dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie

    Czesc,
    Planowalem polozenie na sciany z Ytonga tynku gipsowego coby troche przyoszczedzic (wiadono- cienki==malo materialu, jedna warstwa==mniej roboty, itd, itd). Troche sie zdziwilem gdy dowiedzialem sie ze wykonanie tynku cementowo wapiennego ze szpachlowaniem gladzia gipsowa to koszt identyczny do jednej warstwy gipsu (12-13PLN/m2). Ponadto material na jedna warstwa gipsu (na profilach 6mm bedzie to podobno warstwa 9mm) przekracza koszt materialow na tynk tradycyjny. Dzisiaj dowiedzialem sie jeszcze ze dwom znajomym ktorzy pokryli Y tynkiem gipsowym pojawily sie pekniecia w rogach scian zewnetrznych. Jeden z nich przed malowaniem i tak szpachlowal tynk gipsowy cekolem!
    Z drugiej strony doradca z Y zalecił stanowczo tynk gipsowy (mikroklimat, ble ble).
    Czy tynk gipsowy ma jakies zalety w porownaniu z tynkiem tradycyjnym a przede wszystkim czy da sie go zrobic od razu tak rowno ze sciany nie beda wymagac cekolowanie?
    Z gory dziekuje forumowiczom za wszelkie rady
    Bronek

  2. #2

    Domyślnie

    Nie jestem jeszcze w 100% gotowy na tynk wewnetrzny bo dopiero robia zewnatrz i elektryk ale podpowiedziano mi ze zamiast tynkowac sciany gipsem zebym montowal panele gipsowe koszt nie jest znaczny za to praca czysciejsza odpada gladzenie gipsu a przy tym kurz niesamowity i drugi plus czas montarzu o 70% mniejszy niz przy tynkowaniu no i nie bede sie obawial o pekniecia Co o tym myslisz? Pozdrawiam Ryszard......

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Co to sa panele gipsowe?
    "Atom to atom" - proponuje tynk cem-wap., zwlaszcza ze sciany masz pewnie nie rowno wymurowane. Tylko przy b.-k. trzeba bardzo dobrze wietrzyc.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    (wiadono- cienki==malo materialu, jedna warstwa==mniej roboty, itd, itd)
    ??? Skąd takie założenie, ze cienki? Grubość tynku zależy od jakości wykonania ścian, jeżeli nierówne - grubość tynku będzie różna w różnym miejscu. Jest to niezależne od materiału na tynk.

    Nie napisałeś o jaki tynk chodzi (z płyt czy inny). Pęknięcia mogą wynikać z niewłaściwego wykonania tynku, obsiadania ścian zewnętrznych, lub (jeżeli jest to tynk z płyt g-k), może się pojawić na połączeniach płyt przy niewłaściwym wykonaniu.
    A tak naprawdę, to nie znam tynku, który by z czasem nie pękał .
    Z jakiego regionu pochodzisz? Czy podawana przez Ciebie cena wykonania tynku cem-wap zawiera materiały? W okolicach Warszawy to byłoby dosyć tanie.

    Ja wszystkim polecam gipsowy wykonywany maszynowo. NIestety koszt (z materiałem) to ok 20-22pln/m2. (W tej samej cenie mozna również wykonać cem-wap maszynowo). Ja mam taki tynk i (na moje oko jest równy i nie wymaga gładzi.



  5. #5

    Domyślnie

    witam
    czy zastanawialiscie sie dlaczego na starym siwym gazobetonie po paru latach zawsze jest spękana pajęczynka ,dlatego ze beton komórkowy jest materialem który podlega skorczom i dlatego tradycjne tynki wapienno cementowe kladzione na b.k powinny mieć podkład tzw szpryc cementowy, dlatego nie polecam tego sposobu tynkowania.Są gotowe tynki na Ytonga uniwersalne które są zdodatkiem plastyfikatorów i np perlitu, na bazie białego cementu, zalecana minimalna grubość 12mm firma Baumit ma taki produkt nazywa sie MVR uni i worek 40 kg kosztuje ok 30 zl a z niego mozna wykonac 3,2 m kw tynku przy grubości 1 cm .Jest to tynk uniwersalny gdzie odpada gruntowanie scian. Odnosnie tynków gipsowych to są rózne opinie wzaleznosci od producenta ale trzeba pamietac żeby uniknąć spękań tynku nalezy przy kazdych narozach klasc siatke i najwazniejsza rzecz ytong powinien byc bardzo dokladnie zmoczony przed tynkowaniem zlany woda , pekniecia wystepujace na b.k do poprostu nie fachowe tynkowanie nie zostala dokladnie zmoczona sciana i b.k. za szybko odciągnąl wode i powstaly skórcze materiału

  6. #6

    Domyślnie

    Rydzardj: czy przez panele gipsowe rozumiesz płyty gipsowo-kartonowe czy jakis inny wynalazek?

  7. #7

    Domyślnie

    Tak plyty gipsowo -kartonowe w naszych stronach przyjelo sie panele gipsowe ale prawidlowo powinno byc plyty Pozdrawiam ryszardj.......

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony