dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Glade89

    Zarejestrowany
    Mar 2023
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-707
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zoltyy Zobacz post
    Jesli ogladales niedawno ten film z Thermano w ETICS to znajdziesz tam moja wymiane komentarzy w przedstawicielem producenta.
    W sktocie - aprobaty ITB nie ma na taki system, producent pracuje nad tym.
    Wg producenta przykrywanie plyt Thermano styropianem ma na celu zredukowanie kurczenia i rozszerzania plyt pod wplywem temperatury: czyli izolujemy plyty, ktorymi izolujemy dom, bo plyty pracuja bardziej niz styro pod wplywem zmian temperatury.

    Pytanie jak gruby ma byc ten styropian? Chcialem uzyc plyt 12 cm, ale jesli z tego 5 cm to ma byc styro to po prostu wezme 15 cm jakiegos ettixa i bede mial to samo, a taniej.
    Z dobrych wiesci - producent pracuje nad firmowym "sandwichem" PIR/EPS i aprobatami.
    Tak sadzilem że to do osłony przed słońcem.
    W założeniu ma być 20-24 cm pir/pur i na to styropian aby uzyskać 30 cm.
    Zastanawiam się nad elewacja z plytek z cegly rozbiórkowej, może wtedy nie byłoby konieczności użycia styropianu a moglbym dorzucić coś poliuretanu.
    A co do właściwości płyt, po co daja te okładziny? W celu ochrony przes słońcem czy może jest jakiś inny powód?

  2. #42

    Domyślnie

    @Glade89,
    sam rdzeń można kłaść na ścianę. Sam się kiedyś nad tym zastanawiałem i nawet dostałem zdjęcia od jednej z firm co handluje takimi płytami w II gatunku i w ten sposób ocieplała swoje budynki.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190424_151411.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	464047

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Glade89

    Zarejestrowany
    Mar 2023
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-707
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał tasaq Zobacz post
    @Glade89,
    sam rdzeń można kłaść na ścianę. Sam się kiedyś nad tym zastanawiałem i nawet dostałem zdjęcia od jednej z firm co handluje takimi płytami w II gatunku i w ten sposób ocieplała swoje budynki.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190424_151411.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	464047
    Pytanie co na to producenci ,którzy każda z płyt pokrywają albo folia alu albo papą albo welonem szklanym itp.
    Golasów nie kupisz więc jakiś powód musi być i pewnie chodzi o kurczenie się pod wplywem zmian temperatury i UV .
    Nie chce mieć pękającej elewacji po latach.
    Nie ma na forum nikogo z taką izolacja?

  4. #44

    Domyślnie

    Z drugiej strony - Termoorganika ma system ETICS na plytach PIR, wiec chyba maja aprobate
    Pokrycie Alu to nizsza lambda np. 0.022 albo nawet 0.019, zamiast 0.025-0.026 (przyklady z TermPIR), co pozwala zaoszczedzic na grubosci. Mysle nad takimi na dach.
    Pokrycie plyt welonem - zeby sie siatka, klej i tynk lepiej trzymaly.

    Z drugiej strony - przy takiej grubosci styropianu jaki planujesz powinno byc OK - amplituda temperatur na styku PIR i styropianu bedzie niewielka wiec powinno byc OK, tylko potrzebne beda bardzo dlugie kolki, zeby to razem utrzymac.

    Co sie bedzie dzialo z wilgocia to juz jakis spec od obliczen wilgotnosciowych powinien policzyc.

    Swoja droga - w tak zaizolowanym domu robi sie goraco juz od samego oddychania

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Glade89

    Zarejestrowany
    Mar 2023
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-707
    Posty
    23

    Domyślnie

    W sumie to nie zastanawiałem się nad różnica temp. na styku styro-pir ale wydaje mi się , że będą to raczej marginalne wartości.
    Myślę, że świeczką dom ogrzeję

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony