dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21

    Domyślnie

    a jaki jest przedział dla 20A w tauronie?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar goobo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk/Otrębusy
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    w Tauronie musi byc tak samo, bo to nie sa wartosci zalezne od widzimisie pani w okienku tylko wynikaja wprost z mocy-bezpiecznik 20A instaluja jesli prad przy danym przydziale bedzie wiekszy od 16A a mniejszy od 25A i tyle

  3. #23

    Domyślnie

    dzięki, bo ja mam w umowie 6,5kW czyli teoretycznie do 12 nie powinno sie nic dziać?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar goobo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk/Otrębusy
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    bezpiecznik masz zapewne 10A (oczywiscie przy zalozeniu, ze masz przylacze trojfazowe) wiec wciaz masz troche zapasu w stosunku do Twoich 6,5kW, natomiast jak bys zamowila 7kW to dostalabys juz 16A

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sintel

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-089
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał goobo Zobacz post
    w Tauronie musi byc tak samo, bo to nie sa wartosci zalezne od widzimisie pani w okienku tylko wynikaja wprost z mocy-bezpiecznik 20A instaluja jesli prad przy danym przydziale bedzie wiekszy od 16A a mniejszy od 25A i tyle

    Wszystko się zgadza tylko jeszcze warunki techniczne w danym regionie muszą odpowiadać planowanej mocy przyłączeniowej nowego odbiorcy. I jeszcze zapotrzebowanie roczne musi się określić użytkownik to jeden z pierwszych kroków.Niestety na stronie Taurona wstawili jakieś hasło do dokumentów.Pozdrawiam

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar goobo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk/Otrębusy
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    z tymi warunkami technicznym to nie do konca tak-u mnie, zeby mnie przylaczyc musieli zmienic transformator w stacji trafo wiec de facto warunkow technicznych nie bylo, mimo ze moc przylaczeniowa mam tylko 11kW, a co do zapotrzebowania rocznego to jest tylko szacunkowe i niezaleznie od tego czy wykorzystasz wiecej czy mniej energii to nikt Ci problemow z tego powodu robil nie bedzie. Tak na prawde to glownie chodzi o to, zeby tak dobrac moc, zeby przy zachowaniu selektywnosci zabezpieczen nie wyrzucalo Ci bezpiecznika w domu przy normalnym uzytkowaniu, wiec teoretycznie najlepiej zamowic jak najwieksza moc, ale z drugiej strony za kazde kW trzeba zaplacic wiec najlepiej jakos to wyposrodkowac, a poza tym celowac raczej w dolny zakres dla danego zabezpieczenia

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sintel

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-089
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał goobo Zobacz post
    z tymi warunkami technicznym to nie do konca tak-u mnie, zeby mnie przylaczyc musieli zmienic transformator w stacji trafo wiec de facto warunkow technicznych nie bylo, mimo ze moc przylaczeniowa mam tylko 11kW, a co do zapotrzebowania rocznego to jest tylko szacunkowe i niezaleznie od tego czy wykorzystasz wiecej czy mniej energii to nikt Ci problemow z tego powodu robil nie bedzie. Tak na prawde to glownie chodzi o to, zeby tak dobrac moc, zeby przy zachowaniu selektywnosci zabezpieczen nie wyrzucalo Ci bezpiecznika w domu przy normalnym uzytkowaniu, wiec teoretycznie najlepiej zamowic jak najwieksza moc, ale z drugiej strony za kazde kW trzeba zaplacic wiec najlepiej jakos to wyposrodkowac, a poza tym celowac raczej w dolny zakres dla danego zabezpieczenia


    Właśnie warunki techniczne sieci zasilającej(trafo) miałem na myśli,co niezbyt precyzyjnie opisałem.W Vattenfall jest inna stawka za kWh powyżej 500 pojechałem wysoko i teraz mam nadpłacone.Selektywność zabezpieczeń to troszkę szerszy i inny temat.

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar goobo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk/Otrębusy
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    a wg mnie selektywnosc zabezpieczen to wlasnie clue calego tego tematu-jak bedziesz mial za mala moc przylaczeniowa to bezpiecznik w domu bedziesz musial dac nieselektywny (chociaz nie wiem czy Ci ktos to odbierze), a wtedy przy kazdej potencjalnej awarii jest duza szansa ze trzeba bedzie latac do skrzynki w ogordzeniu

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sintel

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-089
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał goobo Zobacz post
    a wg mnie selektywnosc zabezpieczen to wlasnie clue calego tego tematu-jak bedziesz mial za mala moc przylaczeniowa to bezpiecznik w domu bedziesz musial dac nieselektywny (chociaz nie wiem czy Ci ktos to odbierze), a wtedy przy kazdej potencjalnej awarii jest duza szansa ze trzeba bedzie latac do skrzynki w ogordzeniu
    Oj widzę, że Pani z branży elektrycznej.A co się stanie jak przed licznikiem 25 A a zalicznikiem 6 bezpieczników B16A każdy.

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar goobo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk/Otrębusy
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    tym razem pan, ale to dluga historia, z ta branza tez bym zbytnio nie przesadzal, ale zalezy wszystko od tego jaki ten 25A przed licznikiem i jakie te 16A za licznikiem, przy czym ich ilosc zupelnie nie ma znaczenia

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał goobo Zobacz post
    bezpiecznik masz zapewne 10A (oczywiscie przy zalozeniu, ze masz przylacze trojfazowe) wiec wciaz masz troche zapasu w stosunku do Twoich 6,5kW, natomiast jak bys zamowila 7kW to dostalabys juz 16A

    mam bezpiecznik 20A, przyłącze trójfazowe- to ile mam jeszcze zapasu?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar goobo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk/Otrębusy
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    jesli masz bezpiecznik 20A to dostalas z na prawde duzym zapasem w stosunku do mocy przylaczeniowej-na tym bezpieczniku mozna pociaganc do 11kW, wiec mozesz spac spokojnie

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    OK, to ja mam pytanko, w umowie mam bezpiecznik 40A, chciałem dostać 22kw i dostałęm. Ale jaki bezpiecznik powinien być za licznikiem? Bo jeśli np dam mniej niż 40A to nie wykorzystam nawet tej mocy za którą zapłącę a to byłoby bez sensu. Ja chcę korzystać z maksymalnej tj 27,7kw.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał goobo Zobacz post
    jesli masz bezpiecznik 20A to dostalas z na prawde duzym zapasem w stosunku do mocy przylaczeniowej-na tym bezpieczniku mozna pociaganc do 11kW, wiec mozesz spac spokojnie
    nie wiem, ale to jest baaardzo stare przyłącze, byc moze wtedy byly inne normy?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar goobo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk/Otrębusy
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    OK, to ja mam pytanko, w umowie mam bezpiecznik 40A, chciałem dostać 22kw i dostałęm. Ale jaki bezpiecznik powinien być za licznikiem? Bo jeśli np dam mniej niż 40A to nie wykorzystam nawet tej mocy za którą zapłącę a to byłoby bez sensu. Ja chcę korzystać z maksymalnej tj 27,7kw.
    przeciez bezpieczniki dajesz na konkretne obwody, wiec nie ma problemu-chyba, ze bedziesz mial obwod trojfazowe, ktory bedzie pobieral ta maksymalna moc i wtedy zasadniczo masz problem

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    OK, to ja mam pytanko, w umowie mam bezpiecznik 40A, chciałem dostać 22kw i dostałęm. Ale jaki bezpiecznik powinien być za licznikiem? Bo jeśli np dam mniej niż 40A to nie wykorzystam nawet tej mocy za którą zapłącę a to byłoby bez sensu. Ja chcę korzystać z maksymalnej tj 27,7kw.
    Co się martwisz. Już Ci dostawca energii zadba, cobyś za duzo nie skorzystał.
    navigare necesse est, vivere non est necesse

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony