Witam,

Zakupujemy gotowy projekt . Procz potrzebnych do wniosku adaptacji i pieczatek chcielibysmy aby architekt :
1. Zmienil scianki dzialowe tj. Powiekszyl sypialnie, sasiedni pokoj pomniejszych ( bedzie tam garderoba ) a z malej garderoby zrobic pralnia , czyli dodatkowy punkt poboru wody i odplyw.
2. Wydluzenie budynku o 1 metr by powiejszyc czesc dzienna. Budynek jest na bazie prostokata (Dom w Wisteriach 2) z dachem symetrycznym,dwuspadowym wiec nie uwazam to za jakas skomplikowana robote dla wprawionego architekta.
3. Zrobienie mapki geodezyjnej w celach projektowych, (maja wlasnego geodete )
4. Usytuowanie domu na dzialce ( mapka chyba pogladowa jak dobrze mysle )
5. Rozrysowanie przylaczen pradu, gazu, kanalizacji z drogi przy dzialce do budynku.
6. Sprawowal piecze nad dokumentami ( wypelnienie wniosku , wyslanie do urzedow i odbior .

Wszelkie inne instalacje jak odkurzacz centralny, rekuperacja Archon za doplata wysle do Nas. Projekt na gaz rowniez jest w cenie, oraz kanalizacyjny, oswietleniowy itd.

Za to wszystko jedna Pani architekt z zachodniopomorskiego zyczy sobie 4500 zl netto + 1200 zl netto tylko za przedluzenie tego budynku o 1 metr. To jakas masakra czy tak sie ceny ksztaltuja ? Drugi Pan chcialby 6000 zl. Pomozcie i powiedzcie ,ze mam racje bo dla mnie ich wycena jest conajmniej "zbyt wygorowana" moim skromnym zdaniem ale ze to wszystko jest dla mnie nowoscia dltego pytam Was.

Moze ja wymagam za duzo i powinienem sam wszystko zalatwiac ( niestety nie ma mnie w kraju przez wieksza czesc w roku)
No i pytanie co potrzebuje od architekta do tego by zlozyc wnioek o budowe domu? Moze jest jeszcze cos co zwiekszy jeszcze mocniej kwoty.