innego kompletu). Ogólnie jestem trochę rozczarowany, bo posiadałem bardzo dobre wyobrażenie o tej marce.
    Co gorsze myjka zrywa lakier z plastikowych zderzaków w samochodzie, jeżeli trafi na jakieś wcześniejsze uszkodzenie.

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirzaw
    Ma 3 lata gwarancji!!! a kercher jak kupis zna firmę - 0!!
    A co na ten temat jest napisane w Gwarancji?
    Jakieś wykluczenia?

  3. #63
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mirzaw
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    WYkluszeń brak. Kupiłem na firmę (nie prowadze myjnie - raczej chodziło o koszty). Jestem z niej bardzo zadowolony. Producent tej myjki to włoska markowa firma, ale za nic sobie nie umiem przypomnieć....

  4. #64
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirzaw
    Ma 3 lata gwarancji!!! a kercher jak kupis zna firmę - 0!!
    Nie tylko Karcher robi takie numery. To samo dotyczy kamer video m.in. Sony i JVC, w warunkach gwarancji jest zapis, że nie jest nią objęty sprzęt wykorzystywany do działalności gospodarczej. Dlaczego - nie wiem

    W praktyce jednak jest inaczej - mam kamerę JVC kupioną na firmę. 2 razy była w serwisie - przyjęli bez mrugnięcia, razem z fakturą.

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirzaw
    co do materiałów się nie wypowiem, bo nie robiłem ich analizy fizykochemicznej. Wiem tylko że np. wszelkie złączki między wężem, pistoletem i końcówkami są z mosiądzu a nie plastyku.
    Ma bęben na waż (ten ysokociśnieniowy) więc jest naprawdę praktyczna.
    Ma litowy zbiornik na płyn myjący.
    Ma porządną dyszę rotacyjną.
    Ma 3 lata gwarancji!!! a kercher jak kupis zna firmę - 0!!
    Mj kerszer (dokładnie pistolet) zepsół się po 9 miesiącach, nie chcieli mi naprawić (kupiłem myjkę na firmę a o braku gwarancji dowiedziałem sie przy reklamacji. Po zrobieniiu porządnej hai w końcu wymienili mi pistolet na inny (używany) który zepsuł sie identycznie po 6 miesiącach. Nowy kosztuje 250 zł!!!
    Nie było sensu naprawiać więc kupiłem nową mujkę. Jest to produkt znanej firmy włoskiej (niestety mam ją w garażu więc nazwy ni pamiętam)
    serio jak kupujesz Karcher-a na firme nie ma gwarancji ????
    i dali uzywany pistolet w zamian?
    Jaki model miales?
    kurcze prawie sie zdecydowalem na karchera za 300zl... z dysza rotacyjna i innymi....

    pzdr

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirzaw
    WYkluszeń brak. Kupiłem na firmę (nie prowadze myjnie - raczej chodziło o koszty). Jestem z niej bardzo zadowolony. Producent tej myjki to włoska markowa firma, ale za nic sobie nie umiem przypomnieć....
    No to gwarancje masz. Nie rozumiem czemu piszesz że jak na firmę to brak gwarancji?

  7. #67

    Domyślnie

    no wiec z gwarancją Karchera sytuacja jest b. dziwna

    Nie wiem co to za firma, ale wychodzi, ze po cichu (niezgodnie z prawem) odmawiaja napraw gwarancyjnych
    Rozmawialem z pewnym gosciem (przedstawiciel Karcher-a) i ma prikaz nie dawac gwarancji przy zakupie na fakture - tylko rekojmia
    a ponadto i tak 95% napraw gwarancyjnych Karcher odrzuca

    troszke sie zrazilem

    ma kos moze inne myjki, np. Bosch-a?

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzegorz Saczek
    Cytat Napisał mirzaw
    WYkluszeń brak. Kupiłem na firmę (nie prowadze myjnie - raczej chodziło o koszty). Jestem z niej bardzo zadowolony. Producent tej myjki to włoska markowa firma, ale za nic sobie nie umiem przypomnieć....
    No to gwarancje masz. Nie rozumiem czemu piszesz że jak na firmę to brak gwarancji?
    niby masz ale wychodzi, ze mozesz ja sobie.... No bo co zrobisz? Podasz gno... do sadu?

  9. #69

    Domyślnie

    Tak sobie czytam i się zastanawiam, czy faktycznie jest to potrzebne i użyteczne urządzenie w domu?
    Kiedyś rozważałem zakup czegoś takiego, ale jak się dobrze zastanowić, to jego zastosowanie jest dość ograniczone. Do samochodu bym miał opory (w końcu to naprawdę wysokie ciśnienie - co za tym idzie ogromna prędkość wylotowa i ryzyko uszkodzenia lakieru, powierzchni opon itp.) Póki co mycie wodą ze zwykłego węża + gąbka i szampon spisują się świetnie (+myjnia w zimie).
    Do czego jeszcze można to zastosować?
    - Mycie elewacji - nie wiem, bo nie próbowałem. Da się - bez uszkadzania?
    - Mycie kostki brukowej - może być (ale tylko kamiennej) z takiej betonowej wypłukuje zaprawę
    - Piaskowanie stalowych elementów (przed malowaniem) - to może być super sprawa. Jeszcze nie próbowałem - poza tym, jak często tak naprawdę coś malujemy w domu?

    Tak więc ostatecznie chyba jestem zdecydowany jej niekupować. Jakoś nie widzę specjalnie sensu. Drogie to, a użyteczność dość ograniczona.

  10. #70

    Domyślnie

    absolutnie nie myje na myjce mechanicznej - szkoda lakieru
    dlatego myje na recznych gdzie maja takie (no lepsze) myjki
    tylko to wychodzi troche drogo 20-30zl
    no i prawie zawsze trzeba czekac lub brak terminow....

    i stad zainteresowanie tym tematem
    ponadto mycie elewacji, tarasu, okien z zewnatrz i cala masa innych...

    tylko jaka myjke?????

    ps.Najlepszy wydawal sie Karcher tylko ta zawodnosc i notoryczne nieuznawanie gwarancji - a taki za 1000zl - kiedy to sie zwroci

  11. #71

    Domyślnie Myjki

    Myślę że obawy przed myciem samochodu Karcherem, lub jakąś inną myjką są całkowicie nieuzasadnione. Myjki te mają redulowany strumień wody i nic lakierowi nie może się stać.
    Chyba te praktyki z brakiem gwarancji u Karchera to nie jest tak.
    Myśle że odnosi sie to do tych osób które używają podstawowych myjek w myjniach samochodowych.
    To nie jest kwestja tylko Karchera.
    Miałem taką samą sytuację.
    Kupiłem zwykłą pralkę do domu opieki serwis odmówił mi naprawy bo do takich obiektów jak dom opieki konieczna jest pralka specjalistyczna.

  12. #72
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzychd

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Odświeżam temat, miał ktoś styczność z myjkami :
    http://www.karcher.pl/pl/Produkty/Ur...i/16714320.htm
    lub
    http://www.karcher.pl/pl/Produkty/Ur...i/14217900.htm

    Chcę kupić do gospodarstwa domowego, czyszczenie tarasu, kostki brukowej, samochodu z kurzu i błota.
    KrzychD

  13. #73

    Domyślnie

    Wiem z własnego doświadczenia, jeżeli kupować Karchera to w Karcherze a nie w super sklepach z super promocjami.
    Identycznie jest z innym sprzętem jak wiertarki, szlifierki i.t.d
    Pozdrawiam
    Będę mieszkał kiedyś w domku pod lasem, choćby miał to być wóz Drzymały.

  14. #74
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzychd

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    I tak też zamierzam, ale może ktoś używa te myjki i może coś o nich napisać??
    KrzychD

  15. #75
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    vince85

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    5

    Domyślnie myjka ciśnieniowa-a może Lavor Superwash

    Też przymierzałem się do Karchera 2.36,ale koleś ma 2.08 i narzeka na brak możliwości regulacji ciśnienia i usterki.A może ktoś z Was miał do czynienia z myjką LAVOR Superwash 160?Jak na swoje parametry,wyposażenie,gwarancję/3 lata!/i cenę/w Lidlu 666Zet./wygląda b.zachęcająco.Pytanie tylko,jak jest w praniu.Ciekaw też jestem jak z serwisem i ewent.dodatkowymi akcesoriami.Będę wdzięczny za opinię.
    Pozdro
    vince85

  16. #76

    Domyślnie

    Przy myciu komory silnikowej w samochodzie nie myć myjką ciśnieniową chłodnicy wykonanej z cienkich blaszek - bo można pogiąć !

  17. #77

    Domyślnie

    ostatno widziałem w castoramie myjki firmy Macallister - nie pamietam dokładnie ale chyba za 400 i 800zł. Czy ktoś miał doczynnienia z tymi wynalazkami? Prosze o opinie

  18. #78

    Domyślnie Re: myjka ciśnieniowa-a może Lavor Superwash

    Cytat Napisał vince85
    Też przymierzałem się do Karchera 2.36,ale koleś ma 2.08 i narzeka na brak możliwości regulacji ciśnienia i usterki.A może ktoś z Was miał do czynienia z myjką LAVOR Superwash 160?Jak na swoje parametry,wyposażenie,gwarancję/3 lata!/i cenę/w Lidlu 666Zet./wygląda b.zachęcająco.Pytanie tylko,jak jest w praniu.Ciekaw też jestem jak z serwisem i ewent.dodatkowymi akcesoriami.Będę wdzięczny za opinię.
    Pozdro
    vince85
    Tez bylem nastawiony na Kärchera (5.20 + T100, mialbym go za 850zl), ale po tym co tu przeczytalem, to rezygnuje z niego. Od jutra jest w Lidlu ta myjka o ktorej wspominacie (jest ona w ofercie co roku w kazdym kraju w ktorym jest Lidl). Kierowniczka sklepu mowi, ze z serwisem pogwarancyjnym nie ma problemu.
    Zreszta z tego co udalo mi sie znalezc w necie, to nie jest jakas firma krzak, tylko robi bardzo profesjonalne (i drogie) urzadzenia, a specjalizuja sie wlasnie w urzadzeniach wysokocisnieniowych. Na ich oficjalnych stronach nie maja takiego modelu (wszystkie sa znacznie drozsze), wiec sadze ze jest robiony specjalnie dla Lidla.
    pozdrawiam
    Konrad

  19. #79

    Domyślnie

    A jaka to jest TA myjka z Lidla.
    Bo ja mam na oku:
    http://www.megamajster.pl/myjka-wyso...pw-1700-wb.php.
    Co o tym sądzicie. Miałem taką tanią z einhella i też po pierwszej zimie pekło takie cóś plastikowe przed pąpom.

  20. #80

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony